Nejméně čtyři mrtví a několik zraněných. Útočník řádil kolem Denveru, policie ho zastřelila

Čtyři lidi zabil v pondělí večer místního času v americkém Denveru a okolí střelec. Tři další osoby poranil, včetně jednoho policisty. Policie poté pravděpodobného pachatele zastřelila, uvedla agentura Reuters.

Podle mluvčího policie Johna Romera útočník střílel na více místech v Denveru a blízkém Lakewoodu ve státě Colorado. Podle místního deníku The Denver Post muž při střelbě na čtyřech místech v Denveru zabil tři lidi a jednu další osobu zastřelil při útoku v Lakewoodu.

Policie následně pravděpodobného pachatele v přestřelce zabila. „Domníváme se, že se jednalo o osobu, která stojí za touto řadou velice násilných činů,“ prohlásil šéf denverské policie Paul Pazen. Motivy útoku vyšetřovatelé zjišťují.

K pachateli měla policisty dovést identifikace vozu, ve kterém se úročník pohyboval. Na prvním místě zastřelil dvě ženy a postřelil muže, při druhé zastávce zastřelil jednoho muže, dalšího pak zabil útočník v nedalekém Lakewoodu. Tam podezřelý prchl policii do hotelu, kde postřelil zaměstnance, při honičce později zranil také policistu. Lidem podle policie žádné nebezpečí nehrozí, píše web stanice CNN.

Tagy: