Designové trendy dnes udávají Korejci. Futuristická Kia EV9 půjde do prodeje příští rok

Kia definitivně potvrdila, že futuristický elektromobil EV9 se na evropských trzích objeví již v průběhu příštího roku. Téměř 5 metrů dlouhý crossover o šířce přesahující 2 metry se sice nevejde na žádné parkoviště, má však nabídnout nový koncept uspořádání vnitřního prostoru a pokrokovější elektrický pohon než současná elektrická auta.

Po současné novince EV6, což je sesterský model crossoveru Hyundai Ioniq 5, se v nabídce automobilky Kia už v průběhu příštího roku objeví novinka EV9. Půjde o novodobé ztvárnění SUV s čistě elektrickým pohonem, které nabídne nejen zvýšenou průchodnost mimo zpevněné povrchy, ale především obrovský vnitřní prostor daný koncepcí pohonu.

Při celkové délce téměř 5 metrů a šířce více než 2 metry nabídne vůz rozvor náprav 3100 mm. Půjde o opravdu velké auto s patřičně výkonným pohonným řetězcem a s image nové vlajkové lodi automobilky Kia. Design sériového auta má být téměř identický s představenou studií.

Automobilka upozornila, že EV9 je zároveň prvním autem, které přinese do sériové produkce nové ztvárnění takzvané tygří tváře. Ta odráží potřeby nové doby a jelikož elektrická auta nevyžadují chladicí mřížky v maskách, nastupují čistší linie. Mřížka zde samozřejmě je, protože i elektrický pohon se chladit musí, ale pokud to auto nebude potřebovat, překryje si ji celistvým panelem.

Přesné výkonové parametry novinky si zatím nechávají technici automobilky pro sebe, prozradili jen, že půjde o další evoluční stupeň současného elektrického pohonu, který se bude vyznačovat větší efektivitou a schopností hospodařit s energií na palubě. Součástí karoserie navíc budou solární panely schopné vyrábět během dne další dodatečnou energii a ukládat ji do akumulátorů auta.

Tagy: