O dárku k narozeninám Lucie Bílé je už jasno. Vrací se muzikál Láska je láska

Divadlo Lucie Bílé opět ožije muzikálem

Nově zrekonstruované Divadlo Lucie Bílé hlásí návrat muzikálové produkce. Jako první hudební titul si scéna v pražské Karlově ulici vybrala komedii Láska je láska, jež se skládá z jedenadvaceti hitů zpěvačky Lucie Bílé. Ta se zároveň představí v hlavní roli.

Premiéru na divadelních prknech zažil muzikál Láska je láska 28. února roku 2005. Diváci ho mohli vidět ve více než stovce repríz, a to až do roku 2010. Návrat muzikálu je naplánován na zpěvaččiny narozeniny. Do velkého představení 7. dubna zbývá dvaatřicet zkoušek.

První už má herecký tým za sebou. „Muzikál jsme poprvé hráli před 12 lety a moje postava se za tu dobu hodně změnila. Udělala jsem ji dospělejší. Nevím, co řekne pan režisér na moje škrty,“ řekla Bílá ve vysílání pořadu ShowTime.

Přestože se zpěvačka nebála zasahovat do scénáře, režisér a autor muzikálu Antonín Procházka se neurazil. Naopak, změnám je otevřený. „Lucka zapomněla, že nejhorší je pracovat se živým autorem, který je navíc na zkoušce. Přesto se domluvíme. Trvám hlavně na tom, aby to bylo vtipné,“ vyjádřil se.

První setkání s Bílou byl pro mnohé zážitek

Herci ve vysílání CNN Prima NEWS zavzpomínali na první setkání s Lucií Bílou. „Potkala jsem se s Luckou v (muzikálu) Sestra v akci. V tomto divadle jsem hrála, když mi bylo okolo 12 let. Tady jsem se rozhodla, že chci být herečka,“ vyprávěla herečka Markéta Schimmerová Procházková.

„S Lucií jsem se seznámila díky muzikálu Carmen, to mi bylo 21 let, ale snila jsem o tom odmalička. Lucka byla moje nejoblíbenější zpěvačka, když jsem byla malá,“ popsala první setkání se zpěvačkou Markéta Poulíčková.

Muzikál složený z jedenadvaceti hitů Bílé je sice doplněn novými tvářemi, přesto však nechybí ani staří známí. „Těším se na to. Tenhle muzikál mě hrozně bavil, bavil i lidi a věřím tomu, že to bude zase perfektní,“ řekl zpěvák Martin Pošta. „Hrozně se těším,“ dodala Tereza Hálová.

Lucie Bílá věří, že do dubnové premiéry bude po zlomenině ramene už fit. Do té doby toho chce ještě hodně stihnout – třeba natočit dva videoklipy a novou desku.

Tagy: