reklama
CNN Prima News František Dobšík

František Dobšík

Výpis příspěvků ke štítku „František Dobšík“

Někdo to musí urychlit, zajistěte covid testy, vyzvala ministry školská tripartita

16. února 2021 19:29

Zástupci školských odborů, zaměstnavatelů a ministerstva školství dnes vyzvali ministerstvo vnitra k urychlenému zakoupení a distribuci testů na COVID-19 do škol. Zároveň také apelovali na ministerstvo zdravotnictví, aby urychlilo schvalování testů k samoodběru bez asistence zdravotníka. Po jednání školské tripartity to řekli ministr školství Robert Plaga (za ANO) a předseda školských odborů František Dobšík.

Nakažených učitelů jsou asi 4 tisíce, mnoho z nich učí i s COVID-19, říká Dobšík

16. října 2020 06:48

Kvůli pandemii koronaviru vláda vyhlásila sérii opatření, která měla postupně za následek uzavírání škol. Nejprve se týkala středních, posléze došlo na zavření i základních škol. Jak jsou na tom během epidemie učitelé? Zvládají vyučovat děti v rámci dálkové výuky? A jsou schopni pracovat, i když jsou sami nakažení? Hostem pořadu 360° byl předseda Českomoravského svazu pracovníků školství František Dobšík.

Platy učitelů by měly vzrůst o devět procent, slibuje školská tripartita

28. srpna 2020 15:01
Aktualizováno

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) se v pátek dohodl se zástupci školských odborů a zaměstnavateli na růstu platů učitelů pro příští rok o devět procent. Navýšení by tak mělo odpovídat tomu, na čem se Plaga loni domluvil s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO). Nepedagogům by se výdělky měly zvednout o nejméně sedm procent.

reklama