CNN Prima News František Dobšík

František Dobšík

Výpis příspěvků ke štítku „František Dobšík“

Někdo to musí urychlit, zajistěte covid testy, vyzvala ministry školská tripartita

16. února 2021 19:29

Zástupci školských odborů, zaměstnavatelů a ministerstva školství dnes vyzvali ministerstvo vnitra k urychlenému zakoupení a distribuci testů na COVID-19 do škol. Zároveň také apelovali na ministerstvo zdravotnictví, aby urychlilo schvalování testů k samoodběru bez asistence zdravotníka. Po jednání školské tripartity to řekli ministr školství Robert Plaga (za ANO) a předseda školských odborů František Dobšík.

Nakažených učitelů jsou asi 4 tisíce, mnoho z nich učí i s COVID-19, říká Dobšík

16. října 2020 06:48

Kvůli pandemii koronaviru vláda vyhlásila sérii opatření, která měla postupně za následek uzavírání škol. Nejprve se týkala středních, posléze došlo na zavření i základních škol. Jak jsou na tom během epidemie učitelé? Zvládají vyučovat děti v rámci dálkové výuky? A jsou schopni pracovat, i když jsou sami nakažení? Hostem pořadu 360° byl předseda Českomoravského svazu pracovníků školství František Dobšík.

Rodiče nedostanou ošetřovné, přestože se škola uzavřela. Babiš: Změna není na stole

2. září 2020 18:33

Úprava ošetřovného kvůli případné karanténě ve školách není teď urgentní a téma „není na stole“, řekl novinářům premiér Andrej Babiš (ANO). Ministerstvo práce tento týden předložilo návrh novely, podle níž by se mělo při výuce na dálku po celou její dobu vyplácet ošetřovné na školáky do 13 let. Babiš uvedl, že nejdřív je potřeba záležitost projednat v koalici. Školské odbory přitom upozornily, že v uzavírání škol chybí pravidla. Hygienici nechali v některých případech rozhodnutí na ředitelích, a tak rodiče nemají na ošetřovné nárok.

Platy učitelů by měly vzrůst o devět procent, slibuje školská tripartita

28. srpna 2020 15:01
Aktualizováno

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) se v pátek dohodl se zástupci školských odborů a zaměstnavateli na růstu platů učitelů pro příští rok o devět procent. Navýšení by tak mělo odpovídat tomu, na čem se Plaga loni domluvil s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO). Nepedagogům by se výdělky měly zvednout o nejméně sedm procent.