Putin ze mě vysál veškerou energii. Co odhaluje údajný blog prezidentovy exmanželky?

Tým politického opozičního aktivisty Alexeje Navalného měl objevit tajný blog exmanželky ruského prezidenta Vladimira Putina. Z něj vyplývá, že Ljudmila Očeretná mohla být ve vztahu nešťastná. V příspěvcích se měla ptát na rady, jak zvládnout partnerské hádky, či dokonce rozchod. Putin z ní údajně „vysál veškerou energii“. V některých příspěvcích se vyjadřovala také k ruské politice.

Známý kritik ruského prezidenta Alexej Navalnyj si momentálně odpykává trest ve vězení. Jeho tým ale stále pracuje a nyní přišel s informací, že objevil tajný blog bývalé manželky ruského prezidenta Ljudmily Očeretné. Na něm měla být aktivní již od roku 2006, kdy pod pseudonymem Illenaa zveřejnila první příspěvek.

Jestli skutečně jde o profil bývalé první dámy Ruska, se nedá potvrdit. Navalného tým ale popsal několik podobností, které naznačují, že skutečně jde o Ljudmilu Očeretnou. Z informací na profilu s názvem „Illenaa“ totiž vyplývá, že uživatelka má dvě dcery, z nichž jedna je tanečnice, pochází z Petrohradu, kde studovala filologii, vlastní psa rasy toy pudl a při pobytu v Hamburku navštívila striptýzovou show. „Jsou tam opravdu malé detaily, které naprosto vylučují jakoukoli náhodu,“ uvedli lidé z týmu Alexeje Navalného podle webu Newsweek ve zprávě.

Lze tak předpokládat, že pod pseudonymem Illenaa opravdu vystupovala Putinova bývalá manželka. Ve svých příspěvcích psala, že se „nudí a nemá co na práci“. Údajně se proto snažila najít si novou zábavu. Tou byla například jóga či psychologie. Ani u jedné činnosti ale nezůstala. Svěřila se také, že někdy spí až do 17 hodin.

Navalného tým dále informoval, že profil je „zahlcen pseudopsychologickými online testy“, v nichž se vyskytují témata jako „Jaké tetování by se vám hodilo?“, „Jak vypadá vaše krása“ a „Jaký druh pití jste podle vašeho sexuálního života?“.

Mnohdy ale zveřejňovala i podrobnosti o životě s Vladimirem Putinem. Z příspěvků vyplývá, že jejich manželství nebylo šťastné. V jednom dokonce uvedla, že „z ní manžel vysál veškerou energii“. V listopadu roku 2006 pak měla vyhledávat rady ohledně zvládání hádek a rozchodu. Její vztah s ruským prezidentem přitom skončil až v roce 2013, po 29 letech společného života.

Mimo osobních problémů se v některých příspěvcích Očeretná vyjadřovala také k politice. Například  22. prosince 2007 v příspěvku s názvem „Matička Rus“ uvedla, že „nějaký parchant napsal, že Rusko čeká krize... lži! Rusko čeká skvělá budoucnost a prosperita“. Jiný uživatel v komentářích ale s jejím názorem nesouhlasil a předpovídal, že „vypukne válka“ a že „budou hledat zrádce a používat lidi jako potravu pro děla“, což by podle zprávy Navalného týmu mohlo naznačovat válku na Ukrajině, ve které Ruské síly utrpěly velké ztráty. Očeretná následně Rusko hájila a označila jeho politiku za „nezávislou a efektivní“.

Tagy:
Vladimir Putin Hamburk energie Petrohrad Rusko blog Prezident Ruska Alexej Anatoljevič Navalnyj ruská invaze na Ukrajinu Ljudmila Očeretná

Hlavní zprávy

Redl z kauzy Dozimetr byl svéprávný už koncem dubna. Soud chyboval
Domácí

Redl z kauzy Dozimetr byl svéprávný už koncem dubna. Soud chyboval

Podnikatel a lobbista Michal Redl byl svéprávný již na konci dubna, tedy ještě před tím, než se stal obviněným v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP). Okresní soud v Plzni, který mu v květnu nesvéprávnost prodloužil, totiž promeškal lhůtu. Vyplývá to z rozhodnutí Krajského soudu, jenž v záři Redlovo omezení svéprávnosti zrušil. Informovala o tom dnes Česká televize

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
18:50

Finská premiérka Sanna Marinová podpořila návrh postavit na hranicích s Ruskem plot

18:45

Rusové provedli raketový útok na zdravotnické zařízení v Kupjansku v Charkovské oblasti

18:16

Ukrajina se nikdy nemůže stát členem NATO a myslet si opak je bláznovství největšího kalibru, myslí si americký armádní analytik Daniel Davis

17:56

Ruský tisk informuje o úmrtích mezi mobilizovanými vojáky

Otec roku Kadyrov: Pošlu své nezletilé syny bojovat na Ukrajinu. Jsou připraveni, tvrdí

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov v pondělí prohlásil, že pošle tři své nezletilé syny bojovat na Ukrajinu. O víkendu vůdce ruské autonomní republiky vyzval k použití taktické jaderné zbraně s nižší účinností na „příhraničních územích“. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov reagoval slovy, že Moskva dává přednost „vyváženému přístupu“ k otázce nukleárních zbraní.

Živě
ON-LINE: Myslet si, že se Ukrajina stane členem NATO? Bláznovství, řekl americký analytik

Ruská Státní duma chválila smlouvy o připojení čtyř okupovaných ukrajinských území k Rusku. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby přiblížil, jak by USA reagovaly, pokud by Putin použil jaderné zbraně.

Lipavský si předvolal Putinova velvyslance. Čechům radí opustit Rusko

Ministerstvo zahraničí v pondělí aktualizovalo svoji výzvu pro české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení bezpečnosti v zemi v souvislosti s invazí na Ukrajinu. Česká diplomacie zároveň varovala před cestami na ruské území. Zhoršení bezpečnosti může nastat zejména pro občany států Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO), uvedlo ministerstvo v oznámení na webu. Šéf resortu Jan Lipavský (Piráti) si kvůli anexi čtyř ukrajinských oblastí a porušování mezinárodního práva předvolal ruského velvyslance. Ten pozici Kremlu k anexi ukrajinských oblastí tlumočil náměstkovi ministra zahraničí.

Policisté na hranicích zůstanou. Kontroly kvůli nelegální migraci neskončí, uvedl Rakušan

Český ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) má za téměř jisté, že Česko prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem, které vláda minulý týden zavedla v souvislosti s náporem běženců – a to v první fázi na deset dnů, tedy do 8. října. Rakušan to řekl po schůzce s kolegy ze Slovenska, Maďarska a Rakouska v Bratislavě. Ministři se mimo jiné shodli na potřebě posílit ochranu vnější hranice schengenského prostoru volného pohybu osob, a to i s pomocí unijní agentury Frontex.

Domácí zpravodajství

Policie pátrá po psychicky nemocném muži ze Vsetínska. Má vousy a černě namalované nehty

Policie pátrá po psychicky nemocném muži z Karolinky na Vsetínsku, o pomoc žádá také veřejnost. Devětadvacetiletý Jan Juřica odešel ve čtvrtek večer z domova a od té doby se ho nepodařilo kontaktovat. Podle posledních informací by se mohl vyskytovat v oblasti obcí Kašava, Ostrata, Velíková, Hrobice a okolí na Zlínsku, uvedla v pondělí policejní mluvčí Monika Kozumplíková.