reklama

Manželova nemoc vyžaduje čas. Nechte ho nabrat síly, prosí Ivana Zemanová

Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana se poprvé od hospitalizace hlavy státu veřejně vyjádřila. Na tiskové konferenci na Pražském hradu prohlásila, že nemoc jejího muže vyžaduje čas, a poprosila novináře i veřejnost, aby Zemanovi dopřáli klid, „aby mohl znovu nabrat sílu“.

reklama

Zemanovou na tiskovou konferenci doprovodila její dcera Kateřina, kterou má právě s prezidentem Milošem Zemanem. „Jako média se zajímáte o jeho zdravotní stav, což je pochopitelné. Mohu jen potvrdit, že v současné době podstupuje léčbu, která si žádá čas,“ řekla Zemanová na začátek svého prohlášení.

Následně se opřela do těch, kteří přichází s teoriemi o prezidentově zdravotním stavu. „Spekulace o diagnózách a prognózách považuji minimálně za velmi neetické. Zdraví každého člověka je citlivá a vážná věc,“ řekla na tiskové konferenci první dáma České republiky.

Dále doplnila, že si především přeje, aby se její manžel uzdravil. „Chci vás poprosit o trpělivost a potřebný čas, aby měl možnost nabrat sílu. Není jediným prezidentem, který v době výkonu své funkce onemocněl, a proto vás prosím o toleranci,“ dodala Zemanová s tím, že žádá lidi, kteří mají Zemana rádi, aby na něj mysleli.

Zeman je v nemocnici od neděle

Zeman byl v neděli hned po setkání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) převezen ze zámku v Lánech do Ústřední vojenské nemocnice, kde byl již krátce předtím hospitalizován. Zemana do ÚVN převezla mobilní JIP, přičemž hlava státu při příjezdu vypadala jako v bezvládném stavu. Hradní kancléř Vratislav Mynář prohlásil, že Zeman pouze spal.

Mynář i Zemanův tiskový mluvčí byli v posledních dnech terčem kritiky ze strany některých politiků i veřejnosti. Roste totiž nespokojenost s nedostatečným množstvím informací, které o Zemanově zdravotním stavu jsou. Politici a odborníci hovoří zejména o tom, že nepotřebují znát přesnou diagnózu, ale musí vědět, zda je Zeman schopen zastávat funkci prezidenta.

Tagy:
zdraví Miloš Zeman Jiří Ovčáček Ústřední vojenská nemocnice Kancelář prezidenta republiky ÚVN Kateřina Zemanová Ivana Zemanová

Hlavní zprávy

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy
Koronavirus

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy

Brazílie vyhlásila stav nejvyšší pohotovosti. Ve městě Belém se objevila nová podvarianta covidové mutace delta známá jako AY.33. Nedokáží ji rozpoznat rychlotesty ani PCR testy. Lékaři odhalili její přítomnost až poté, co zaslali na sekvenování 166 vzorků pacientů z hlavního města státu Pará, ležícího na severu této latinskoamerické země.

Rozjetého Schicka zabrzdily vazy v kotníku. Jeho zranění může pocítit i reprezentace

Fotbalový útočník Patrik Schick naskočil do nové sezony ve velkém stylu. Po výtečném představení na Euru střílel góly také v bundesligovém Bayeru Leverkusen. V Bundeslize šlape na paty hvězdnému Erlingu Haalandovi a Robertu Lewandowskému. Nyní ale na několik týdnů z boje o krále střelců německé soutěže vypadává. Mohou za to poraněné vazy v kotníku, které straší i reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého.

Odcházející vláda se dál hašteří. Schillerová ztrhala návrh Maláčové na minimální mzdy

Odcházející vláda bude o zvýšení minimální mzdy jednat za týden, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Růst na 18 tisíc korun, který navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) označila za naprosto nereálný. Připomněla, že na minimální mzdu je v Česku navázána mzda zaručená a její navýšení by mohlo být pro některé menší a střední zaměstnavatele neúnosné.

Neočkovaní učitelé musí mít při výuce respirátor. Ruší se izolace po návratu z ciziny

Neočkovaní učitelé budou od listopadu muset nosit respirátory při výuce. Výjimku budou mít učitelé ve školkách. Po pondělním vládním zasedání to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sdělil také, že neočkovaní už nebudou muset po příjezdu z rizikových zemí na mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Zachována bude povinnost testu a do té doby bude muset dotyčná osoby nosit na veřejnosti respirátor.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Flegr: Hromadné akce se měly dávno omezit. Máme výhodu, že Češi jsou bonzáci

Je potřeba co nejvíce testovat. Jde o alternativu k lockdownům a ostatním protikoronavirovým opatřením. CNN Prima NEWS to řekl evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něho není problém provést stovky tisíc PCR testů denně. Zároveň Flegr uvedl, že počet účastníků na hromadných akcích se měl dávno omezit. Výhodou podle něj je, že Češi jsou „bonzáci“, kteří rádi spolupracovníky porušující opatření nahlásí.

reklama