CNN Prima News Markéta Adamová Pekarová

Markéta Adamová Pekarová

Výpis příspěvků ke štítku „Markéta Adamová Pekarová“

Chaos, nebo legitimní nástroj? Korespondenční volba v Česku rozděluje společnost

13. listopadu 2020 08:36

Možnost zavedení korespondenční volby v Česku rozděluje společnost i samotné politické strany. Jedni argumentují, že se tak usnadní hlasování Čechům v zahraničí. Jiní mluví o chaosu a poukazují na americké prezidentské volby. Během nich hrála důležitou roli právě distanční volba, kterou velmi hlasitě kritizoval poražený Donald Trump.

Válka mezi Babišem a Zemanem, pohádky ovčí babičky, komentují politici Prymulu

23. října 2020 14:18

Na nynější dění kolem ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) a jeho noční návštěvy restaurace ve středu reaguje řada politických představitelů. Jeho rozhodnutí nerezignovat znamená válku mezi prezidentem Miloše Zemanem a premiérem Andrejem Babišem (ANO), komentuje například senátorka a výrazná tvář ODS Miroslava Němcová. Europoslanci Jiřímu Pospíšilovi (TOP 09) kauza připomněla dřívější slova Babiše, že nikdy z pozice premiéra neodstoupí. Předseda Pirátů Ivan Bartoš se pak podivuje nad rozličnými vyjádřeními Prymuly a 1. místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, který taktéž byl v noci v restauraci. Situaci komentují i další politici.

Zeman si oslavu 28. října prosadil. V sále bude ale jen on, dva vojáci a vyznamenaní

13. října 2020 12:18
Aktualizováno

Prezident Miloš Zemna souhlasil s tím, že by se slavnostní ceremonie 28. října konala bez přítomnosti veřejnosti a politiků. Po setkání s prezidentem v Lánech to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Na předávání by tak dorazili pouze vyznamenaní. Za hlavou státu se vydal premiér s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD), aby mu oslavy rozmluvili.

Zeman přiznal, že sbírá kompro na šéfa BIS Koudelku. Bude zřejmě v azbuce, říká opozice

10. října 2020 20:43

Kancelář prezidenta republiky připravuje materiál, který se týká ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky, kterým chce prezident Miloš Zeman argumentovat, proč ho nechce povýšit do hodnosti generála. Zeman tento materiál předá premiérovi Andreji Babišovi (ANO) při nejbližší večeři. Premiér se však vyjádřil, že je s Koudelkovou prací spokojen. A opozice rovnou mluví o prezidentově snaze rozvrátit ústavní pořádek.

Setkání s Cichanouskou by byla voda na mlýn diktátora Lukašenka, hájí se Babiš

11. září 2020 14:01

Premiér Andrej Babiš (ANO) hájí rozhodnutí odmítnout setkání se zástupci běloruské opozice, zejména s prezidentskou kandidátkou Svjatlanou Cichanouskou, k němuž mohlo dojít během jednání premiérů Visegrádské čtyřky (V4). Zdůvodnil to tím, že by to autoritativní prezident Běloruska Alexandr Lukašenko mohl využít coby důkaz, že Česko a další země proti Bělorusku vedou hybridní válku. Předseda vlády to uvedl před odletem na další setkání V4. Na samotném zasedání se pak premiéři Česka, Polska, Maďarska a Slovenska shodli, že v Bělorusku se musí konat svobodné volby

Maláčová: Důchodovou reformu finalizujeme. Podle opozice neřeší finanční udržitelnost

30. srpna 2020 05:36

Debatu o českých důchodech sice v posledních dnech zahltily sliby vlády o jednorázovém příspěvku důchodcům, podstatná je ale podle ekonomů, opozice, ale koneckonců i vlády samotné léta slibovaná a odkládaná důchodová reforma. K této zásadní reformě se vláda zavázala ve svém dva roky starém programovém prohlášení. Hotová reforma stále není.