Náklaďák uháněl po D1 s vyklopenou plošinou. Technická závada, hájí se firma

Kuriózní situace se odehrála na dálnici D1 na Vysočině. Šofér náklaďáku tam uháněl v rychlém pruhu s vyklopenou plošinou za návěsem. S otevřeným víkem měl ujet zhruba půl kilometru. Podle ředitele doručovací společnosti za to mohla technická závada. Netradiční jízdu se podařilo natočit jednomu z diváků CNN Prima NEWS.

Řidičům, kteří jeli minulý týden po D1 mezi Humpolcem a Jihlavou, se naskytl hodně překvapivý pohled. Kolem nich si to uháněl nákladní vůz naložený balíky, jenž měl nedopatřením otevřené zadní dveře.

„Měl tam paletu a jestli za tím měl ještě nějaké balíky, to nevím. Všechno měl ale na kraji, že kdyby to vypadlo do silnici, tak by to byl docela mazec,“ popsal divák Krimi Zpráv a autor videa skutečnost, že bylo velké štěstí, že se balíky neuvolnily a nevypadly mezi další účastníky silničního provozu.

Na řidiče blikali a troubili

Situace by tak rázem byla velmi nebezpečná. „Vidíme poměrně úsměvnou situaci, ale celá řada těch opomenutí bývá někdy daleko méně zábavná a v důsledku mohou umírat i lidé,“ podotkl dopravní expert Roman Budský.

Řidiči, kteří jeli kolem, se snažili šoféra na problém upozornit. Blikali na něj a troubili. „Zhruba po půl kilometru zajel na krajnici a asi to šel řešit,“ doplnil svědek.

Později se k videu vyjádřila i doručovací společnost. „Velmi nás mrzí, že k této situaci došlo. Vše jsme pečlivě prověřili a zjistili, že se jednalo o technický problém, který řidič obratem vyřešil. Po nájezdu na dálnici se rozsvítila kontrolka otevření nákladového prostoru,“ sdělil generální ředitel DPD Miloš Malaník.

Podle přepravní společnosti řidič takhle na dálnici ujel 300 až 500 metrů. „Ke ztrátě nebo poškození nákladu nedošlo. Přijali jsme doplňující kontrolní opatření, která by měla zajistit, aby se nic takového v budoucnu neopakovalo,“ pokračoval Malaník.

Nejen technické problémy, ale i úmorné horko profesionálním řidičům komplikují práci. Tropické teploty, které teď panují, mohou na řidiče působit velmi negativně. „Je to dáno několika faktory – hůře se spí, potom s únavou, která začíná už od rána, se pojí snížená koncentrace, a tím pádem snížená pozornost. Prodlužují se tak reakční časy,“ vysvětlil expert Budský.

Nejohroženější jsou podle dopravního experta v těchto dnech řidiči do 25 let, lidé, kteří pracují na směny, šoféři, kteří jezdí dlouhé trasy, a také právě profesionální řidiči.

Tagy:
dálnice CNN Prima NEWS Humpolec Jihlava Roman Budský Dálnice D1 DPDgroup

Hlavní zprávy

Infobox
sledujeme živě
19:28

Zdeněk Hřib: Prioritou je řešit program a půdorys koalice

19:16

Na pražském magistrátu zatím nedošlo ke shodě o možné koalici.

19:07

Kandidátka do Senátu Kovářová: Na vesnici všichni vědí, že jsou jenom dvě pohlaví, v hospodě jsou povoleny všechny názory

18:18

Koalice už vznikly v Havířově či Přerově, brzy bude zřejmě jasno ve Zlíně

Živě
ON-LINE: Piráti a Spolu se zatím na koalici v Praze neshodli. Hřib vypočítal podmínky

Komunální volby v hlavním městě vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Mandát v Senátu získal v prvním kole ve volebním obvodu Praha 6 Jiří Růžička (TOP 09), na Bruntálsku Ladislav Václavec (za ANO) a na Orlickoústecku jmenovec premiéra Petr Fiala (za KDU-ČSL). Pražský městský soud mezitím bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo.

Domácí zpravodajství

Rakušan vybral nového ředitele rozvědky. Měl by jím být její exnáměstek Posolda

Novým ředitelem civilní rozvědky by se mohl stát bývalý náměstek pro operativní činnost Vladimír Posolda, informoval Deník N. Podle webu by ho měl na pondělním jednání vlády představit ministrům vicepremiér Vít Rakušan (STAN), kterému se souhlasem vlády náleží šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) jmenovat. Funkce ředitele rozvědky není obsazena od konce srpna, kdy rezignoval Petr Mlejnek.

Babišův syn pod drobnohledem. Soud chce v kauze Čapí hnízdo přezkoumat jeho psychiku

Soud v kauze Čapí hnízdo přibere znalce z oboru psychologie a psychiatrie ke zkoumání duševního stavu Andreje Babiše mladšího, syna obžalovaného předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Soudce Jan Šott vyhověl návrhu obhajoby. Posudek by měli znalci zpracovat do 30. listopadu. Kromě bývalého premiéra Babiše čelí obžalobě i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obžalovaní vinu odmítají.