CNN Prima News nárůst

nárůst

Výpis příspěvků ke štítku „nárůst“

Země jedináčků řídne, Číňanů ubývá. Populační explozi nezvládá ani Indie, varují experti

21. ledna 2023 19:06

Přes 60 let trval v Číně populační boom. Z nových statistických dat ale vyplývá, že se růst počtu občanů zadrhl. Číňanů ubývá a bude i dál. Může za to někdejší politika jednoho dítěte. Indie proto brzy vystřídá Čínu na populačním trůnu, ani Nové Dillí ale podle expertů neví, jak s tolika lidmi pracovat.

Sledujte Hlavní zprávy: Nemocných dětí stále přibývá. Proč je nárůst vyšší než dříve?

28. prosince 2022 18:23

Dětská lůžka v nemocnicích se dál plní malými pacienty s respiračními nemocemi. Ve zvlášť závažných případech děti dokonce podle lékařů končí na jednotkách intenzivní péče. V námi oslovených nemocnicích zbývají pro dětské pacienty poslední volná místa v řádu jednotek. I to bude téma středečních Hlavních zpráv, které můžete sledovat od 18:55 na CNN Prima NEWS a Primě.

ČR na prahu epidemie. Přibývá nejen případů chřipky, nemocnost za týden vzrostla o pětinu

12. prosince 2022 11:57

Česko je na hranici epidemie akutních infekcí dýchacích cest, v mezitýdenním srovnání se nemocnost zvýšila o pětinu a lékaři se častěji setkávají i s chřipkou. Informovala o tom mluvčí Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Štěpánka Čechová. Mezi akutní respirační infekce lékaři počítají chřipku, RS viry (RSV) a další infekce. V minulých týdnech nejvíc přibývalo nemocných dětí, za uplynulých sedm dní naopak nejvíce roste nemocnost ve věkové skupině jejich rodičů.

Sledujte Hlavní zprávy: V obchodech se více krade. Přestávají lidem stačit příjmy?

5. prosince 2022 18:19

Máslo nebo dokonce čokoláda s ochranným čipem? Je to tak. Obchody se snaží bránit většímu počtu krádeží. Meziročně se v obchodech krade mnohem víc než loni. Sociologové tvrdí, že některým lidem přestávají stačit jejich příjmy, a proto se uchylují ke kriminálním činům. Více se dozvíte v pondělních Hlavních zprávách, které na CNN Prima NEWS a Primě startují v 18:55.

Skupina Prima zažila v září mimořádný úspěch. CNN Prima NEWS dokonce překonala rekord

6. října 2022 15:27

Září letošního roku bylo pro skupinu Prima mimořádně úspěšné. Meziročně narostla nejvíc ze všech televizních skupin, a to ve všech strategických cílových skupinách. U dospělých diváků (CS 15+) zvítězila se share 28,77 % mezi komerčními skupinami. Jednalo se o meziroční nárůst 1,33 procentních bodů. Zpravodajská stanice CNN Prima NEWS pak dosáhla nadprůměrného share 2,15 % v CS 15+.

Bude nás někdy opravdu 11 miliard? Existují dvě populační teorie, hrubě se rozcházejí

31. srpna 2022 06:14

Letos v listopadu by měla světová populace překonat metu osmi miliard lidí na planetě. Exponenciální populační růst má zjevně nakročeno k daleko větším číslům, kvůli kterým se mnozí obávají přelidnění planety. Projekce OSN počítá s tím, že s koncem století nás bude na planetě 12 miliard, jenže nová studie ekonoma Jamese Pomeroye naopak předpovídá, že půlka planety vymře.