CNN Prima News nárůst

nárůst

Výpis příspěvků ke štítku „nárůst“

Z toho se přežít nedá, kritizovala Maláčová navýšení minimální mzdy. Pospíšil s Křečkem oponovali

Vládní navýšení minimální mzdy na 18 900 korun je velké zklamání. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to pronesla bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (SOCDEM) s tím, že částka je stále pod hranicí chudoby. „Za ni se v Česku nedá přežít,“ zdůraznila. Výrazný nesouhlas vyjádřil europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který argumentoval tím, že se jedná o skokový nárůst o více než 9 procent a o kompromis mezi návrhy odborů a podnikatelů. Jeho slova podpořil i Štěpán Křeček, poradce premiéra Petra Fialy (ODS).

Autistů v Česku dramaticky přibývá. Chybějí lékaři i odborná centra, zoufají si rodiče

Autistů v Česku přibývá. Podle nejnovějších dat ministerstva zdravotnictví každé 36. narozené dítě trpí nějakou formou této poruchy. Odborníci varují, že český zdravotnický systém není na opravdu účinnou pomoc pro lidi s autismem vůbec připravený. Kromě toho se rodiče zlobí, že v době, kdy je potřeba s dítětem začít pracovat, někteří marně obíhají specialisty a čekají na termín vyšetření, uvedla ve svém vysílání televize CNN Prima NEWS.

Praha nabobtná, dočká se statisíců obyvatel. Školy utrpí nedostatkem míst, hřbitovy nikoliv

Počet obyvatel Prahy výrazně poroste. Do roku 2050 se v české metropoli zabydlí více než 1,6 milionu lidí, uvádí prognóza Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, kterou má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Celkem přibude 400 tisíc obyvatel, ať už kvůli novorozencům či migraci, některé scénáře také kalkulují s vyšší délkou dožití u starší populace. Spolu s tím ale přichází problémy, především, co se týče školství, zdravotnictví a pečovatelských služeb. Dobře na tom naopak jsou parky, dětská hřiště a do jisté míry i kapacity hřbitovů.

Sledujte Hlavní zprávy: Nemocných dětí stále přibývá. Proč je nárůst vyšší než dříve?

Dětská lůžka v nemocnicích se dál plní malými pacienty s respiračními nemocemi. Ve zvlášť závažných případech děti dokonce podle lékařů končí na jednotkách intenzivní péče. V námi oslovených nemocnicích zbývají pro dětské pacienty poslední volná místa v řádu jednotek. I to bude téma středečních Hlavních zpráv, které můžete sledovat od 18:55 na CNN Prima NEWS a Primě.

ČR na prahu epidemie. Přibývá nejen případů chřipky, nemocnost za týden vzrostla o pětinu

Česko je na hranici epidemie akutních infekcí dýchacích cest, v mezitýdenním srovnání se nemocnost zvýšila o pětinu a lékaři se častěji setkávají i s chřipkou. Informovala o tom mluvčí Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Štěpánka Čechová. Mezi akutní respirační infekce lékaři počítají chřipku, RS viry (RSV) a další infekce. V minulých týdnech nejvíc přibývalo nemocných dětí, za uplynulých sedm dní naopak nejvíce roste nemocnost ve věkové skupině jejich rodičů.

Sledujte Hlavní zprávy: V obchodech se více krade. Přestávají lidem stačit příjmy?

Máslo nebo dokonce čokoláda s ochranným čipem? Je to tak. Obchody se snaží bránit většímu počtu krádeží. Meziročně se v obchodech krade mnohem víc než loni. Sociologové tvrdí, že některým lidem přestávají stačit jejich příjmy, a proto se uchylují ke kriminálním činům. Více se dozvíte v pondělních Hlavních zprávách, které na CNN Prima NEWS a Primě startují v 18:55.

Skupina Prima zažila v září mimořádný úspěch. CNN Prima NEWS dokonce překonala rekord

Září letošního roku bylo pro skupinu Prima mimořádně úspěšné. Meziročně narostla nejvíc ze všech televizních skupin, a to ve všech strategických cílových skupinách. U dospělých diváků (CS 15+) zvítězila se share 28,77 % mezi komerčními skupinami. Jednalo se o meziroční nárůst 1,33 procentních bodů. Zpravodajská stanice CNN Prima NEWS pak dosáhla nadprůměrného share 2,15 % v CS 15+.

Bude nás někdy opravdu 11 miliard? Existují dvě populační teorie, hrubě se rozcházejí

Letos v listopadu by měla světová populace překonat metu osmi miliard lidí na planetě. Exponenciální populační růst má zjevně nakročeno k daleko větším číslům, kvůli kterým se mnozí obávají přelidnění planety. Projekce OSN počítá s tím, že s koncem století nás bude na planetě 12 miliard, jenže nová studie ekonoma Jamese Pomeroye naopak předpovídá, že půlka planety vymře.