Skandál na MS: Německá trenérka nechápala. Slovenská novinářka ji urazila otázkou

Prorazila skleněný strop, neviditelnou bariéru. Kanadská trenérka Jessica Campbellová se jako vůbec první žena postavila na střídačku mužské hokejové reprezentace a konkrétně s německým týmem je nyní na mistrovství světa ve Finsku. Premiérové dobrodružství jí trochu pokazila slovenská novinářka, která si připravila otázku značně shazující cestu mladé koučky.

Ve středu zamířila Campbellová do mixzóny mezi hlouček žurnalistů. Devětadvacetiletá trenérka si může vzhledem k zápisu do historie užívat nebývalou pozornost. Ale ráda by dostávala jiné otázky než takovou, která k ní přiletěla od novinářky slovenské veřejnoprávní stanice RTVS.

„Jaké je to být v týmu jako atraktivní žena, když je kolem vás tolik přitažlivých mužů? Možná máte některé raději než ostatní?“ tázala se reportérka. Snad aby Campbellová naznačila, že tento dotaz se opravdu nepovedl, odpověděla: „Promiňte, nerozumím, co se tím snažíte říct.“

Novinářka šanci na zmírnění skandálu nevyužila. Jak upozornila finská stanice Yle, která byla u rozhovoru taktéž, žena otázku zopakovala v kompletním znění. „Tohle je moje práce a profese. Hráči si dělají vlastní práci. S hráči máme silný profesionální vztah, nic dalšího v tom není,“ řekla Kanaďanka podrážděně.

Na sexistické moresy novinářky si Campbellová postěžovala u mluvčího německé reprezentace. A jistě by si přála, aby podobné otázky do konce šampionátu – ani nikdy potom – už nemusela slyšet.

Campbellová je trenérsky zaměřena na bruslení a individuální koučink. Její kariéru potkal pořádný vzestup na jaře, kdy byla najata do štábu Norimberku působícího v elitní německé soutěži. A dostala na starost i přesilové hry.

Jen pár týdnů před šampionátem ve Finsku se mohla těšit z další velké pocty. Hlavní kouč německé reprezentace Toni Söderholm si ji vybral coby asistentku. Zatím na MS společně byli u výher nad Slovenskem a Francií a statečné porážky 3:5 s Kanadou.

Hráčskou kapitolu Campbellová uzavřela v roce 2020 ve švédském týmu Malmö Redhawks. Předtím působila doma v zámoří, před sedmi lety si připsala jedinou účast na mistrovství světa.

Kdo bude podle vás nejproduktivnějším hráčem české hokejové reprezentace na MS ve Finsku?

Tagy:
reportérka Francie Slovensko Kanada Finsko hokej mistrovství světa v hokeji sport sexismus novinářka německá hokejová reprezentace Mistrovství světa v ledním hokeji Reprezentace MS v hokeji 2022 Jessica Campbellová Toni Söderholm Malmö Redhawks

Hlavní zprávy

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení
Cestování

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení

Češi jsou sice po dvou letech pandemie koronaviru natěšení na dovolenou v zahraničí, ale ideálně by ji měli strávit doma. Ve vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Lukáš Kovanda. Zdůvodňuje to dlouhodobým růstem cen a varováním, že na podzim bude ještě výraznější. Podle něj by tak někteří Češi udělali nejlépe, kdyby letní dovolenou strávili v tuzemsku, a ušetřili tak peníze.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:27

Takhle se na Ukrajině kradou Rusákům tanky, chlubí se čeští dobrovolníci na videu

22:08

Fiala: S opravou některých měst můžeme začít už teď, aby se Ukrajinci mohli vrátit domů

21:39

Ukrajincům se povedlo zničit další ruský muniční sklad

21:26

Porošenko zakoupil jedenáct obrněných vozidel

Nahlédněte do zákulisí toho, jak se vyvíjejí nejmodernější kartáčky

Zatímco sonická technologie spatřila světlo světa už v roce 1963, nejmodernější magnetická iO technologie byla do rukou uživatelů doslova předána v roce 2020. Že jsou jí teprve dva roky ale neznamená, že je to nějaká „rychlokvaška“ – experti na ústní zdraví ji vyvíjeli celkem 6 let a testovalo ji více než 1800 lidí. Vydejte se s námi do světa elektrických zubních kartáčků Oral-B iO do výzkumného a vývojového centra v německém Kronbergu.

Fiala: S opravou některých měst můžeme začít už teď, aby se Ukrajinci mohli vrátit domů

Kdy bude moci poválečná obnova Ukrajiny začít naplno, není jasné, ale mezinárodní společenství musí být připravené. Začít s rekonstrukcí poničených měst může už nyní, řekl premiér Petr Fiala (ODS) na úvod mezinárodní konference, jejímž cílem je připravit obrysy složitého a nákladného procesu. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová navrhuje platformu pro zprostředkování financí od různých zemí a mezinárodních institucí.

Z Terezy H. je hvězda Instagramu. Jak si krátila čas ve vězení a co vzkazuje rýpalům?

V pákistánském vězení strávila Tereza H. necelé čtyři roky. Letos na jaře se však mohla 26letá dívka vrátit zpět do Česka. Nějaký čas o sobě nedávala vědět, před pár dny se to ale definitivně změnilo. Tereza si založila účet na Instagramu, kam přidává jeden příspěvek za druhým. A zatímco před pár dny měla stovky sledujících, dnes už se jejich číslo vyšplhalo téměř ke 20 tisícům. Fanouškům na sociální síti mimo jiné prozradila také to, že už si našla práci.

Živě
ON-LINE: Putin vyhlásil vítězství v Luhanské oblasti. Vojáci si teď musí odpočinout, dodal

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznal, že ukrajinské síly se stáhly z Lysyčansku. Zavázal se však město dobýt zpět. Na jihu země Ukrajinci zneškodnili 47 ruských vojáků a zničili vojenskou techniku včetně děl, houfnic nebo dronu. Ruský prezident Vladimir Putin pak oficiálně vyhlásil vítězství ruských sil ve východoukrajinské Luhanské oblasti.

Domácí zpravodajství

Zeman: Rusnok se urazil, že jsem guvernérem ČNB jmenoval Michla, a odešel z mého týmu

Od nového vedení České národní banky Miloš Zeman očekává, že nebude zvyšovat úrokové sazby, nýbrž že se zasadí o jejich stabilitu. „Jednak proto, že to (nový guvernér ČNB) Aleš Michl slíbil, jednak proto, že jsem mluvil i se třemi novými členy bankovní rady a domnívám se, že u nich není nálada k razantnímu zvyšování úrokových sazeb,“ řekl prezident republiky Miloš Zeman v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.