reklama

Neprůjezdné Česko

Nejnovější příspěvky k tématu

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Odložme účinnost stavebního zákona a odstraňme nedostatky, vyzývá poslanec TOP 09

24. září 2021 08:55

Je třeba co nejrychleji dokončit naši dálniční síť a zahájit výstavbu vysokorychlostních tratí. Takový je plán TOP 09 pro rozvoj české dopravní infrastruktury. „Samozřejmě to není otázka jednoho volebního období. To určitě slíbit nejde, a kdo by to sliboval, nemluvil by pravdu,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS místopředseda strany Jan Jakob.

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Systém plánování dopravních staveb musíme zpružnit, tvrdí hejtman Libereckého kraje

23. září 2021 15:24

Polsko nás v dálnicích přeskočilo během uplynulých deseti let a dnes je má lepší než my. Dopravní stavby je třeba plánovat dlouhodobě a zajistit také potřebné finance. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl Martin Půta (STAN), hejtman Libereckého kraje. „Lidé platí jedny daně a je jim jedno, zda za špatný stav silnice může stát, nebo kraj,“ zdůraznil.

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Budujme železnice a přesuňme na koleje nákladní dopravu, navrhuje krajský politik KSČM

22. září 2021 09:23

Výstavbu silnic a dálnic je třeba plánovat přes několik funkčních období. Stát může na takový plán navázat i rozpočet. Tlak na snižování emisí v dopravě odporuje přirozenému vývoji. „Popíráme vývoj ve vědě a průmyslu, když řekneme ‚teď to bude takhle‘,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Jaroslav Komínek (KSČM), zastupitel Ústeckého kraje. Podle něho nelze lidem nařídit, že si mají začít kupovat elektromobily.

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Ke zrychlení dopravních staveb často stačí dobrá komunikace, míní předseda lidovců

21. září 2021 10:16

Adekvátní financování, smysluplné plánování a logický a rozumný přístup státu v komunikaci s vlastníky pozemků nebo místními samosprávami – to jsou podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky klíčové podmínky pro úspěšný rozvoj dopravní infrastruktury v Česku. „Je to také o legislativě a financování, byť u nového stavebního zákona jsem rozpačitý,“ řekl Jurečka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Stát nemá v dopravních stavbách priority. Chceme vizi na 20 let, říká pirátský poslanec

20. září 2021 20:19

Česká republika se propadá nejrůznějšími žebříčky mapujícími kvalitu silniční a dálniční infrastruktury. Zatímco před 15 lety byly tuzemské silnice padesáté nejlepší na světě, dnes se Česko řadí až někam do osmé desítky. „Vidíme zde absenci dlouhodobého rámce výstavby dopravní infrastruktury,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec Ondřej Polanský (Piráti), místopředseda sněmovního podvýboru pro dopravu.

Smutná česká bilance: Silnice máme horší než v Africe, navíc kupa byrokracie

6. září 2021 06:35

Výstavba silnic a dálnic je v tuzemsku zdlouhavá, Čechům zkrátka nejde. A všímá si toho i svět. V globálním žebříčku zemí, kde se hodnotí údržba stávajících a výstavba nových silnic, se Česko neustále propadá a nyní zaujímá až 76. místo po boku afrických zemí, o jejichž existenci možná mnozí nikdy neslyšeli. Ministerstvo dopravy a silničáři slibují obrat k lepšímu. Sami řidiči jsou ale spíše skeptičtí.

Obyvatelce Prahy vadí kolony v hlavním městě. Hřibův poradce se jí vysmál a čelí kritice

5. září 2021 09:39

Rozkopaná Praha se sice stala terčem vtipů, samotný průjezd hlavním městem v posledních dnech už rozhodně legrační není. Množství rozkopaných silnic a uzavírek nutí řidiče vyrážet na cesty s velkým předstihem. A do zpěvu není ani vedení magistrátu. Naposledy to nejen od občanů schytal poradce primátora Zdeňka Hřiba a šéf Pirátů na Praze 8 Martin Štěrba.

Horší než Burundi či Svazijsko. V kvalitě silnic Česko propadá, je těsně před Íránem

5. září 2021 05:32

V kvalitě silniční a dálniční infrastruktury se Česká republika propadá. Ještě před 15 lety nám patřilo 50. místo na světě, v roce 2019 jsme však obsadili až 76. příčku. V rámci Evropské unie je Česko páté nejhorší a přeskočilo nás i kdysi vysmívané Polsko. Vyplývá to ze studií Světového ekonomického fóra, Asociace pro rozvoj infrastruktury nebo žebříčku portálu The Global Economy.

Hlavní zprávy

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně
Partie

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně

Nedodržují se dohody, poslanci si skáčou do řeči a nechodí do práce. Zástupci vládních stran i opozice si v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS vzájemně vyčetli, jak se chovají v Poslanecké sněmovně. V prvním týdnu jednání v letošním roce se totiž hned několikrát nepohodli. Jednání o důvěře se protáhlo na rekordních 23 hodin a schvalování novel v prvním čtení v pátek přerušili.

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

reklama

Neprůjezdné Česko! Zajímá vás názor expertů předních politických stran ke stavu nejen našich silnic? Sledujte moderované debaty na téma Dopravní infrastruktura.

Témata rozhovorů:

  • Problémy české dopravní infrastruktury (legislativa, financování, povolovací procesy, výkupy pozemků...)
  • Silniční infrastruktura (dálniční síť, rychlost a kvalita výstavby, modernizace, srovnání s okolními zeměmi...)
  • Železniční infrastruktura (vysokorychlostní tratě, problémy a příležitosti v přípravě a realizaci VRT, legislativa, financování, inspirace v zahraničí...)
  • Pražské dopravní stavby (Městský okruh, Metro D, rozšíření Letiště Václava Havla Praha, finanční spoluúčast evropských států na klíčových projektech dopravní infrastruktury v hlavních a velkých městech...)