obce

Výpis příspěvků ke štítku „obce“

Interaktivní mapa ČR: Podívejte se, jak se volí ve vaší obci a kteří kandidáti u vás zabodovali

14. ledna 2023 14:10

Chcete vědět, jak se volilo ve vašem městě? Zajímá vás, komu dali v prvním kole hlas vaši sousedé a známí? Chcete se podívat na volební výsledky od české metropole až po tu nejmenší vesničku? Díky unikátní interaktivní mapě CNN Prima NEWS, která využívá nejnovější data Českého statistického úřadu, máte možnost. Patřila vaše obec k těm, které podpořily dva postupující kandidáty?

Prorocké obce odhalí vítěze. Kde volby pravidelně končí stejným výsledkem jako v celé ČR?

9. ledna 2023 15:19

Už za pár dní se pravděpodobně zúží pole prezidentských kandidátů jen na dvě jména. CNN Prima NEWS s agenturou STEM pro diváky vybraly města a obce, kde výsledky voleb v minulosti nejvíce odpovídaly tomu, jak nakonec volila celá Česká republika. Po celé volby tak budou reportéři s analytiky bedlivě sledovat, jak si v nich uchazeči o prezidentský post stojí.

Starostové v krizi tvoří první linii, říká expertka. Lidé k nim chodí i ze strachu o bezpečí

27. září 2022 14:57

Lidé v době energetické krize chodí za starosty především tam, kde jsou závislí na městských teplárnách či na cenách MHD. Zároveň mají občané malých obcí obavy o vlastní bezpečnost. V pořadu Co na to vaše peněženka to uvedla Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR. Přiblížila, z čeho strach lidí pramení a jakou roli v současné krizi starostové a primátoři zastávají.

Ředitel NP České Švýcarsko končí. Nezvládl krizové řízení, vysvětlila odvolání ministryně

26. září 2022 10:34

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) odvolala ke 30. září ředitele Správy národního parku České Švýcarsko Pavla Bendu. Podle ní nedostatečně komunikoval s obcemi a nezvládl krizové řízení. Informaci sdělila mluvčí ministerstva Beata Berníková. V Českém Švýcarsku před dvěma měsíci vypukl nejrozsáhlejší lesní požár v zemi. Tisíce hasičů bojovaly s plameny 20 dní. Ministerstvo vypíše na místo ředitele výběrové řízení.

Komunální volby? Nezájem. Ani nevíme, kdo je u nás starosta, přiznávají mladí voliči

20. září 2022 05:11

O nadcházející komunální volby není v řadách mladých voličů příliš velký zájem. Mnozí z nich do volební místnosti z různých důvodů vůbec nezamíří. Zatímco někteří nechtějí absolvovat několikahodinovou cestu domů „jen kvůli volbám“, jiní argumentovali tím, že se o obec, kde mají trvalé bydliště, moc nezajímají. „Popravdě ani nevím, kdo je u nás starosta,“ přiznala jedna z dotázaných žen v anketě CNN Prima NEWS.

Interaktivní mapa: Žijete v úspěšné, či opomíjené obci? Podívejte se, jak se daří té vaší

4. září 2022 18:50

Zajímá vás, jak se žije lidem v sousedním městě či vesnici? Proč mají lepší, nebo horší podmínky k životu než vy? A víte, jak je na tom vaše obec? Podívejte se na velké srovnání životní úrovně v Česku, které exkluzivně pro CNN Prima NEWS připravil STEM. Díky unikátní interaktivní mapě zažijete volby jinak, než jste zvyklí. A v hlavní roli tentokrát nebudou politické strany, ale vy. Zjistěte, do které kategorie obcí spadá ta vaše, na jaké úrovni je z hlediska bydlení, infrastruktury, příjmů či mezilidských vztahů a jak si vede v celorepublikovém měřítku. Patří vaše bydliště mezi komplikované, opomíjené či úspěšné obce?

Polčák: Své části odměny za Vrbětice se zřeknu. Mohl jsem požadovat i víc, hájí se

21. března 2022 14:46

Místopředseda vládního hnutí STAN Stanislav Polčák se zřekne své části odměny, kterou měl získat za vymáhání odškodnění pro obce kvůli výbuchu muničních skladů ve Vrběticích. Po kritice, která se na jeho hlavu snesla, to europoslanec oznámil na svém twitterovém účtu. „Přitom osobně i s mými kolegy jsme na celém případu odvedli obrovské množství práce,“ hájí se přesto politik.

Za pediatrem i 100 kilometrů. Česku chybí dětští lékaři, zdravotní karty končí na úřadech

10. února 2022 07:17

Peníze na ruku, stavební parcely, energie zdarma ani služební byty podle všeho nestačí k tomu, aby města a obce přilákaly dětské lékaře. Ti zoufale chybí po celé České republice. Na Vysočině je průměrný věk pediatra přes 61 let a to znamená jediné – rodiče tisíců dětí mají problém, kdo se nakonec postará o jejich ratolesti.