CNN Prima News Pavel Čížek

Pavel Čížek

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Čížek“

Past na řidiče na Klatovsku: V zatáčce uprostřed silnice stojí strom. Nelze ho pokácet, je chráněný

Pro někoho smysluplná záchrana desítky let starého stromu, pro jiného typická past na řidiče. Řeč je o jasanu, který vyrůstá přímo uprostřed silnice druhé třídy v centru Hojsovy Stráže na Klatovsku. Původně byl za její krajnicí, kvůli vybudování chodníku a rozšíření vozovky se dostal do jejího středu. Podle dopravního experta může být místo pro řidiče nebezpečné a mělo by být lépe označené.

Bude hlad, skandovaly v Praze tisíce nespokojených zemědělců. Protestovaly před vládou

Zemědělci pod hlavičkou Agrární komory či Zemědělského svazu se ve středu dopoledne sešli v pražském paláci Lucerna. Protestovali zde proti vládní politice. Rozhořčené zemědělce klidnil vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jiného zástupce vlády, Pavla Čížka ze STAN, naopak lidé vypískali. Následně zamířil protestní pochod k Úřadu vlády, kam několik tisíc zemědělců dorazilo po 13. hodině. Krátce po 14:30 se protest nakonec rozpustil. Zemědělci během svého průvodu na několika místech narušili dopravu.

Kamioňák na D1 zmáčkl auto, kde zemřela rodina. Vyhlásili na něj sbírku, lidé se bouří

Tragická nehoda na D1 u Brna, která si vyžádala životy tří lidí včetně ročního dítěte, má pokračování. Kamarád zemřelého řidiče kamionu zorganizoval na sociální síti finanční sbírku pro pozůstalé po něm. To vzbudilo vlnu nevole. Lidé se domnívají, že nehodu zavinil právě on kvůli nepozornosti, a nevidí tak smysl jeho rodině přispívat. Navíc se ptají, kdo pomůže příbuzným ostatních zesnulých.

Středeční peklo na D1: Matka mě prosila, abych vytáhl dítě z plamenů, popisuje svědek

Až před středeční půlnocí se podařilo zprovoznit dálnici D1 u Brna po dopolední tragické dopravní nehodě. Při srážce několika aut a kamionů tam zemřeli tři lidé, včetně dítěte. Svědek nehody popsal bezmoc, které byl vystaven, když se z hořícího auta snažil dítě zachránit. Nejedná se přitom zdaleka o první vážnou nehodu na tomto úseku D1 a hlavní příčinou bývá čím dál častěji nevěnování se řízení.