Richterová: Babiš je obrovský manipulátor. Hlasování o nedůvěře vládě má zakrýt jeho soud

Opozice vyvolala hlasování o nedůvěře vládě, o kterém poslanci budou hovořit ve čtvrtek. Důvodem je aféra kolem rezignujícího ředitele civilní rozvědky Petra Mlejnka a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedla, že bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) jen potřebuje zakrýt svůj blížící se soud a další problémy.

Poslanci se ve čtvrtek sejdou na schůzi k hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy (ODS). Vyvolalo ho opoziční hnutí ANO s podporou SPD. Hlavním důvodem je aféra kolem rezignujícího ředitele civilní rozvědky Petra Mlejnka.

„Tohle je úplný nesmysl. Pan Babiš potřebuje zakrýt to, že se mu blíží soud, že je vyšetřovaný v mnoha dalších zemí Evropy a že má problémy s daněmi, že je stíhaný,“ uvedla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová. Podle ní je Babiš obrovský manipulátor. „Celou dobu, co funguje v politice, vidíme, jak časuje to, co vytáhne, aby to překrylo jeho kauzy, jeho machinace s dotacemi,“ dodala místopředsedkyně.

Více ve videu v úvodu článku.

Tagy: