CNN Prima News stavební zákon

stavební zákon

Výpis příspěvků ke štítku „stavební zákon“

Černé vrty a neekologické zalévání. Ministerstvo čelí kritice kvůli dražšímu povolení studny

Zvýšení počtu nelegálních vrtů hrozí podle studnařů v případě, že se poplatek za povolení na stavbu studny zvýší z původních 300 korun na plánovaných 10 tisíc korun. Změna přichází společně s novým stavebním zákonem. Upravený ceník nejrůznějších povolení v souvislosti se stavbou bude platit od 1. července tohoto roku. Tématu se věnuje CNN Prima NEWS.

PŘEHLEDNĚ: Jak bojovat proti nedostupnému bydlení? Vláda i opozice nabízí své recepty

Jak podpořit české stavebnictví a zmírnit nedostatek dostupného bydlení? Touto otázkou se zabývali účastníci středečního Summitu stavebního rozvoje v pražském Obecním domě. Své vize představili také ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) i jeho předchůdkyně Klára Dostálová (za ANO). Shodli se na tom, že současnou krizi lze řešit kombinací nástrojů a úpravou legislativy či úplně novými zákony. Opoziční poslankyně přesto Bartoše za některé věci zkritizovala.

Lidi jste hodili do marastu, tepala vládu Dostálová. Zmínila řešení problémů stavebního práva

Běžného občana jste hodili do marastu dnešní doby, pustila se do vlády kvůli úpravám stavebního zákona místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Klára Dostálová (za ANO). Kritizovala mimo jiné zrušení institucionální změny, která by dle ní pomohla například v řešení systémové podjatosti, zastupitelnosti úředníků, vymáhání lhůt nebo jednotného metodického prostředí. Společně s místopředsedou KDU-ČSL Janem Bartoškem v pořadu 360° na CNN Prima NEWS přednesli detaily novely, díky které by se stavebníci mohli snáze a rychleji dostat k potřebným povolením. Za klíčovou označili digitalizaci.

Konec obstrukcím? Ve Sněmovně vznikne pracovní skupina, která jim má zabránit

Ve Sněmovně vznikne pracovní skupina, která by měla bránit paralýze dolní komory obstrukcemi, řekla Deníku N předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Řídit by ji měl místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Skupina by se měla zabývat i potenciálními změnami jednacího řádu. V posledních měsících opoziční obstrukce několikrát zcela zablokovaly činnost Sněmovny.

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Sledujte ZÁZNAM: Jak se podle Schillerové a Havlíčka budou vyvíjet ceny bytů v roce 2022?

V úterý ráno se uskuteční konference ředitelů projektových společností. Té se zúčastní mimo jiné i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) či ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Klíčovými tématy jednání bude strategie vlády pro přípravu staveb v roce 2022 i plánované změny ohledně nového stavebního zákona. Konferenci můžete sledovat od 9 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.