sůl

Výpis příspěvků ke štítku „sůl“

Pivo k snídani a hodně soli. Průzkum odhalil stravovací návyky Čechů, problém je už ve školách

Na vyváženost stravy dbá jen 62 procent Čechů, ukazuje průzkum společnosti Edenred. Lidé jedí málo zeleniny, naopak si dopřávají hodně příloh a smažených pokrmů. Zhruba 100 tisíc lidí si pak k snídani dává pivo. Dalším problémem je nadbytek soli, a to až ve třikrát větší míře, než se doporučuje. Nadmíru se solí i ve školních jídelnách.

Utrpení šestiletého Arthura: Rodiče ho nejprve otrávili solí, pak mu rozbili lebku

Britský soud odhalil v případu loňské brutální vraždy šestiletého Arthura nové šokující zjištění. Ještě předtím, než chlapec utrpěl smrtelné zranění hlavy, byl otráven solí, uvádí se v obžalobě. Zabít malého chlapce měla jeho nevlastní matka Emma Tustinová tak, že dítě udeřila hlavou o tvrdý povrch. Ještě před svou smrtí byl chlapec vystavován týrání, na kterém se podílel i jeho biologický otec Thomas Hughes.

PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům

Prodělali jste COVID-19 a chtěli byste se vrátit co nejrychleji zpět do formy? Podle expertů koronavirus poškozuje hlavně plíce, lékaři tak doporučují jejich rehabilitaci. Shodují se, že mimo to pomůže například i pohyb nebo přestat kouřit. Přispět k uzdravení po nemoci by ale mělo i ovoce, zelenina či bylinky. Podívejte se na přehled toho, co podle odborníků pomůže.