reklama
CNN Prima News syndrom

syndrom

Výpis příspěvků ke štítku „syndrom“

Američtí diplomaté si stěžovali na „akustické útoky“. Máte to ze stresu, řekla CIA

23. ledna 2022 18:28

Americká zpravodajská služba CIA nepředpokládá, že za „akustickými útoky“ na americké diplomaty by stála celosvětová kampaň cizí mocnosti. Agentura došla k přesvědčení, že většina hlášených případů se dá vysvětlit environmentálními faktory nebo nediagnostikovanými zdravotními stavy. CIA nicméně pokračuje ve vyšetřování asi dvou desítek případů, které zatím zůstávají nevysvětleny. U možných obětí tzv. havanského syndromu vyvolala zpráva nevoli.

Adéla Elbel: Dcera má covidový syndrom. Očkujte své děti, tohle už nechci nikdy zažít

21. ledna 2022 16:06

Dceru populární stand-up komičky, herečky a překladatelky Adély Elbel postihl multisystémový zánětlivý syndrom (PIMS), který zpravidla souvisí s nákazou koronavirem. Nemoc se projevila horečkami, křečemi v břiše a velkou únavou, uvedla Elbel na sociálních sítích. Ve svém příspěvku apelovala na rodiče, aby si dávali pozor a nechali své děti očkovat proti covidu. „Tohle se svým dítětem fakt nechci už nikdy zažít,“ podotkla na Facebooku.

Byl opilý a agresivní, přitom žádný alkohol nevypil. Adam trpí vzácnou chorobou

19. prosince 2021 14:54

Když se církevní pastor Adam Stump z amerického Pittsburghu vracel domů, táhl z něj alkohol. Manželka Jana tak otce čtyř dětí obvinila z toho, že je tajný alkoholik, ten to však popíral. Jak později prokázaly testy, nelhal. Muž totiž trpí vzácnou chorobou, které se mnohdy přezdívá nemoc z opilosti či syndrom vlastního pivovaru, během níž se lidem v žaludku přeměňují sacharidy na alkohol.

Vědci: Covid může způsobit „syndrom neklidného análního otvoru“. Muž trpěl týdny po nákaze

30. září 2021 12:30

U japonského seniora se objevil zcela nový příznak po prodělání covidu. Podle zprávy tamních vědců zveřejněné v časopise BMC Infectious Diseases ho postihl „restless anal syndrome“ (v překladu syndrom neklidného análního otvoru). Vše začalo horečkami a nespavostí, problémy ale vyústily až k nutkání neustále se hýbat. Odborníci následně odhalili, že může jít o variantu známějšího syndromu neklidných nohou (RLS).

Eliška se narodila se vzácným syndromem, který mění tvář, ale ne intelekt

4. července 2021 19:22

Eliška trpí takzvaným Treacher-Collins syndromem (TCS). Jedná se o vrozenou vývojovou vadu, která se projevuje neúplným vyvinutím lícních kostí, odlišným postavením očí a malou zapadlou bradou. Lidé s TCS syndromem mají obvykle přidružené problémy – nejčastěji se sluchem a řečí. Intelekt zůstává zachován. Co všechno obnáší péče o dítě s TCS syndromem, popsala pro CNN Prima NEWS maminka roční holčičky Ľubomíra Hrabovská ze Slovenska.

Pořád se směje, ale nikdy neřekne mami. Rodiče nemocného Olivera prosí o pomoc vědce

15. února 2021 07:02

Dne 15. února si připomínáme Mezinárodní den Angelmanova syndromu. K této příležitosti jsme oslovili rodiče malého Olivera (4 roky), kterému lékaři tento vzácný syndrom, se kterým v Česku žije asi 100 lidí, diagnostikovali v jednom roce. Rodiče Lenka a Rado se následně rozhodli založit Asociaci genové terapie, která před více než dvěma lety iniciovala zahájení základního výzkumu v Česku, který může pomoci najít léčbu nejen pro tento syndrom, ale i stovky dalších vzácných chorob. Rodiče oslovili vědce, aby jim pomohli a věří, že nejen pro Olivera, ale i další děti s vzácnými chorobami bude v budoucnu dostupná účinná léčba.

Prymula: Covid u některých dětí způsobuje závažnou reakci, která vede k poškození srdce

12. ledna 2021 20:41

U asi šedesáti dětí se po prodělání koronaviru projevila závažná reakce imunitního systému neboli syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi, která může vést až k poškození orgánů, hlavně srdce. V tuto chvíli už motolská nemocnice přijala dalšího nového pacienta a prý s novou vlnou hrozí riziko, že těchto dětí bude přibývat. Jaké jsou příznaky? Na tyto a další otázky odpovídal redakci CNN Prima NEWS bývalý ministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula.

České děti po covidu ohrožuje nová nemoc. Postižené srdce, multiorgánové selhání

8. ledna 2021 18:50

Přestože děti obvykle nemívají těžší průběh nemoci COVID-19, mohou se u nich později objevit komplikace spojené s tímto koronavirovým onemocněním. Mezi takové patří i nová pediatrická choroba známá jako syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi spojené s COVID-19 u dětí (též PIMS-TS nebo MIS-C). Na jaře roku 2020 ji lékaři detekovali například u dětí v Itálii, Francii nebo Velké Británii, nyní se už vyskytují desítky případů i v Česku.

Rád bych měl druhé ouško, říká Vojtíšek, který potřebuje peníze na operaci v USA

1. listopadu 2020 19:10

Někdo se narodí s úžasně namíchanými kartami, jiný se už od začátku pere s méně příznivým osudem. Malý Vojtíšek Vacek patří do druhé skupiny. Na svět přišel s Goldenharovým syndromem, což je genetické postižení podmíněné obličejovou asymetrií. Vojtovými slovy: „Mám jinou tvář, nemám pravé ucho a na levé jsem nedoslýchavý.“ Pětiletý kluk je statečný bojovník, teď ovšem potřebuje pomoc. K rovné tváři a oboustrannému sluchu vede jen operace v Americe. A ta stojí bez pobytu a léčebných výloh 67 800 dolarů.

reklama