reklama

Tipsport COOL ligu suverénně opanoval tým Entropiq Prague. Přepsal historii

Tipsport COOL ligu suverénně opanoval tým Entropiq Prague.
Zdroj: PLAYzone.cz

Devátá sezona Tipsport COOL ligy ve hře Counter-Strike: Global Offensive zná svého vítěze. Nejvyšší stupínek patří týmu Entropiq Prague, kterému se podařil historický kousek. Jako první dokázali jeho hráči zvítězit, aniž by v celé soutěži ztratili jedinou mapu. Entropiq Prague tak získává nejenom největší porci bodů do klasifikace Vodafone mistrovství ČR v počítačových hrách 2021, ale také bude reprezentovat Česko v kvalifikaci na prestižní turnaj BLAST Premier Showdown, kde se utká s předními evropskými týmy.

reklama

Osm týmů stálo na startu, čtyři nejlepší se utkaly v play-off a na konci stanul jediný šampion. Tím se v 9. sezoně s přehledem stal tým Entropiq Prague. Jeho hráči si vedli dobře po celou základní části a do vyřazovací fáze postoupili z 1. místa. Spolu s ním se kvalifikovaly i celky ENTERPRISE, eSuba a Sampi.Tipsport. Všechny čtyři týmy patřily mezi favority už před začátkem soutěže, takže jejich postup nebyl žádným překvapením. Stejný průběh jako základní část pak mělo i finále, Entropiq Prague nenechali nic náhodě a po vítězství 2:0 v semifinále nad Sampi.Tipsport a 3:0 ve finálové bitvě nad ENTERPRISE se stávají neoddiskutovatelnými králi 9. sezony Tipsport COOL ligy. Bronzovou příčku bere eSuba.

Tipsport COOL liga  turnajový pavouk
Tipsport COOL liga turnajový pavouk
Zdroj: PLAYzone.cz

A právě k tomu budou mít ideální příležitost. Entropiq Prague totiž budou pokračovat do východoevropské kvalifikace na turnaj BLAST Premier Showdown. Pokud v ní uspějí, utkají se s nejlepšími organizacemi světa a na své konto si připíšou zhruba 550 tisíc korun (25 tisíc dolarů).

Komentátoři Tipsport - COOL ligy
Komentátoři Tipsport - COOL ligy
Zdroj: PLAYzone.cz

Zájem diváků se zvyšuje

Letošní 9. sezona Tipsport COOL ligy ukázala, že zájem diváků o esport stále velmi rychle roste. Oproti předchozí sezoně se jen na streamovací platformě Twitch zvýšil počet zhlédnutí o 100 tisíc. Výrazný nárůst zaznamenal také celkový počet zhlédnutí na Facebooku, Twitchi, HbbTV i na televizních obrazovkách Chuck TV, který překonal hranici 700 tisíc zhlédnutí. Organizátoři si pak pro diváky připravili více než 120 hodin obsahu. Zápasy doplňoval také bohatý program, díky zapojení Tipsport COOL ligy do iniciativy Zdravý hráč byly pro fanoušky připraveny také speciální výzvy, s nimiž si mohli během přestávek také fyzicky zacvičit.

„Rozmach esportu je v plném proudu a jsem velmi rád, že to potvrzuje i zájem diváků o naše soutěže. Každá sezona Tipsport COOL ligy byla vždy něčím unikátní – ať už vyrovnanými souboji, či v tomto případě neuvěřitelnou jízdou vítězů. A právě jedinečné příběhy jsou tím, co do světa virtuálních sportů láká stále více fanoušků. Chci poděkovat nejenom jim, ale také partnerům soutěže a všem kolegům, kteří se na organizaci podílejí,“ říká Pavel Kristián z agentury PLAYzone, hlavní organizátor Tipsport COOL ligy.

Tipsport COOL liga - stupně vítězů
Tipsport COOL liga - stupně vítězů
Zdroj: PLAYzone.cz

Podzimní 10. sezona Tipsport COOL ligy bude mít jednoznačného favorita. Kromě známých jmen se tým Entropiq Prague dočká nového vyzyvatele. V barážích mezi dvěma nejhoršími celky 1. divize a dvěma nejlepšími celky 2. divize totiž dokázal uspět tým GLORE, který postupuje do nejvyšší soutěže. V ní se dokázali udržet také slovenští DEFEATERS. Naopak mezi tuzemskou elitou se neudrželi Dark Tigers.

Konečné pořadí 9. sezony Tipsport COOL ligy

  1. Entropiq Prague
  2. ENTERPRISE
  3. eSuba
  4. Sampi.Tipsport
  5. Dynamo Eclot
  6. eEriness.MARVO
  7. Dark Tigers (sestup)
  8. DEFEATERS (záchrana)

Strategickým partnerem se v tomto ročníku opět stala sázková kancelář Tipsport. Ligu také podpořili výrobce herních periferií Logitech a výrobce počítačů HAL3000. Dalšími partnery sezony byli výrobce chipsů Pringles, prodejce elektroniky Datart, řetězec restaurací s rychlým občerstvením KFC, výrobce energetických nápojů Big Shock! a výrobce herního příslušenství DEV1S.

Více informací najdete na oficiálních stránkách Tipsport COOL ligy.

Tagy: esport turnaj Entropiq Tipsport COOL liga Gaming COOL Liga
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Zdraví

Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem

Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem

Ženy v době covidové podceňovaly rakovinu prsu, která patří mezi nejčastější onkologická onemocnění u žen. „Už nyní vidíme, že počet nádorů rakoviny prsu narůstá. Více nás ale znepokojuje, že se nyní stále častěji setkáváme s atypickými a mnohočetnými ložisky nádorů, které jsou odlišné od nálezů, které jsme vídali před covidem,“ říká lékařka Mirka Skovajsová, zakladatelka screeningu rakoviny prsu a sítě mamacenter po ČR.

Cestování

PŘEHLEDNĚ: Češi míří do Turecka. Co potřebují na cestu a jaká opatření v zemi platí?

PŘEHLEDNĚ: Češi míří do Turecka. Co potřebují na cestu a jaká opatření v zemi platí?

Koronavirová opatření se postupně rozvolňují a lidé míří k moři. Do Turecka odletělo první letadlo Smartwings před dvěma týdny a zájezd do země si koupily už tisíce Čechů. Pro vstup do země je třeba mít negativní PCR test na covid a v hotelích platí přísná hygienická pravidla, která se turistů ale příliš nedotknou. Reportérka CNN Prima NEWS podle vlastní zkušenosti přehledně sepsala, jaká koronavirová opatření v zemi v roce 2021 platí a co čeští turisté potřebují na cestu.

Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce
Lukašenko plní slib a vozí do Evropy migranty. Litevci už staví na hranicích tábory
Brzy se uzdrav, Chrisi. Eriksena podporují hráči i fanoušci při každém zápase na Euru
Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku
Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama