CNN Prima News vepřové maso

vepřové maso

Výpis příspěvků ke štítku „vepřové maso“

Velikonoce jsou levnější než za komunismu. Kilo řízků by teď stálo 762, cukr 93 a pstruh 698 korun

7. dubna 2023 05:33

Zapomeňte na titulky o zdivočelých cenách potravin, jaké nemají obdobu. A nebo o nejdražší velikonoční tabuli v historii. Data Českého statistického úřadu (ČSÚ) nelze obelstít. Kuřecích prsní řízky stojí aktuálně 174 korun za kilogram, před revolucí v roce 1989 to bylo 60 korun. Průměrná mzda za rok 2022 činila 40 353 korun, v roce 1989 to bylo 3 170 korun. Prostým porovnáním s dnešní mzdou statistici zjistili, že kilo kuřecích řízků by nyní stálo 762 korun. A podobný propastný cenový rozdíl najdete u většiny potravin.

Kontrola marží je nesmysl. Obchodníci z krize netěží, tvrdí Prouza a pohrozil propouštěním

14. dubna 2022 09:35

Kontrola marží bude znamenat spoustu byrokracie, varoval v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza. Pokud si ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) troufá, měl by podle viceprezidenta Hospodářské komory kontrolovat celý obchodní řetězec. Prouza reagoval na Nekulovu snahu začít kontrolovat marže některých potravin.

České vepřové může zmizet z tuzemských pultů. Válcuje ho výrazně levnější polské maso

20. února 2022 23:20

České vepřové by mohlo úplně zmizet z pultů. Zemědělce totiž válcuje levné maso ze zahraničí. Tuzemské vepřové tak ve výsledku pokryje pouze 40 procent domácí poptávky, zbytek se dováží ze sousedního Polska či ze Španělska. Spousta českých chovatelů tak musí po letech ukončovat své chovy prasat, protože se jim podnikání v tomto sektoru nevyplatí.

Ceny potravin rostou, jen vepřové zlevňuje. Živé prase stojí stejně jako v roce 1991

12. října 2021 18:44

Cenová hladina v České republice roste stále rychlejším tempem. Míra inflace v září dosáhla v meziročním vyjádření 4,9 procenta. To je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Nejvíce zdražily pohonné hmoty, skokově ale rostou i ceny potravin. V tomto ohledu je však anomálií vepřové maso. Třeba vepřová pečeně meziročně zlevnila až o 20 procent.

Lidl musí stáhnout mleté vepřové z Polska. Překročilo limit pro antibiotika 60krát

7. října 2021 14:16
Aktualizováno

Veterináři nařídili řetězci Lidl stáhnout skoro 17,5 tuny vepřového mletého masa původem z Polska, ve kterém zjistili šedesátkrát překročený limit pro antibiotika. V Česku jej zpracovávala firma Maso Polička. Spotřebitelé by vepřové mleté maso neměli konzumovat, mohou ho vrátit na prodejně, kde ho zakoupili, sdělil ve čtvrtek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer. Podle Lidlu nese odpovědnost za uvedenou situaci výhradně dodavatel z Poličky, od kterého nemá řetězec sjednané dodávky masa z Polska.

Prasečí mor se Německem šíří k českým hranicím. Vepřové může zdražit o desítky procent

12. listopadu 2020 14:31

Zatímco ještě na konci října byly případy afrického moru prasat zachyceny pouze v Braniborsku, počátkem listopadu se nákaza vyskytla také v Sasku. Spolkové zemi, která na severozápadě sousedí s Českou republikou. Nejnověji se prasečí mor vyskytl u divočáků blízko města Görlitz, tedy necelých čtyřicet kilometrů od českých hranic.

Zdražování v Česku zpomaluje. Říjnová inflace se snížila pod tři procenta

10. listopadu 2020 09:20

Přestože se spotřebitelské ceny v říjnu oproti září zvýšily o 0,2 procenta, meziroční tempo zdražování dosáhlo jen 2,9 procenta. Ještě v září činila meziroční míra inflace 3,2 procenta. V meziměsíčním srovnání nejvíce rostly ceny zeleniny, jogurtů a vepřového masa. Vyplývá to z aktuálních údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem.