reklama
CNN Prima News vepřové maso

vepřové maso

Výpis příspěvků ke štítku „vepřové maso“

Ceny potravin rostou, jen vepřové zlevňuje. Živé prase stojí stejně jako v roce 1991

12. října 2021 18:44

Cenová hladina v České republice roste stále rychlejším tempem. Míra inflace v září dosáhla v meziročním vyjádření 4,9 procenta. To je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Nejvíce zdražily pohonné hmoty, skokově ale rostou i ceny potravin. V tomto ohledu je však anomálií vepřové maso. Třeba vepřová pečeně meziročně zlevnila až o 20 procent.

Lidl musí stáhnout mleté vepřové z Polska. Překročilo limit pro antibiotika 60krát

7. října 2021 14:16
Aktualizováno

Veterináři nařídili řetězci Lidl stáhnout skoro 17,5 tuny vepřového mletého masa původem z Polska, ve kterém zjistili šedesátkrát překročený limit pro antibiotika. V Česku jej zpracovávala firma Maso Polička. Spotřebitelé by vepřové mleté maso neměli konzumovat, mohou ho vrátit na prodejně, kde ho zakoupili, sdělil ve čtvrtek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer. Podle Lidlu nese odpovědnost za uvedenou situaci výhradně dodavatel z Poličky, od kterého nemá řetězec sjednané dodávky masa z Polska.

Prasečí mor se Německem šíří k českým hranicím. Vepřové může zdražit o desítky procent

12. listopadu 2020 14:31

Zatímco ještě na konci října byly případy afrického moru prasat zachyceny pouze v Braniborsku, počátkem listopadu se nákaza vyskytla také v Sasku. Spolkové zemi, která na severozápadě sousedí s Českou republikou. Nejnověji se prasečí mor vyskytl u divočáků blízko města Görlitz, tedy necelých čtyřicet kilometrů od českých hranic.

Vepřové maso prudce zlevňuje. Může za to epidemie afrického moru prasat v Německu

16. října 2020 13:49

Ceny jatečních prasat se na českém trhu v září meziročně propadly téměř o pětinu. Pokles nastal i v porovnání se srpnem, a to o necelá tři procenta. Dá se tak předpokládat, že vepřové maso by mohlo začít zlevňovat i na pultech tuzemských obchodů. Na vině je nadbytek vepřového na trhu v důsledku epidemie afrického moru prasat v sousedním Německu.

reklama