Záhadný nález mrtvých exotických zvířat. Zápach byl ve Smečně cítit na desítky metrů

Kutnohorská kriminálka řeší šokující nález dvou uhynulých exotických zvířat. Někdo je zakopal na soukromém pozemku na Kladensku. Znalci teď budou zjišťovat, o jaká zvířata jde a příčinu jejich smrti. Vyšetřování je teprve na začátku, a proto policisté nechtějí sdělit více podrobností.

Oplocený pozemek v obci Smečno na Kladensku byl včera v obležení policistů. Někdo tam totiž ukryl uhynulá zvířata. Nepříjemný zápach byl cítit na desítky metrů

Oplocený pozemek v obci Smečno na Kladensku byl včera v obležení policistů. Někdo tam totiž ukryl uhynulá zvířata. Nepříjemný zápach byl cítit na desítky metrů.

„V úterý byly ze soukromého pozemku u Kladna vykopány dva kusy zvířecích ostatků, které budou nyní podrobeny znaleckému zkoumání, které určí příčinu úmrtí i to, o jaká zvířata se jednalo,“ informoval policejní mluvčí Pavel Truxa.

Vzhledem k tomu, že je práce kriminálky na začátku, policisté nechtějí být konkrétnější. Podle zjištění Krimi zpráv má jít o exotické šelmy. Zda jde například o tygry nebo lvy, ukážou až závěry znalců.

Starostka Smečna neměla o tom, co se na pozemku odehrává, ani tušení. „Pro mě je to překvapivá informace. Netušili jsme, že by se na pozemku mohlo něco takového najít. Pozemek je soukromého majitele, který si ho odhadem tak před rokem oplotil a od té doby se tam žádná činnost nevykazovala,“ popsala Pavla Štrobachová (STAN).

Rodina Ringelových provozuje zoopark

Podle katastru pozemek o velikosti zhruba půl hektaru vlastní Olga Ringelová. Stopy ale vyšetřovatele zavedly z Kladenska až do Kutné Hory. Tam rodina Ringelových, která chová kočkovité šelmy, provozuje zoopark. S pozemkem na Kladensku ale prý nemá vůbec nic společného.

„Pro část rodiny Ringelových, která se stará o zvířata trvale umístěná v Habrkovicích, včerejší zprávy byly velkou novinkou a překvapením. Vyšetřování nadále probíhá a vzhledem k tomu, že se nás to nijak netýká, nemáme další informace, které bychom mohli poskytnout,“ uvedla Hedvika Ringelová.

Pravděpodobně jde tedy o vzdálenou příbuznou rodiny. Nicméně s uhynulými těly exotických zvířat musí majitel zacházet podle zákona – torza exotických zvířat se musí zlikvidovat ve zvířecím krematoriu nebo v asanačním podniku.

„Je to porušení platné legislativy, je možné uložit dotyčnému sankci. V této konkrétní věci byla Krajská veterinární správa kontaktována policií a poskytla jí příslušnou zpětnou vazbu,“ sdělil mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer.

Pokud by vyšlo najevo, že zvířata byla týraná, šlo by už o trestný čin. Vše jsou ale zatím jenom spekulace. Jak to skutečně bylo, ukáže až další vyšetřování.

Tagy: