CNN Prima News zdanění

zdanění

Výpis příspěvků ke štítku „zdanění“

České daně jsou vysoké dost. Ať vláda kouká, za co je utrácí, shodují se ekonomové

16. srpna 2022 13:11

Daňové zatížení je v České republice adekvátně vysoké. Stát by se měl soustředit na výdajovou stranu rozpočtu a provést její důkladný audit. „Nečekejme, že tam najde jednu velkou položku za 200 miliard korun, budou to spíš položky za stovky milionů či miliardy,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ekonom Dominik Stroukal. Vláda podle něho nakonec ke zvýšení daní sáhne.

Fiala žongluje s daněmi: Progresivní ne, tu z neočekávaného zisku možná. Kdo to zaplatí?

30. července 2022 15:52

Předseda české vlády Petr Fiala (ODS) odmítl, že by mělo šanci na úspěch zavedení progresivní daně, jak před časem navrhl šéf lidovců Marian Jurečka. Vláda prý neuvažuje ani o poplatcích ve zdravotnictví, o kterých se zmínil ekonomický expert ODS Jan Skopeček. „Touto cestou nepůjdeme,“ řekl Fiala v rozhovoru pro deník Právo. A nastínil, kde chce vláda vzít potřebné finance pro pomoc lidem, aby mohli čelit dopadům zdražování.

KOMENTÁŘ: Windfall tax? Asi nejlepší způsob, jak rychle pomoci lidem a nezničit trh

25. července 2022 10:03

Vláda prý měla zastropovat ceny energií jako ve Francii, ceny pohonných hmot jako v Maďarsku a ceny potravin jako pro změnu opět v Maďarsku. Z řad opozice se dokonce ozývají i hlasy na stropy pro úrokové sazby z hypoték a další návrhy na jednoduchá řešení, které by ale současnou vlnu zdražování jen zhoršily. Je tedy lepší uvažovat o zdanění nadměrných zisků v sektorech, odkud inflační vítr duje nejsilněji?

KOMENTÁŘ: Sama zdaňovala, co se hýbalo. Teď Schillerová bojuje proti odvodům státu

20. února 2022 07:15

Pamatujete? Alena Schillerová (ANO) krátce po podzimních sněmovních volbách ještě ani neodevzdala klíče od svého služebního bytu na Pařížské ulici a už se chovala jako opoziční politička. Je třeba uznat, že tato role jí sedí daleko více než funkce šéfky státní kasy. Umně sází na to, že lidé mají krátkou paměť, a tak není těžké jí nyní uvěřit, že je jedinou bojovnicí za nízké daně a blaho nás všech. Proto je třeba připomínat, jak tatáž Alena Schillerová před ne tak dlouhou dobou zdaňovala, na co přišla.

Vždycky zapomenu, že ještě žiješ. Musk se vysmál exkandidátovi na prezidenta USA

15. listopadu 2021 23:21

Nejbohatší člověk na světě Elon Musk proslul na sociálních sítích jako úsečný vtipálek, naposledy si udělal legraci z Bernieho Sanderse – populárního senátora a někdejšího kandidáta na prezidenta USA. Když demokrat Sanders vyzval ke zdanění superbohatých, Musk jeho příspěvek okomentoval s tím, že v jednom kuse zapomíná, že je politik ještě mezi živými.

Za Bakalu by vám horníci svítili kahany do pekla, vmetl Řežábek Maláčové prodej bytů OKD

6. října 2021 23:09

Jestliže bude výstavba bytů stále váznout, jen těžko se v Česku zlepší dostupnost vlastnického bydlení. Myslí si to ekonomický expert hnutí Přísaha Pavel Řežábek. „Jestli není nabídka, nemůže se poptávka uspokojit a vždy bude draho,“ řekl v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS. Jana Maláčová (ČSSD) si ale myslí, že pouze zrychlení výstavby bytů nepomůže.

Piráti podali žalobu na Babiše. Chtějí omluvu za výroky o zdanění bytů i migrantech

16. července 2021 09:09

Piráti podali ke Krajskému soudu v Praze žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO). Šířil podle nich na Twitteru lži, že Piráti chtějí zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat lidem do domácností migranty. O podání informovala mluvčí Pirátů Karolína Sadílková. Spor se odehrává necelé tři měsíce před sněmovními volbami, přičemž koalice Pirátů a STAN podle dosavadních průzkumů soupeří s ANO o vítězství. Vyjádření Babiše redakce zjišťuje.

KOMENTÁŘ: Kolik bytů máš, tolikrát tě zdaníme. Piráti a ČSSD brojí proti střední třídě

24. června 2021 12:31

Když Václav Klaus nedávno zmínil, že Piráti jsou novodobí komunisté, mnoho lidí nad jeho výrokem zvedalo obočí. Jenže z temných vod Pirátského fóra se opět vynořila myšlenka na brutální zdanění nemovitostí. Krátce nato svůj program do voleb zveřejnili sociální demokraté. Výsledkem je frontální útok na střední třídu.