CNN Prima News zdanění

zdanění

Výpis příspěvků ke štítku „zdanění“

Za melír si připlatíte i 400 korun. Vyšší zdanění kadeřníky pobouřilo, bojí se o klienty

Zvýšení DPH kadeřníky zaskočilo. Ti s vyššími příjmy budou muset místo současných 10 procent nově odvádět státu procent 21. Někteří proto přemýšlí, že zavřou, jiní omezí náklady. Většina ale bude zdražovat. Pro dámy to znamená, že si patrně od příštího roku zaplatí například za melír až o 400 korun více, než platily dosud.

České daně jsou vysoké dost. Ať vláda kouká, za co je utrácí, shodují se ekonomové

Daňové zatížení je v České republice adekvátně vysoké. Stát by se měl soustředit na výdajovou stranu rozpočtu a provést její důkladný audit. „Nečekejme, že tam najde jednu velkou položku za 200 miliard korun, budou to spíš položky za stovky milionů či miliardy,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ekonom Dominik Stroukal. Vláda podle něho nakonec ke zvýšení daní sáhne.

Fiala žongluje s daněmi: Progresivní ne, tu z neočekávaného zisku možná. Kdo to zaplatí?

Předseda české vlády Petr Fiala (ODS) odmítl, že by mělo šanci na úspěch zavedení progresivní daně, jak před časem navrhl šéf lidovců Marian Jurečka. Vláda prý neuvažuje ani o poplatcích ve zdravotnictví, o kterých se zmínil ekonomický expert ODS Jan Skopeček. „Touto cestou nepůjdeme,“ řekl Fiala v rozhovoru pro deník Právo. A nastínil, kde chce vláda vzít potřebné finance pro pomoc lidem, aby mohli čelit dopadům zdražování.

KOMENTÁŘ: Windfall tax? Asi nejlepší způsob, jak rychle pomoci lidem a nezničit trh

Vláda prý měla zastropovat ceny energií jako ve Francii, ceny pohonných hmot jako v Maďarsku a ceny potravin jako pro změnu opět v Maďarsku. Z řad opozice se dokonce ozývají i hlasy na stropy pro úrokové sazby z hypoték a další návrhy na jednoduchá řešení, které by ale současnou vlnu zdražování jen zhoršily. Je tedy lepší uvažovat o zdanění nadměrných zisků v sektorech, odkud inflační vítr duje nejsilněji?

KOMENTÁŘ: Sama zdaňovala, co se hýbalo. Teď Schillerová bojuje proti odvodům státu

Pamatujete? Alena Schillerová (ANO) krátce po podzimních sněmovních volbách ještě ani neodevzdala klíče od svého služebního bytu na Pařížské ulici a už se chovala jako opoziční politička. Je třeba uznat, že tato role jí sedí daleko více než funkce šéfky státní kasy. Umně sází na to, že lidé mají krátkou paměť, a tak není těžké jí nyní uvěřit, že je jedinou bojovnicí za nízké daně a blaho nás všech. Proto je třeba připomínat, jak tatáž Alena Schillerová před ne tak dlouhou dobou zdaňovala, na co přišla.

Vždycky zapomenu, že ještě žiješ. Musk se vysmál exkandidátovi na prezidenta USA

Nejbohatší člověk na světě Elon Musk proslul na sociálních sítích jako úsečný vtipálek, naposledy si udělal legraci z Bernieho Sanderse – populárního senátora a někdejšího kandidáta na prezidenta USA. Když demokrat Sanders vyzval ke zdanění superbohatých, Musk jeho příspěvek okomentoval s tím, že v jednom kuse zapomíná, že je politik ještě mezi živými.

Za Bakalu by vám horníci svítili kahany do pekla, vmetl Řežábek Maláčové prodej bytů OKD

Jestliže bude výstavba bytů stále váznout, jen těžko se v Česku zlepší dostupnost vlastnického bydlení. Myslí si to ekonomický expert hnutí Přísaha Pavel Řežábek. „Jestli není nabídka, nemůže se poptávka uspokojit a vždy bude draho,“ řekl v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS. Jana Maláčová (ČSSD) si ale myslí, že pouze zrychlení výstavby bytů nepomůže.