CNN Prima News zpřísnění opatření

zpřísnění opatření

Výpis příspěvků ke štítku „zpřísnění opatření“

Nemá cenu zpřísnit, omikron tudy projde. Ubráníme se stávajícími opatřeními, říká Kraus

4. ledna 2022 18:01

Omikron je rychlejší v šíření, a proto není důvod zpřísňovat opatření, uvedl předseda senátního výboru pro zdravotnictví Roman Kraus z ODS. Nová varianta koronaviru podle jeho slov totiž českou populací tak či tak projde. K tomu, aby se neopakovaly nejhorší scénáře, slouží dostatečně stávající opatření, dodal v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Zákaz chodit do práce nebo v noci do hospody. Experti navrhují opatření proti omikronu

28. prosince 2021 05:49

Infekčnější varianta koronaviru – omikron – děsí celý svět. Řada zemí se již nyní potýká se stovkami tisíc nakažených a podle odborníků můžeme obdobnou situaci očekávat i v Česku. V plné síle by nás vlna mohla zasáhnout v polovině ledna. Jak může vláda dopady nové hrozby zmírnit a co mohou udělat občané? Experti představili své scénáře.

Imunolog: Opatření vlnu nezastaví. Začátkem prosince nás čeká humanitární katastrofa

27. listopadu 2021 06:02

Nová varianta covidu – omikron – dělá vrásky vládám po celém světě. Podle imunologa Zdeňka Hela však nezáleží na tom, zda infekčnější varianta doputuje až do Česka, nejhorší scénář nás čeká tak či tak. „Dá se očekávat, že nás na začátku prosince čeká humanitární krize, humanitární katastrofa. Nemocnice nebudou stíhat, lidem se nedostane péče. Musíme dělat vše, abychom to co nejvíce omezili,“ uvedl v pořadu 360°.