reklama
CNN Prima News zpřísnění opatření

zpřísnění opatření

Výpis příspěvků ke štítku „zpřísnění opatření“

Imunolog: Opatření vlnu nezastaví. Začátkem prosince nás čeká humanitární katastrofa

27. listopadu 2021 06:02

Nová varianta covidu – omikron – dělá vrásky vládám po celém světě. Podle imunologa Zdeňka Hela však nezáleží na tom, zda infekčnější varianta doputuje až do Česka, nejhorší scénář nás čeká tak či tak. „Dá se očekávat, že nás na začátku prosince čeká humanitární krize, humanitární katastrofa. Nemocnice nebudou stíhat, lidem se nedostane péče. Musíme dělat vše, abychom to co nejvíce omezili,“ uvedl v pořadu 360°.

Vláda vyhlásila od půlnoci nouzový stav. Platit má 30 dní, potvrdil Babiš

25. listopadu 2021 15:40
Aktualizováno

V Česku bude kvůli epidemii covidu znovu platit nouzový stav. Vláda v demisi ho na čtvrtečním jednání vyhlásila na 30 dní s platností od půlnoci, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Kabinet se přitom ještě v úterý shodl s hejtmany na tom, že nouzový stav zatím není nutný. Některá plošná opatření proti epidemii, která vláda zavedla, by však bez nouzového stavu nebylo možné vyhlásit.

Zavřené restaurace od 22 hodin, zrušené vánoční trhy. Vojtěch navrhne zásadní zpřísnění

25. listopadu 2021 10:58

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) by měl vládě na odpoledním jednání navrhnout zpřísnění protiepidemických opatření. Řešit budou ministři vyhlášení nouzového stavu, omezení hromadných akcí a také uzavření restaurací a barů v nočních hodinách. Informaci Seznam Zpráv potvrdil redakci CNN Prima NEWS zdroj z vlády.

reklama