reklama
CNN Prima News zpřísnění opatření

zpřísnění opatření

Výpis příspěvků ke štítku „zpřísnění opatření“

Sledujte ŽIVĚ: Bude se kvůli novým mutacím zpřísňovat? Situaci hodnotí Roman Prymula

Počty případů covidu v Česku v posledních týdnech opět mírně stoupají. Přibývá také nakažených mutací delta. Světem se šíří i nová varianta koronaviru. Lambda, jak je označována, opět vyvolává obavy. Vyskytla se navíc už i v Česku. Hrozí zpřísnění opatření? A budou stačit dvě dávky očkování? Na CNN Prima NEWS odpoví epidemiolog Roman Prymula.

V Praze je covidu nejvíce ze všech krajů, pravidla by měla podle tabulek zpřísnit. Jak?

Epidemická situace v Praze se zhoršuje. Za poslední týden testy odhalily 356 nových případů nákazy koronavirem. V přepočtu na 100 000 obyvatel tak nyní připadá 27 nakažených. Situace je v tomto směru v metropoli nejhorší ze všech krajů ČR. Podle vládních balíčků pro rozvolnění by tak pro Prahu měla platit přísnější opatření než pro zbytek republiky, přestože se s restrikcemi zatím vyčkává. Jak by to Pražanům zkomplikovalo život?

Rakousko zpřísňuje opatření. Po pendlerech bude chtít negativní test dvakrát týdně

Ve Vídni, Dolních Rakousech a Burgenlandu přes Velikonoce budou muset zavřít mimo jiné všechny obchody kromě těch, které poskytují nutné zboží denní potřeby. Opatření platná od 1. do 6. dubna mají ulevit náporu na nemocnice způsobenému rostoucím počtem nakažených koronavirem. Pendleři například z České republiky se budou muset na začátku dubna na rakouských hranicích prokázat negativním testem na koronavirus dvakrát za týden. Dosud to stačilo jednou týdně. Kromě toho mají být zejména na hranicích s Českem, Slovenskem a Maďarskem posíleny kontroly, informovala ve středu agentura APA.

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Pokud třítýdenní lockdown dostatečně nezlepší koronavirovou situaci v Česku, jsou ve hře přísná opatření na Velikonoce. Pro CNN Prima NEWS to v neděli uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj by mohly být restrikce, které platí od pondělí, ještě tvrdší. Babiš zároveň nevyloučil zavření českých hranic, před páteční tiskovou konferencí, na které nová nařízení oznamoval, prý jeho kabinet ne vše správně domyslel.

reklama