Tomáš z Brna se stále pohřešuje. Upuštěná Svratka nepomohla, rodina však neztrácí naději

Po patnáctiletém Tomáši pátrá jeho rodina už od minulé středy. Spolu s policisty a hasiči prohledávali tento týden oboru Holedná i řeku Svratku, která byla o metr upuštěna. Ani to však dobré zprávy nepřineslo, chlapce se dodnes najít nepodařilo. Rodina přesto neztrácí naději a v pátrání pokračuje.

O výsledcích pátrání informuje Tomášova rodina téměř každý den na Facebooku. Právě prostřednictvím sociálních sítí se mnozí dobrovolníci do pátrání zapojili. „Bohužel ani čtvrteční den nepřinesl nic nového. Toma se nám najít nepodařilo. V tuto chvíli nemáme žádná konkrétní místa, na kterých hledat. To ale neznamená, že přestaneme,“ uvedla rodina a poděkovala dobrovolníkům za pomoc při pátrání.

„Poslední týden nám ukázal, že je spousta úžasných lidí, kteří jsou ochotni pomoci. Dávejte na sebe pozor a buďte se svými rodinami,“ dodala.

Po Tomáši se pátrá od minulé středy. Naposledy jej viděli svědci v městské části Brno-Jundrov. Jedna ze stop vedla i k řece Svratce, kterou policisté prohledávali o týden později. Vodohospodáři navíc snížili hladinu řeky o jeden metr, díky čemuž mělo být pátrání po chlapci jednodušší.

Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, do akce bylo zapojeno 50 lidí, včetně hasičů, policistů a strážníků. Prohledali řeku v délce několika kilometrů. Čtvrteční pátrání naopak probíhalo především v brněnské oboře Holedná. Ani jedna akce však žádný výsledek nepřinesla, chlapce se stále najít nepodařilo. Policie tak žádá veřejnost o jakékoli informace o Tomášovi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox
sledujeme živě
19:28

Zdeněk Hřib: Prioritou je řešit program a půdorys koalice

19:16

Na pražském magistrátu zatím nedošlo ke shodě o možné koalici.

19:07

Kandidátka do Senátu Kovářová: Na vesnici všichni vědí, že jsou jenom dvě pohlaví, v hospodě jsou povoleny všechny názory

18:18

Koalice už vznikly v Havířově či Přerově, brzy bude zřejmě jasno ve Zlíně

Živě
ON-LINE: Piráti a Spolu se zatím na koalici v Praze neshodli. Hřib vypočítal podmínky

Komunální volby v hlavním městě vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Mandát v Senátu získal v prvním kole ve volebním obvodu Praha 6 Jiří Růžička (TOP 09), na Bruntálsku Ladislav Václavec (za ANO) a na Orlickoústecku jmenovec premiéra Petr Fiala (za KDU-ČSL). Pražský městský soud mezitím bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo.

Itálii poprvé povede žena. Meloniová má fašistickou minulost, obdivuje Orbána i fantasy

Itálii s největší pravděpodobností poprvé v historii povede žena. Lídryně strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová ovládla volební klání s více než 26 procenty odevzdaných hlasů a společně se svými pravicovými spojenci míří k sestavení vlády. Zahraniční média a experti ovšem upozorňují, že jde o velmi kontroverzní postavu. Bratři Itálie jsou považováni za krajně pravicovou stranu, která byla založena příznivci diktátora Benita Mussoliniho. Sama Meloniová za sebou má minulost ve fašistické organizaci.

Domácí zpravodajství

Rakušan vybral nového ředitele rozvědky. Měl by jím být její exnáměstek Posolda

Novým ředitelem civilní rozvědky by se mohl stát bývalý náměstek pro operativní činnost Vladimír Posolda, informoval Deník N. Podle webu by ho měl na pondělním jednání vlády představit ministrům vicepremiér Vít Rakušan (STAN), kterému se souhlasem vlády náleží šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) jmenovat. Funkce ředitele rozvědky není obsazena od konce srpna, kdy rezignoval Petr Mlejnek.

Babišův syn pod drobnohledem. Soud chce v kauze Čapí hnízdo přezkoumat jeho psychiku

Soud v kauze Čapí hnízdo přibere znalce z oboru psychologie a psychiatrie ke zkoumání duševního stavu Andreje Babiše mladšího, syna obžalovaného předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Soudce Jan Šott vyhověl návrhu obhajoby. Posudek by měli znalci zpracovat do 30. listopadu. Kromě bývalého premiéra Babiše čelí obžalobě i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obžalovaní vinu odmítají.