CNN Prima News dělníci

dělníci

Výpis příspěvků ke štítku „dělníci“

GLOSA: Dnes se cítím jako Argentinec. Messimu zlato nesmírně sluší, škoda, že je z Kataru

18. prosince 2022 21:51

V Kataru se mistrovství světa nikdy nemělo hrát. A organizace FIFA si stále zaslouží být vláčená bahnem za to, že toto umožnila. Ale fakt, že se tak intenzivně celý šampionát kritizoval ještě před startem, až to leckoho otravovalo, pořadatelům vlastně pomohl. Obraz už nemohl být horší a fotbalové dění ho spolu s organizací mohlo jen vylepšit. Na mundial 2022 se tak nebude vzpomínat jen jako na akci, za niž položily život možná až tisícovky dělníků, ale také jako na událost, na které se Lionel Messi konečně dočkal. Podle všeho po nejvíce strhujícím finále v historii.

Kritik MS v Kataru ze Sparty: Hráči si neuvědomují vliv, nemají mlčet. FIFA je arogantní

10. listopadu 2022 06:26

Je potřeba, abychom o Kataru mluvili. To napsal loni Tim Sparv v článku, který si získal pozornost celého světa. Tehdy ještě kapitán finské fotbalové reprezentace poukazoval na to, jak šílené z mnoha úhlů pohledu je, že konzervativní ministát v Perském zálivu bude hostit světový šampionát. Jelikož skandální „mundial“ klepe na dveře, mluvil o Kataru i v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Myslí si, že jsme stroje. Stadiony v Kataru vznikaly i díky nucené práci, tvrdí studie

10. dubna 2022 06:31

Výčet faktorů, kvůli kterým zůstává letošní mistrovství světa v Kataru kritizovanou událostí, je rozsáhlejší. Ale nejčastěji skloňovaným tématem zůstává zacházení s dělníky, kteří v minulých letech budovali megalomanské stadiony. Hnutí Amnesty International zveřejnilo závěry vyšetřování podmínek pro zahraniční síly a tvrdí, že nablýskané zázemí pro šampionát bylo vykoupeno nucenou prací.

Farma na trávník pro MS uprostřed pouště. Dělníci umírají, hřiště jsou abnormálně hýčkaná

14. března 2022 11:33

Jedna obrovská sportovní akce s řadou kontroverzí „na krku“ skončila, na dveře klepe další. Štafetový kolík pochybností po olympiádě v Pekingu přebírá Katar, kde se letos v listopadu a prosinci uskuteční fotbalové mistrovství světa. Kritiku šampionát schytává nejen kvůli mizernému zacházení s dělníky, ale také kvůli úmorným klimatickým podmínkám. Hráče v nich čeká dřina teprve za více než půl roku, trávníkaři mají práce nad hlavu již mnoho let.

Putin se poprvé od vstupu svých vojsk na Ukrajinu ukázal na veřejnosti. Mluvil s dělníky

27. února 2022 22:26

Poslední čtyři dny kompletně změnily celý svět. Ruský prezident Vladimir Putin totiž vyslal na Ukrajinu v rámci „mírové mise“ armádu a rozpoutal válku v Evropě. Teď se Putin poprvé po oznámení této mise objevil na veřejnosti. Mluvil s dělníky na stavbě území výzkumného a výrobního centra M. V. Chruničeva a během projevu jim poděkoval.

Pohlreich by nepřežil: Hutníci z oceláren Liberty Ostrava si stěžují na „blafy“ z kantýny

13. května 2021 12:29

I zdánlivé maličkosti jsou vizitkou velké firmy, třeba kvalitní závodní stravování. Těžce pracující hutníci z oceláren Liberty Ostrava (dříve Nová huť), kteří jsou navíc ve stávkové pohotovosti, považují jídla podávaná v kantýnách za téměř nepoživatelná. „Nedá se to jíst, když to řeknu slušně,“ tvrdí dělník Filip z válcoven, který CNN Prima NEWS poskytl i snímky podávané krmě, kterou v areálu Liberty vaří společnost GTH z Prahy.

Protestující hutníky Liberty Ostrava podpořil Nohavica, odmítli „držhubné“ od Indů

5. května 2021 19:45

Středeční demonstraci před ocelárnami Liberty Ostrava (Nová huť) překvapivě podpořil i ostravský bard Jaromír Nohavica. Účastníci mítinku odmítli vyvádění peněz z huti britsko-indickým majitelem Sandžívem Guptou. „Pokud budeme jen mlčet a sedět v koutě, tak o ty ocelárny přijdeme,“ řekl pro CNN Prima NEWS protestující zaměstnanec Jaroslav Adámek, který v podniku pracuje už 25 let.