reklama
CNN Prima News dělníci

dělníci

Výpis příspěvků ke štítku „dělníci“

Pohlreich by nepřežil: Hutníci z oceláren Liberty Ostrava si stěžují na „blafy“ z kantýny

13. května 2021 12:29

I zdánlivé maličkosti jsou vizitkou velké firmy, třeba kvalitní závodní stravování. Těžce pracující hutníci z oceláren Liberty Ostrava (dříve Nová huť), kteří jsou navíc ve stávkové pohotovosti, považují jídla podávaná v kantýnách za téměř nepoživatelná. „Nedá se to jíst, když to řeknu slušně,“ tvrdí dělník Filip z válcoven, který CNN Prima NEWS poskytl i snímky podávané krmě, kterou v areálu Liberty vaří společnost GTH z Prahy.

Protestující hutníky Liberty Ostrava podpořil Nohavica, odmítli „držhubné“ od Indů

5. května 2021 19:45

Středeční demonstraci před ocelárnami Liberty Ostrava (Nová huť) překvapivě podpořil i ostravský bard Jaromír Nohavica. Účastníci mítinku odmítli vyvádění peněz z huti britsko-indickým majitelem Sandžívem Guptou. „Pokud budeme jen mlčet a sedět v koutě, tak o ty ocelárny přijdeme,“ řekl pro CNN Prima NEWS protestující zaměstnanec Jaroslav Adámek, který v podniku pracuje už 25 let.

1. máj za totality: Jak ho Češi prožili s Hitlerem (1939) a jak s Husákem (1989)

1. května 2021 05:07

Na poslední velkolepé oslavy Svátku práce před pádem režimu v listopadu 1989 přišlo na Václavské náměstí v Praze 250 tisíc loajálních občanů a jen 80 disidentů. „Posíláme z naší prvomájové manifestace bojové soudružské pozdravy sovětskému lidu a jeho leninské komunistické straně,“ hřímal tehdy z tribuny na Václavském náměstí generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš. A jak prožili Češi a Moravané 1. máj v prvním roce německé okupace v roce 1939?

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

17. dubna 2021 06:20

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Covid mi vzal manželku za pár dnů, říká dělník z huti. Testy ve fabrikách vítá

4. března 2021 07:24

Před branami ostravských oceláren Liberty (dříve ArcelorMittal) končí ranní směna. Proběhlo tam plánované testování, které od středy nařídila vláda? „Zatím ne, nestíhá se to. Slibují, že v příštích dnech,“ říká 59letý dělník Jiří z rouroven. A jakou má sám zkušenost s covidem? „Strašnou. Řeknu vám to tak, měl jsem manželku,“ ukáže na prsteníček se snubním prstenem. Covid přitom možná donesl domů z práce.

reklama