Špatná nálada, agrese či nechuť chodit mezi lidi. Jak přemoci podzimní depresi?
dělníci
Výpis příspěvků ke štítku „dělníci“
Dělníci poblíž centra Brna našli pumu z druhé světové války. Z místa ji odvezl pyrotechnik
Nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války v pondělí odpoledne asi dvě hodiny komplikoval provoz nedaleko centra Brna v Táborské ulici, omezení zasáhlo i nedalekou železnici. Policisté kvůli pumě evakuovali z přilehlých objektů několik desítek lidí. Pumu odvezl pyrotechnik, evakuovaní se mohli vracet domů. Na sociální síti X o tom informovali hasiči a policisté.
REPORTÁŽ: Ostravské ocelárny jsou městem duchů, které hlídá poslední hutník. Socha z mědi
Od obzoru k obzoru. Teprve ze střechy ubytovny a hotelu Kovák, který patří ocelárnám Liberty Ostrava, vyniká ohromná rozloha hutního areálu. Fabrika zabírá 650 hektarů, to je větší plocha než katastr pražského Žižkova (544 ha) nebo Vinohrad (379 ha). „Je to město ve městě, ale hlavně v noci je to teď mrtvé a vybydlené místo,“ říká Petr Slanina, šéf odborů v Liberty. Než jsme se potkali v jeho kanceláři v Kováku, do telefonu mluvil o městě duchů, slovíčkaření teď ovšem není důležité. „Podstatné je, aby to město zase ožilo a rozjela se výroba,“ přeje si Slanina. Mezitím se ale vylidňuje i okolí hutě, duchové tamní živnostníky neuživí.
První video ze zříceného himálajského tunelu: Dělníci jsou naživu, záchrana je v nedohlednu
Záchranáři hlásí průlom v dramatickém boji o životy 41 dělníků uvězněných ve zříceném himálajském tunelu v indickém státě Uttarákhand. Na povrch se dostaly první záběry zoufalých mužů tísnících se v závalu. Složité snahy o jejich vyproštění pokračují již desátý den. Informuje o tom zpravodajský web BBC s tím, že ani přes nově získanou možnost komunikace přes kameru se jejich konečné vysvobození nepřiblížilo.
Pryč s komunisty, město je naše! Plzní před 70 roky otřásly protesty proti měnové reformě
Před 70 lety se komunistická totalita na chvíli zatřásla v samých základech. V Plzni proběhly masové protesty proti měnové reformě, která ze dne na den ožebračila celý národ. Tisíce naštvaných dělníků, studentů i dalších občanů převzaly moc nad středem města, obsadily radnici. Z oken létaly Stalinovy a Gottwaldovy busty, hořely transparenty velebící SSSR. Režimu trvalo necelý den, než bouři potlačil. Historik Jakub Šlouf pro CNN Prima NEWS popisuje, co přesně se 1. června 1953 stalo.
GLOSA: Dnes se cítím jako Argentinec. Messimu zlato nesmírně sluší, škoda, že je z Kataru
V Kataru se mistrovství světa nikdy nemělo hrát. A organizace FIFA si stále zaslouží být vláčená bahnem za to, že toto umožnila. Ale fakt, že se tak intenzivně celý šampionát kritizoval ještě před startem, až to leckoho otravovalo, pořadatelům vlastně pomohl. Obraz už nemohl být horší a fotbalové dění ho spolu s organizací mohlo jen vylepšit. Na mundial 2022 se tak nebude vzpomínat jen jako na akci, za niž položily život možná až tisícovky dělníků, ale také jako na událost, na které se Lionel Messi konečně dočkal. Podle všeho po nejvíce strhujícím finále v historii.
Kritik MS v Kataru ze Sparty: Hráči si neuvědomují vliv, nemají mlčet. FIFA je arogantní
Je potřeba, abychom o Kataru mluvili. To napsal loni Tim Sparv v článku, který si získal pozornost celého světa. Tehdy ještě kapitán finské fotbalové reprezentace poukazoval na to, jak šílené z mnoha úhlů pohledu je, že konzervativní ministát v Perském zálivu bude hostit světový šampionát. Jelikož skandální „mundial“ klepe na dveře, mluvil o Kataru i v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.
Myslí si, že jsme stroje. Stadiony v Kataru vznikaly i díky nucené práci, tvrdí studie
Výčet faktorů, kvůli kterým zůstává letošní mistrovství světa v Kataru kritizovanou událostí, je rozsáhlejší. Ale nejčastěji skloňovaným tématem zůstává zacházení s dělníky, kteří v minulých letech budovali megalomanské stadiony. Hnutí Amnesty International zveřejnilo závěry vyšetřování podmínek pro zahraniční síly a tvrdí, že nablýskané zázemí pro šampionát bylo vykoupeno nucenou prací.
Farma na trávník pro MS uprostřed pouště. Dělníci umírají, hřiště jsou abnormálně hýčkaná
Jedna obrovská sportovní akce s řadou kontroverzí „na krku“ skončila, na dveře klepe další. Štafetový kolík pochybností po olympiádě v Pekingu přebírá Katar, kde se letos v listopadu a prosinci uskuteční fotbalové mistrovství světa. Kritiku šampionát schytává nejen kvůli mizernému zacházení s dělníky, ale také kvůli úmorným klimatickým podmínkám. Hráče v nich čeká dřina teprve za více než půl roku, trávníkaři mají práce nad hlavu již mnoho let.
Putin se poprvé od vstupu svých vojsk na Ukrajinu ukázal na veřejnosti. Mluvil s dělníky
Poslední čtyři dny kompletně změnily celý svět. Ruský prezident Vladimir Putin totiž vyslal na Ukrajinu v rámci „mírové mise“ armádu a rozpoutal válku v Evropě. Teď se Putin poprvé po oznámení této mise objevil na veřejnosti. Mluvil s dělníky na stavbě území výzkumného a výrobního centra M. V. Chruničeva a během projevu jim poděkoval.
Dělníky v Praze zalil beton. Hasiči při zásahu museli použít lana i nosítka
Pražští hasiči zachraňovali dělníka zalitého betonem. Museli použít lana a nosítka, aby uvízlého muže mohli vyprostit z husté a tvrdnoucí směsi. Druhý dělník se dostal z betonu svépomocí. Oba utrpěli poranění nohou, informoval web Novinky.cz.
Neštěstí v Miláně: Technici se zřítili do výtahové šachty, 55letý Jaroslav nepřežil
Slovenský dělník zemřel a jeho kolega se zranil při pádu do výtahové šachty. Technici podle webu Corriere della Sera pracovali bez postrojů v horní části kabiny, když se výtah zřítil. Příčinou mohlo být přetržení nosného lana, které výtah drželo na navijáku.
Tragédie v Turíně: Padající jeřáb přimáčkl tři dělníky, zemřeli. Další tři lidé se zranili
Nejméně tři lidé přišli v sobotu dopoledne o život při náhlém zhroucení stavebního jeřábu v Turíně na severozápadě Itálie. Na svém webu o tom informoval list La Repubblica, podle jehož zdrojů tři další lidé utrpěli zranění a jsou v nemocnici.