reklama

Hluchý Pancho má domov! První e-mail nové majitelky ale vyvedl vedoucí útulku z míry

V řijnu jsme natáčeli náš pořad Prima Mazlíček a jedno z témat bylo: výcvik neslyšících psů. Sehnali jsme do reportáže skvělého trenéra psů Standu Mrázka z Krkonošské psí školy, který nám se svým neslyšícím svěřencem a jeho majiteli ukázal, jak výcvik probíhá. Každý náš díl ale má i rubriku „Hledání domova“ a komu jinému bychom ho měli hledat v takto tematickém díle než neslyšícímu psovi? A tak jsme na doporučení vyrazili do Útulku Tábor za Panchem.

reklama

Naše setkání s Panchem

Kamila Šťastná, vedoucí Útulku Tábor, na nás s Panchem čekala v jejich útulkovém výběhu. Pancho je kříženec bula, a tak z něho na první pohled šel strach. Po pár sekundách jsme ale zjistili, že je to božan, který má radost hlavně z letu motýlů a pohyblivých stínů. Celé natáčení tak běhal za stínem našeho kameramana Standy. Velmi těžce se nám zvykalo na to, že nás vlastně neslyší a že musíme neustále předstupovat před něho, aby naše pohyby a gesta viděl. Na vlastní kůži jsme díky tomu zjistili, jak náročná komunikace s neslyšícím psem je, a to i přesto, že Pancho je velmi hodný pes, který se neleká, a je to pohodář. Kamila se během rozhovoru svěřila, že Pancho je bez zájemců a  nejdéle čekajícím na nový domov.

Natočili jsme reportáž, odvysílali Pancha v pořadu, napsali článek a stále nepřišla z útulku TA zpráva, že Pancho má domov. Až toto úterý! Pancho odjel do nového domova a s novou páníčkou má mnoho společného. Nejen on v mnoha věcech změnil pracovníky útulku a dal jim nové zkušenosti, ale i jeho páníčka Jitka je opravdu výjimečný člověk. Pancho rád běhal s dobrovolnicí, která útulek navštěvovala, vedle koloběžky. Nyní bude běhat vedle vozíku své nové majitelky a my jim přejeme mnoho a mnoho krásných, naplno prožitých chvil!

Slova Kamily, vedoucí útulku

Zcela výjimečně si dovolím být velmi osobní, ono to je celé totiž velmi osobní a nejde se té ich formě vyhnout.

„Její e-mail mi zvedl obočí, jak někdo na vozíčku může být zájemce o super hyper hlucho autisto Pancha, který z důvodu bezpečnosti nechodí ven ani s našimi ostřílenými venčiteli, kteří nejsou pohybově limitováni? To ne, to by nešlo,“ zněly Kamiliny první myšlenky.

Zcela výjimečně si dovolím být velmi osobní, ono to je celé totiž velmi osobní a nejde se té ich formě vyhnout....

Posted by Útulek Tábor on Tuesday, November 23, 2021
Jak rychle my lidé občas děláme úsudky, tvoříme si názory, slepě jdeme ve svých vyjetých kolejích. Jitka mi během první návštěvy zbořila veškeré předsudky, donutila mě se dívat jinak a hledat cesty, neříkat, kudy nevedou a co nejde. Z jedné návštěvy se stala další a další. V Jitčině podání by se zdálo, že Brno je od Tábora pár kilometrů (170 km), že útulek je bezbariérový, že já umím znakovou řeč a Pancho je bezproblémový pes.

„Jitka je neuvěřitelný srdcař, neskutečný bojovník, člověk, se kterým bych přála setkat se a jít na kafe každému z vás. Její přítomnost, její síla, elán a odhodlanost měnit věci je nesmírně posilující a já jí osobně děkuju za každý den, který jsem s ní mohla být u nás v útulku.“

„A teď to nejlepší na konec. Happy end každým coulem, do posledního písmenka. Pes, jehož považujeme za toho nejnáročnějšího, který kdy našima rukama prošel, pes, který má 100+1 problém, tenhle nešťastný pes našel u téhle jedinečné ženské své DOMA. Každý den, každý okamžik pracují na nastavení pravidel soužití, hledají sami sebe a cestu, jak jít společně. Myslete na ně, popřejte jim štěstí, pošlete jim sílu. Teď nás chvíli potřebují.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně
360°

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama