reklama
CNN Prima News Jiří Beran

Jiří Beran

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Beran“

Prymula: Kdo nakazil olympioniky zjistit lze. Zas tak moc kontaktů v letadle nebylo

Česká republika se ještě před začátkem letní olympiády v Tokiu „proslavila“ několika nakaženými sportovci, z nichž někteří už jistě do průběhu her nezasáhnou. Za zdroj nákazy bývá označován lékař výpravy Vlastimil Voráček, který to ale odmítá. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly však „pacienta nula“ vystopovat lze. Uvedl to v nedělních Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM Zpráv PLUS: Jak na olympijský „skandál“ pohlížejí Maříková a Špičák?

Národní ostuda. Tak mnozí označují šest případů pozitivně testovaných členů posádky českého speciálu, který zamířil do Tokia. Prvním nakaženým se stal neočkovaný lékař Vlastimil Voráček a lidé ho označují za zdroj nákazy. Voráček se však hájí, že je vakcinace pouze dobrovolná. Jak na „český skandál“ v Tokiu pohlížejí epidemiologové Roman Prymula (za ANO) a Jiří Beran? Sledujte Zprávy PLUS ŽIVĚ v tomto článku nebo na CNN Prima NEWS.

Počítat nakažené covidem, nebo ne? Prymula chce statistiky dál, Beran by je zrušil

Jít cestou Singapuru a přestat počítat nakažené, nebo data a čísla stále sledovat? Podle epidemiologa Jiřího Berana se Češi mohou vydat podobným směrem jako asijský městský stát. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula má ale jiný názor. Češi podle něj nejsou dostatečně disciplinovaní a chybí jim základní instinkt, jak se ve společnosti chovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS debatovali oba odborníci i s hlavním epidemiologem IKEM Petrem Smejkalem, který souhlasí, že Češi mají jinou mentalitu než Asiaté.

Hostomský: Respirátory beru jako symbol strachu a podřízenosti. Mutacím odoláme

Covid jsem prodělal a mám obě očkování, tak proč bych měl nosit roušku, divil se ve středečním pořadu 360° na CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský. Respirátory a roušky bere jako symbol strachu a podřízenosti. V debatě lékařů také prohlásil, že rozšíření indické mutace zvané delta považuje za pozitivní varování pro lidi, kteří se ještě nenechali očkovat.

Sledujte ZÁZNAM 360°: Čeká nás kvůli delta variantě koronaviru zpřísnění opatření?

Tečka za koronavirem je stále v nedohlednu, místo toho panují obavy z šíření nakažlivější delta varianty. Jak se s tím popasuje Česká republika? Sledujte speciální vysílání pořadu 360° s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO), Vlastimilem Válkem (TOP O9), epidemiology Petrem Smejkalem, Romanem Prymulou, Jiřím Beranem a biochemikem Zdeňkem Hostomským. Pořad můžete sledovat živě od 20:15 na CNN Prima NEWS nebo přímo zde v článku.

Beran: Roušky ve školách by se měly zrušit. Je zbytečné chránit děti místo seniorů

Povinnost nosit roušky ve školách by se měla podle epidemiologa Jiřího Berana co nejdříve zrušit. „Je naprosto zbytečné chránit děti místo seniorů. Tím hlavním cílem je ochránit rizikovou populaci, tedy osoby starší 65 let,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle virologa Jiřího Černého však i tato do jisté míry malá ochrana může být do budoucna velmi důležitá. „Navíc pro děti to není až tak náročné,“ prohlásil.

Do obchodu bez respirátoru. Odborníci řekli, kdy a pro koho přestanou platit opatření

Američané, kteří dostali dvě dávky vakcíny proti koronaviru, už nemusí nosit roušky ani dodržovat rozestupy, rozhodlo ve čtvrtek Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Půjde Česko ve šlépějích USA? Odborníci jsou pro. Epidemiolog Petr Smejkal z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), která radí ministerstvu zdravotnictví, CNN Prima NEWS řekl, kdy by se takové výhody mohly zavést.

Beran: Neočkujeme ty správné osoby. Zahájit nyní registraci pro starší 55 let je chyba

Proočkovanost v Česku roste. Podle epidemiologa Jiřího Berana ale s největší pravděpodobností nejsou očkovány ty správné osoby. „Než Česko zahájilo očkování, tak nám z každých deseti zemřelých lidí umíralo 9,2 osob starších 65 let. Po čtyřech měsících očkování se číslo téměř nezměnilo,“ řekl Jiří Beran v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

reklama