reklama
CNN Prima News Jiří Beran

Jiří Beran

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Beran“

Hamáčkův kontroverzní krok donutil sportovce sepsat petici. Podpisy loví běžkyně Mäki

13. října 2021 13:41

Sportovci podepisují petici na podporu odvolaného ředitele Olympu Jiřího Berana. Vyzývají ministra vnitra Jana Hamáčka, aby tento krok ještě zvážil. Signatáře shání mílařka Kristiina Mäki. V úterý Berana podpořil Český olympijský výbor a lyžařský i biatlonový svaz. Ve středu se k nim připojil Český svaz bobistů a skeletonu. Zda odcházející šéf resortu vnitra zareaguje na nevoli a přehodnotí své rozhodnutí, zatím není jasné.

Odborníci vyzývají k testování očkovaných. I oni jsou přenašeči covidu, zdůrazňují

11. září 2021 07:48

Ve společnosti rezonuje debata, zda testovat na koronavirus i lidi po ukončeném očkování. Někteří odborníci by byli pro, protože i očkovaní jsou podle nich přenašeči nemoci. Někteří politici pak volají po zrovnoprávnění očkovaných a neočkovaných, protože vakcinace je v Česku dobrovolná, ale testy ve většině případů povinné.

Některým virům se daří dobře v demokraciích a špatně v totalitách, prohlásil kněz Vácha

9. září 2021 22:41

Mělo by být očkování proti covidu povinné, nebo jde o omezování osobní svobody? Hosté pořadu Co Čech, to politik! se na tom neshodli. Zatímco kněz a pedagog Marek Orko Vácha proti povinnému očkování není, tak šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt by nutil k očkování jen zdravotníky a sociální pracovníky a epidemiolog Jiří Beran je pro naprostou dobrovolnost u všech.

Očkovat se, nebo prodělat nemoc? Zlatou cestou k protilátkám by mohla být kombinace

11. srpna 2021 11:28

Je lepší se nechat očkovat, nebo covid prodělat a získat imunitu přirozeně? Takovou otázku si klade nejen celá řada Čechů, ale také odborníci a politici. Odpověď přitom není tak jednoznačná. Zatímco někteří vyzdvihují délku imunity po prodělání nemoci COVID-19, jiní varují před zdravotními problémy, které může koronavirus způsobit neočkovaným. Ne všem se proto takový risk může vyplatit.

reklama