Koupaliště zdražují. Ceny upravujeme každý den podle trhu, řekla provozovatelka

Zdražuje se všude a neunikla ani koupaliště. Ne všechna, ale na mnohých můžete počítat s vyššími cenami za vstupné i občerstvení. Letní odpočinek s rodinou u vody se proto letos může prodražit.

Na koupaliště vyrazily tisíce lidí. Mnohdy ale musí počítat s vyššími cenami, než bylo dříve zvykem. „Zdražovali jsme, zatím teda míň. Ale samozřejmě do těch vstupů se promítá nejen jídlo, ale i talíře, příbory nebo brčka. Všechno šlo, když řeknu o 300 procent nahoru, tak je to pomalu málo,“ popsal brigádník občerstvení v Borovanech Roman Vojslavský.

„Nám už stouply ceny zhruba před měsícem, nicméně každý den se zdražuje, takže každý den upravujeme ceny podle aktuálního stavu na trhu,“ uvedla provozovatelka bistra na Slovanech Lenka Brčková. „Hodně drahý. Mohli by to udělat levnější, když je to pro zákazníky bazénu,“ zhodnotila ceny občerstvení jedna z dotazovaných v anketě CNN Prima NEWS.

Nezdražuje ale jen občerstvení. Někde se zvedlo i vstupné. Důvodem jsou prý vyšší náklady na energie. Na koupališti Borek oproti loňskému roku, kdy návštěvníci za celodenní vstupné vynaložili 80 korun, letos zaplatí stovku. Podražily ale i permanentky, a to řádově o stokoruny. „Na koupališti si myslím, že to pociťovat moc nebudou. Tam je opravdu minimální rozdíl, spíš to bude pociťovat provozovatel jako jsme my,“ sdělil správce koupaliště Borek Petr Zeman.

Jiná koupaliště nezdražují, aby nepřišla o zákazníky. Na plovárně v Plzni na Slovanech jsou ceny vstupného stejné jako loni. Za hodinu a půl zaplatí lidé 85 korun a celodenní vstupenka vyjde na 135 korun. Správce koupaliště Borovany Pavel Dostál se nebojí, že by přišel o zákazníky. „Myslím, že ne. Lidé jsou tu zvyklí a jezdí sem i z daleka. Když už jedou na dovolenou, tak nějakou tu pětku přidají,“ sdělil.

Ke koupání vybízelo i počasí, kdy se teploty vyšplhaly až ke 30 °C, to se ale od pondělí mění. „V pondělí přijde studená fronta a ta přinese nižší teploty. Ve čtvrtek a v pátek už ale bude zase lépe a na víkend přijde výrazné oteplení, v neděli odhadujeme teploty do 35 °C,“ řekl Martin Adamovský z Českého hydrometeorologického ústavu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu
K věci

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu

Pokud by ruský prezident Vladimir Putin přistoupil k všeobecné mobilizaci, pak by sice dokázal získat pro armádu možná až 30 milionů lidí, ale zničil by tím svoji zemi. Takový názor ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS vyslovil bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Armádní generál v záloze zároveň zmínil, že současní branci, kteří mají doplnit ruské síly v rámci částečné mobilizace, mají většinou chabou morálku a jejich nasazení na frontu by nyní nemělo velký význam.

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO
Komunální volby

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO

Na vytvoření koalice v Liberci se dohodlo vítězné uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO. Jejich vyjednávací týmy ve čtvrtek uzavřely dohodu o přípravě koaliční smlouvy. Obě uskupení jsou v čele města i nyní. V 39členném zastupitelstvu budou mít většinu 23 mandátů. Primátorem pravděpodobně zůstane Jaroslav Zámečník, personální obsazení ale není součástí dohody.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:44

Americký ministr zahraničí: Pseudoreferenda nemohou odrážet vůli Ukrajinců

22:02

Mezi další balíčky americké pomoci Ukrajině by měly patřit tanky

21:47

USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, řekl Biden

21:47

Poškození plynovodů Nord Stream je mezinárodní terorismus, řekl Putin po telefonátu s Erdoganem

Football Fanatics: Poslední přání před popravou? Ať střílí Tecl. To už neplatí, teď válí

Předlouho čelil útočník Stanislav Tecl všemožným fórkům ze strany české fanouškovské obce. Ve Slavii Praha spíše vysedával na lavičce, když nastoupil, pálil jednu šanci za druhou. Jenže s aktuální sezonou humor pomalu mizí v dáli. Vysmívaný hráč „sešívaných“ se probudil a vládne tabulce ligových střelců. Na jeho formu se podíval pořad Football Fanatics na CNN Prima NEWS.

Živě
ON-LINE: USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, prohlásil americký prezident

Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska prchají statisíce mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Ukrajinské jednotky hlásí další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou navazující vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS. ČR dostane od USA podporu zhruba 2,7 miliardy Kč na modernizaci armády, kompenzaci dodávek na Ukrajinu a kybernetickou ochranu.

Pomohla rozbít krvavý byznys se štěňaty. Někteří se báli, stálo mě to hodně nervů, popsala

Plzeňští policisté ukončili krvavý byznys se štěňaty. O případu překupníků psů už Krimi zprávy několikrát informovaly. Štěňata byla nemocná a řada jich do několika dní uhynula. Policisté nyní zveřejnili záběry ze zatýkání. Na starost ho měla zásahová jednotka. Štábu se navíc podařilo promluvit se ženou, která síť překupníků pomohla rozkrýt.

Nové podrobnosti ke střelbě v Ústí: Muž měl zaútočit loveckým nožem, říká státní zástupce

V ústecké čtvrti Střekov ve středu večer postřelil příslušník policejní prvosledové hlídky, která se mimo jiné specializuje na útoky ozbrojených pachatelů, 20letého útočníka, který následně v nemocnici svým vážným zraněním podlehl. Muž měl zasahujícího policistu napadnout skládacím loveckým nožem, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.

Letošní schodek rozpočtu bude možná ještě větší. Vládní poslanci navrhují další výdaje

Schválený schodek letošního státního rozpočtu by se mohl proti původnímu návrhu vlády zvýšit o dalších 45 miliard na celkových 375 miliard korun. Během čtvrtečního druhého čtení v dolní komoře totiž koaliční politici podávali další návrhy na zvýšení výdajů rozpočtu, což přirozeně ovlivní i výsledný deficit. Kabinet Petra Fialy (ODS), který si během poslanecké schůze vyslechl tvrdou kritiku ze strany opozice, původně navrhl zvýšení schodku o 50 miliard korun na 330 miliard korun.

Domácí zpravodajství

Prymula: Chřipková i covidová vlna bude intenzivnější. Chrání očkování před oběma viry?

Díky nošení respirátorů jsme byli více chráněni. Nyní, když už není povinné, se dá předpokládat, že chřipková i covidová vlna bude intenzivnější, varoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Roman Prymula. Epidemiolog popsal, jak v případě nachlazení postupovat a prozradil, zda očkování proti koronaviru předchází i jiným virovým onemocněním.