CNN Prima News Marek Antoš

Marek Antoš

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Antoš“

Odsuzujícímu rozsudku pro Babiše může zabránit Zeman. Je to možnost, vysvětluje Sokol

2. listopadu 2022 10:03

Hlavní líčení v kauze dotací na farmu Čapí hnízdo bude pokračovat 19. prosince čtením výsledků znaleckých posudků. Mezi odbornou veřejností se očekává, že během ledna by mohl být vynesen rozsudek. Podle advokáta Tomáše Sokola by tomu ale mohl zabránit Miloš Zeman udělením abolice. Tou by bylo trestní stíhání šéfa hnutí ANO a prezidentského kandidáta Andreje Babiše zastaveno.

Zeman si vydupává politický prostor. Má kompetenční žaloba šanci na úspěch?

10. prosince 2021 17:33

Dva měsíce po sněmovních volbách se v těchto dnech rozjíždí zásadní politická partie, která rozhodne, zda bude mít Česko za týden novou vládu. Prezident Miloš Zeman potvrdil, co se od něj očekávalo, tedy, že se nechystá jmenovat pirátského kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského. Premiér Petr Fiala (ODS) proto zřejmě přistoupí ke kompetenční žalobě.

Antoš: Kdo předem zpochybňuje proces voleb, zpochybňuje demokratický základ státu

5. listopadu 2020 22:30

Volba amerického prezidenta mezi republikánem a současnou hlavou státu Donaldem Trumpem a demokratem Joem Bidenem vrcholí. Současný prezident zpochybňuje sčítání hlasů a bojí se případných machinací. Jde o součást jeho kampaně? A může Trump s žalobami uspět? Na tyto a další otázky odpovídal ústavní právník Marek Antoš ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Trpíte migrénou či nadýmáním? Problémy může způsobovat potravinová intolerance

7. září 2020 10:21

Bolesti hlavy, kloubů, nadýmání, migrény nebo kožní a dýchací potíže můžou být zapříčiněny i konzumováním určitých potravin. Nemusí jít však o přímou alergii. Lékařům v ordinacích přibývají pacienti s takzvanou potravinovou intolerancí. Jak zjistit, že naše tělo třeba potraviny s lepkem nebo mléčné výrobky nesnáší dobře, vysvětlil pro CNN Prima NEWS klinický biochemik Marek Antoš.