Středula kritizoval nízké platy hasičů: Měli bychom si uvědomit, jak těžkou práci dělají

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula je pyšný na hasiče zasahující v Českém Švýcarsku. Mrzí ho proto, jak nízké nástupní platy příslušníci hasičských sborů mají. Měli bychom jejich těžkou práci ocenit, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Platy hasičů a policistů na tarifech od ledna příštího roku vzrostou o deset procent. Novinářům to v Hřensku, kde už třetí den panuje rozsáhlý požár v národním parku, sdělil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Josefu Středulovi ale vadí, že se to nebude týkat všech pracovníků hasičů. „Jsou to i civilní zaměstnanci, a ti zatím nedostanou vůbec nic,“ upozornil prezidentský kandidát.

Odborový předák Středula také není spokojený s nástupními platy. „Když hasičský záchranný sbor přijímá nového člena, tak je to za 28 tisíc hrubého, a to navíc za dvojnásobek běžných hodin, tedy za 240 hodin práce.“

Sám si velmi váží celého integrovaného záchranného systému (IZS). „Obrovské poděkování všem hasičům, všem, kteří jsou v IZS. Tam, odkud běžná populace odchází, tak tam oni pracují. Měli bychom si uvědomit, jak těžká práce to je,“ komentoval s respektem.

Josef Středula oznámil svůj záměr usilovat o post hlavy státu v květnu. „Lidé začali spontánně sbírat podpisy na podporu mé kandidatury. Velmi si toho vážím. Budu se ucházet o podporu občanů ČR, abych mohl kandidovat na prezidenta ČR jako občanský kandidát,“ napsal na svém Twitteru Středula. Ke kandidatuře potřebuje získat aspoň 50 tisíc podpisů.

Tagy:
hasiči IZS platy Josef Středula Hasičský záchranný sbor Starostové a nezávislí Česko Českomoravská konfederace odborových svazů Hřensko Národní park České Švýcarsko integrovaný záchranný systém

Hlavní zprávy

Infobox
sledujeme živě
19:28

Zdeněk Hřib: Prioritou je řešit program a půdorys koalice

19:16

Na pražském magistrátu zatím nedošlo ke shodě o možné koalici.

19:07

Kandidátka do Senátu Kovářová: Na vesnici všichni vědí, že jsou jenom dvě pohlaví, v hospodě jsou povoleny všechny názory

18:18

Koalice už vznikly v Havířově či Přerově, brzy bude zřejmě jasno ve Zlíně

Živě
ON-LINE: Piráti a Spolu se zatím na koalici v Praze neshodli. Hřib vypočítal podmínky

Komunální volby v hlavním městě vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Mandát v Senátu získal v prvním kole ve volebním obvodu Praha 6 Jiří Růžička (TOP 09), na Bruntálsku Ladislav Václavec (za ANO) a na Orlickoústecku jmenovec premiéra Petr Fiala (za KDU-ČSL). Pražský městský soud mezitím bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo.

Itálii poprvé povede žena. Meloniová má fašistickou minulost, obdivuje Orbána i fantasy

Itálii s největší pravděpodobností poprvé v historii povede žena. Lídryně strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová ovládla volební klání s více než 26 procenty odevzdaných hlasů a společně se svými pravicovými spojenci míří k sestavení vlády. Zahraniční média a experti ovšem upozorňují, že jde o velmi kontroverzní postavu. Bratři Itálie jsou považováni za krajně pravicovou stranu, která byla založena příznivci diktátora Benita Mussoliniho. Sama Meloniová za sebou má minulost ve fašistické organizaci.

Domácí zpravodajství

Rakušan vybral nového ředitele rozvědky. Měl by jím být její exnáměstek Posolda

Novým ředitelem civilní rozvědky by se mohl stát bývalý náměstek pro operativní činnost Vladimír Posolda, informoval Deník N. Podle webu by ho měl na pondělním jednání vlády představit ministrům vicepremiér Vít Rakušan (STAN), kterému se souhlasem vlády náleží šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) jmenovat. Funkce ředitele rozvědky není obsazena od konce srpna, kdy rezignoval Petr Mlejnek.

Babišův syn pod drobnohledem. Soud chce v kauze Čapí hnízdo přezkoumat jeho psychiku

Soud v kauze Čapí hnízdo přibere znalce z oboru psychologie a psychiatrie ke zkoumání duševního stavu Andreje Babiše mladšího, syna obžalovaného předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Soudce Jan Šott vyhověl návrhu obhajoby. Posudek by měli znalci zpracovat do 30. listopadu. Kromě bývalého premiéra Babiše čelí obžalobě i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obžalovaní vinu odmítají.