Nejtrapnější moment od facky Willa Smithe. Grant čelí ostré kritice za arogantní rozhovor

Nejnepříjemnější rozhovor všech dob i nejtrapnější „oscarový“ moment od facky Willa Smithe. I tak lidé na sociálních sítích označují krátké povídání herce Hugha Granta s moderátorkou Ashley Grahamovou u příležitosti nedělního předávání Oscarů. Grant kvůli arogantnímu vystupování a stručným odpovědím během rozhovoru čelí ostré kritice.

Letošní předávání filmových cen Oscar se sice obešlo bez výraznějšího fiaska, přesto nechybělo několik bizarních momentů. Jedním z nich byl asi minutový rozhovor, který Hugh Grant poskytl Ashley Grahamové z ABC.

Moderátorka se ze všech sil snažila umělce rozpovídat, Grant ale odpovídal úsečně. Například na otázku, zda má nějaký tip na vítěze zlatých sošek, odpověděl, že na „nikoho konkrétního“. Grahamová se však nevzdávala. S dobrou náladou se zeptala, co si britský herec večer obleče. „Jen můj oblek,“ reagoval Grant.

ČTĚTE TAKÉ: Hudba z oscarových snímků rozezní Obecní dům. Těšte se na dva unikátní koncerty

Moderátorka se rovněž ptala na Grantovu roli ve filmu Na nože: Glass Onion: „Řekněte mi. Jaké to bylo být v Glass Onion? Byl to výborný film. Opravdu miluji detektivky. Jak zábavné je točit něco takového?“

„No, sotva jsem v tom filmu byl – tak asi tři vteřiny,“ zmínil známý herec. „Ale i tak jste se tam ukázal. Musela to být legrace, ne?“ snažila se moderátorka zachránit situaci. „No, skoro,“ odpověděl Grant, načež mu Grahamová poděkovala a rozhovor ukončila. Herec ještě pak stihl do kamery obrátit oči v sloup.

Za své chování pak čelil ostré kritice na sociálních sítích. „Nejnepříjemnější ‚oscarový‘ rozhovor všech dob. Pokud tam nechtěl být, měl odejít domů,“ uvedl jeden z komentujících. „Nejhorší moment od facky Willa Smithe,“ přidal se další uživatel, který tak připomněl události z minulého roku, kdy dal herec Will Smith facku moderátorovi Chrisu Rockovi kvůli vtipu o Smithově ženě.

Někteří uživatelé se naopak Granta zastali: „Nemyslím si, že by byl Hugh Grant hrubý. Spíš platí, že na hloupou otázku následuje hloupá odpověď.“

Letošní 95. ročník cen americké Akademie filmového umění a věd ovládla bláznivá sci-fi komedie Všechno, všude, najednou, která byla vyhlášena nejlepším filmem uplynulého roku a posbírala také dalších šest zlatých sošek. Čtyři Oscary včetně toho za nejlepší zahraniční film si připsali tvůrci válečného dramatu Na západní frontě klid, které se natáčelo hlavně v Česku. Žádný ze čtyř Čechů nominovaných za práci na tomto filmu ale ve své kategorii nezvítězil.

Tagy: