Ohlasy na dokument Karel: Kocáb ocenil Ivanu Gottovou, Gregorové ukápla slza

Velká koncentrace návštěvníků a hvězdná společnost na pondělní premiéře dokumentu Karel dokazovala, jak moc byl Karel Gott oblíbený. A i když šlo o film se smutným koncem, hvězdným hostům se moc líbil. Premiéru pak zakončil dojemný proslov Ivany Gottové.

„Mně se vždycky líbilo takové to jeho krásný udivení, který bylo tak galantní a elegantní. Vždycky vybruslil z každé situace,“ vzpomínala prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová.

„Vzpomněla jsem si, že jako mladou dívku mě pozval na koncert Placida Dominga, což jsem nedokázala odmítnout. Po koncertě jsme vyšli ven a jemu se strašně chtělo na toaletu, už byl úplně zoufalý a říkal: ‚Tak já se snad tady... No, ale to oni potom napíšou, že po koncertě Dominga jsme zastihli Karla Gotta, jak čůrá u plotu.‘ Na jeho humor se prostě nedá zapomenout,“ vyprávěla moderátorka Klára Doležalová.

Zpěvák a hitmaker Michal David zase zjistil, že měl s mistrem něco společného. „Nevěděl jsem, že taky nedokončil konzervatoř. Mě rovněž vyhodili za absenci a i ty čtyřky jsme měli společný,“ prozradil.

Herečka Zlata Adamovská dokument Karel označila za nádherný. Jiným ukápla i slzička. „Držela jsem se, ale v některých momentech trochu ukápla,“ přiznala herečka Hana Gregorová. Některé ale většina z filmu nepřekvapila. „Spoustu věcí jsem zažil osobně, byl jsem s ním ke konci, který byl dojemný. Vím ale, že i ten bral s humorem,“ sdělil zpěvák Petr Kolář.

Největší pozornost budila na slavnostní premiéře vdova po Karlu Gottovi Ivana, která se společenskému životu po smrti svého muže vyhýbala. Do Slovanského domu v Praze dorazila ještě před plánovaným začátkem v doprovodu režisérky Olgy Malířové Špátové a na svoji chvíli čekala skrytá veřejnosti.

Její velké entrée přišlo až ve chvíli, kdy byla většina VIP hostů uvnitř. V elegantních dlouhých černých šatech, které splňovaly předepsaný dress code black tie creative, kráčela po červeném koberci v doprovodu půvabných dcer Charlotte a Nelly a cítit z ní byla pokora a láska. S novináři nemluvila, ale redakci CNN Prima NEWS se alespoň svěřila, že na premiéru přichází s radostí.

Gottová ve filmu původně účinkovat nechtěla, ale režisérka ji přemluvila. A bylo to dobře. Ivana totiž udělala na mnohé velký dojem. „Musím říct, že mě překvapila a hodně dojímala postava Gottovy ženy. Jak se s pokorou o něj starala, nečekal jsem, že z toho vyjde tak pozitivně,“ řekl hudebník Michael Kocáb.

Dcery Karla a Ivany Gottových po premiéře před zraky novinářů nevyšly, jejich maminka jim ovšem coby členka delegace, která film bez přítomnosti médií uváděla, veřejně poděkovala.

Přítomným mimo jiné slíbila, že si s nimi hromadně přiťukne na život na afterparty, na kterou žádná média neměla přístup. „Karel by si určitě nepřál, abyste smutnili, chtěl by, aby to byla oslava života a hlavně, aby to nebyla nuda, jak rád říkal,“ zakončila slavnostní premiéru dokumentu Ivana Gottová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rusové v Chersonu postupují proti veškeré logice. Měli by se stáhnout, myslí si odborníci
Ukrajina

Rusové v Chersonu postupují proti veškeré logice. Měli by se stáhnout, myslí si odborníci

Útoky ukrajinské armády provedené prostřednictvím raketometů HIMARS likvidují ruská velící střediska, což ztěžuje koordinaci ruských vojsk na západ od Dněpru. Zničené mosty navíc znemožňují zásobování. Vojenští analytici, které oslovil The Kyiv Independent, se shodli, že nejefektivnějším krokem pro ruskou stranu by bylo stáhnutí se na východní břeh Dněpru, kde by si vybudovala obranné pozice.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
21:36

Turecku může podle Erdogana důvěřovat Rusko i Ukrajina

20:49

Sergej Šojgu by se měl zastřelit, vyřizuje představitel ruské okupační správy v Chersonu

20:01

Válka na Ukrajině podle Macrona skončí mírem za podmínek určených Ukrajinci

18:52

Evropská unie schválila rozšíření protiruských sankcí

Babiš se sešel s Orbánem. Je to nejzkušenější politik v EU, reagoval expremiér na kritiku

V rámci dvoudenního pražského summitu Evropského politického společenství (EPC) do české metropole přicestovali představitelé ze zemí EU i dalších států. Toho využil i lídr opozice a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který se ve čtvrtek setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Kritika z řad odpůrců směřování Budapešti na sebe nenechala dlouho čekat. Někteří čeští politici v čele s TOP 09 poukazují například na Orbánův chladný postoj k Ukrajině.

Energetika, petrolejářství i doly. Vláda chce zdanit mimořádně zisky, aby pokryla kompenzace

Ministerstvo financí navrhne daň z mimořádných zisků od ledna 2023 na dobu tří let pro společnosti z energetiky, bankovnictví, petrolejářství a těžby fosilních paliv. Zvláštní daň bude fungovat jako 60procentní daňová přirážka aplikovaná na nadměrný zisk těchto firem stanovený jako rozdíl mezi základem daně a průměrem nákladů základu daně za poslední čtyři roky navýšeným o 20 procent. Na tiskové konferenci to oznámil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Sušení prádla nebo vytápění bazénu. Krypta ukazuje, jak jsou těžaři bitcoinu kreativní

Kryptoměnová těžba – to nejsou krumpáče a lopaty, ale nablýskaná datacentra za miliony korun. Kvůli velké energetické spotřebě těžebních strojů se těžaři snaží šetřit, kde se dá. Pomocí zbytkového tepla si tak někteří z nich suší ovoce nebo vytápějí vodu v bazénu. O energetické náročnosti bitcoinu se v Kryptě rozmluvil ekonom Lukáš Kovanda. Pořad můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Sledujte Partii s Pekarovou a Dostálovou: Poradí si vláda s energetickou krizí?

Těžká zima před námi, drahé energie a lidé demonstrující na náměstích. Poradí si s tím vláda? Partie nabídne názorový duel dvou výrazných političek – předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové a Kláry Dostálové z hnutí ANO. Ve druhé části bude pokračovat velká politická diskuze s poslankyní Evou Decroix z ODS, místopředsedou poslaneckého klubu STAN Janem Lacinou, poslancem Patrikem Nacherem za ANO a hejtmanem Martinem Netolickým z ČSSD. Sledujte Partii na Primě a CNN Prima NEWS v neděli od 11:00.

Otec dětí, které srazil opilý řidič, poslal srdcervoucí vzkaz. Michal ukázal i drsné fotky

Otec dívky, kterou srazil opilý řidič v Čadci na severu Slovenska, zveřejnil na Facebooku srdcervoucí vzkaz. V příspěvku nedokázal skrýt hněv a popsal, že je paralyzovaný bezmocností a strachem. Při nehodě nikdo nezemřel, matka s dcerou však skončily v nemocnici. Michal nicméně upozornil, že o život přišel jejich milovaný pes, se kterým šla matka s dcerami k veterináři.

Domácí zpravodajství

Skupina Prima zažila v září mimořádný úspěch. CNN Prima NEWS dokonce překonala rekord

Září letošního roku bylo pro skupinu Prima mimořádně úspěšné. Meziročně narostla nejvíc ze všech televizních skupin, a to ve všech strategických cílových skupinách. U dospělých diváků (CS 15+) zvítězila se share 28,77 % mezi komerčními skupinami. Jednalo se o meziroční nárůst 1,33 procentních bodů. Zpravodajská stanice CNN Prima NEWS pak dosáhla nadprůměrného share 2,15 % v CS 15+.

Cimický znásilnil a vydíral ženy v 28 případech, tvrdí policie. Navrhuje obžalobu

Kriminalisté podali návrh na obžalobu psychiatra a spisovatele Jana Cimického ze znásilnění a vydírání pacientek. Lékař se jich podle nich dopustil v 28 případech. Policie o tom ve čtvrtek informovala na Twitteru. Konkrétní jméno obviněného sice neuvedla, ale z kontextu vyplývá, že jde o Cimického. Podle dřívějších policejních informací je psychiatr podezřelý, že znásilňoval ženy od roku 1980 do roku 2016.

Katarský emír předčasně odletěl z Prahy. Brusel neodsouhlasil jeho účast na summitu

Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka, potvrdil ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Důvodem podle něj bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby se emír stal účastníkem čtvrtečního neformálního summitu evropských zemí v Praze. Podle Deníku N, který na odjezd emíra upozornil, odcestoval do Londýna. Velvyslanec v Kataru Petr Chalupecký pak uvedl, že emír odletěl spokojený a podstatná část delegace v Praze zůstává.