reklama
CNN Prima News Ondřej Polanský

Ondřej Polanský

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Polanský“

VOLBY 2021: Piráti a STAN nejsou jen Bartoš s Rakušanem. Uspět chce i přeběhlík z ČSSD

3. října 2021 09:10

Koalici Pirátů a STAN vedou do voleb nejen straničtí předsedové Ivan Bartoš a Vít Rakušan. Výrazné osobnosti má středolevé uskupení i v dalších kandidátech. K úspěch v říjnových volbách můžou pomoci například poslanci, jako jsou Olga Richterová (Piráti) či Petr Gazdík (STAN). Zajímavou postavu má koalice v bývalém hejtmanovi Plzeňského kraje Josefu Bernardovi, který byl dříve v ČSSD.

Ukrást reklamní plochu bychom si nedovolili, říká Havlíček. Nemáte lhát, vmetl mu Polanský

29. září 2021 14:41

Ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) se dostal do slovní přestřelky s pirátským poslancem Ondřejem Polanským. Pod billboardem hnutí ANO, na němž bylo heslo „Budeme nás bránit před Pirátostánem“, se totiž objevil zpětně zaplacený plakát koalice Pirátů a STAN. Podle Havlíčka jde o krádež reklamní plochy, Polanský argumentoval tím, že jde o reakci na lživé vedení kampaně ze strany ANO, zaznělo v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Dálnice D1 je tak kvalitní, že už tam probíhají opravy oprav, opřel se Pirát do Havlíčka

29. září 2021 09:17

Dálnice D1 je hotová a ke slavnostnímu otevření dojde dříve, než se plánovalo, pochlubil se ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Volby do Poslanecké sněmovny nevnímá jako důvod, proč by se mělo otevření dálnice odkládat, dodal. Podle pirátského poslance Ondřeje Polanského ale dálnice není zcela kompletní – co se nestihlo opravit, to vláda jednoduše „odstřihla“, oponoval Havlíčkovi.

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Stát nemá v dopravních stavbách priority. Chceme vizi na 20 let, říká pirátský poslanec

20. září 2021 20:19

Česká republika se propadá nejrůznějšími žebříčky mapujícími kvalitu silniční a dálniční infrastruktury. Zatímco před 15 lety byly tuzemské silnice padesáté nejlepší na světě, dnes se Česko řadí až někam do osmé desítky. „Vidíme zde absenci dlouhodobého rámce výstavby dopravní infrastruktury,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec Ondřej Polanský (Piráti), místopředseda sněmovního podvýboru pro dopravu.

Němečtí strojvedoucí se bojí českých tratí. Náměstek: Vím to, proto investujeme do lidí

6. srpna 2021 11:17

Někteří němečtí strojvedoucí se nechali slyšet, že se bojí na české koleje vyjet, tragická nehoda u Domažlic jejich obavy ještě podpořila. „Víme o tom, proto jsme za účelem zvýšení bezpečnosti zainvestovali do lidského faktoru, odpočinku a úpravy doby strávené řízením,“ konstatoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS náměstek ministra dopravy pro řízení Sekce nesilniční dopravy a mezinárodních vztahů Jan Sechter.

Předsedkyně Trikolóry o oponentech: Skopečka z ODS si vážím, Foldyna mě baví

30. července 2021 21:49

Zuzana Majerová Zahradníková věří, že krize v hnutí Trikolóra už byla zažehnána, ve volbách by jí udělal radost dvouciferný výsledek. V úctě má některé konkurenční poslance, třebaže jsou názorově jinde. Dobré vztahy má například s Janem Skopečkem z ODS, po lidské rovině jí nevadí Pirát Ondřej Polanský a humorem ji baví Jaroslav Foldyna z SPD, řekla ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové.

Kupujete ojeté auto a bojíte se stočeného tachometru? Pomoci by měla změna v zákoně

31. srpna 2020 22:19

V Česku se podle Asociace autobazarů i Ústředního automotoklubu (ÚAMK) ve velkém stáčejí tachometry automobilů. Důvodem je podle nich například fakt, že české úřady nemohou kontrolovat historii dovážených ojetin v mezinárodních databázích i mírnější postihy než v zahraničí. Nic se nezměnilo ani po dvou letech, kdy za přestupek hrozí až půlmilionová pokuta. Kraje ji neudělily ani v jednom případě. Politici proto mluví o změně zákona.

reklama