reklama

Pozor na falešného kurýra, který v Praze doručuje zásilky

Policisté pátrají po falešném kurýrovi. Ten doručuje zásilky, které si nikdo neobjednal. Jak asi správně tušíte, vybírá za ně ale dobírku. Lidé, kterým doručí balíček pak uvnitř najdou vždy jen bezcenné věci. Vyšetřovatelé zatím ví o čtyřech případech.

reklama

Je to takový fantom v pražském Újezdu nad Lesy, kde napálil už několik lidí. Chová se jako normální kurýr. Dopředu zavolá, že bude doručovat zásilku, po zaplacení dobírky se ale adresáti nestačí divit.

Třeba pracovníky místního zverimexu připravil o tisícovku. „Kolegyně, která ten balík přebírala, byla informovaná, že manželovi má něco přijít na dobírku,“ řekla CNN Prima NEWS pracovnice obchodu. Po předání a rozbalení zásilky byl uvnitř kus staré dlažby.

Dalším místem, kde falešný kurýr úřadoval, je lékárna v Újezdu nad Lesy. Sem muž přinesl balík za tři tisíce korun. „Do lékárny prý telefonoval nějaký člověk, že má pro mě jako pro majitele nějaký balík, jestli tam jsem. On se zeptal, jestli to tam může nechat, že to je pro mě na dobírku. Jelikož tam pro mě balíky chodí, tak to potvrdili,“ vyprávěl majitel lékárny. V balíku byly nastříhané papíry a noviny.

Muž, který byl adresátem zásilky, se domnívá, že podvodník se v minulosti mohl živit právě jako kurýr. Moc dobře totiž očividně ví, jak doručovací služby fungují. Policisté celý případ prošetřují pro trestný čin podvod, za což muži hrozí až dva roky ve vězení. Policisté se domnívají, že toho hledaný muž může mít na svědomí mnohem víc, jen to lidé třeba nenahlásili.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Monika Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem
Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
Němci poskytnou Česku rychlotesty na covid. Babiš je chronický lhář, zlobí se opozice
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama