S prohrou Babiše skončí postkomunismus, řekl Lacina. Juchelka se mu vysmál do obličeje

Prohra Andreje Babiše (ANO) v nadcházejících prezidentských volbách bude znamenat konec postkomunistického období v České republice. V Partii Terezie Tománkové to řekl poslanec hnutí STAN Jan Lacina. Podle něj je Babiš stejně jako poslední dva prezidenti Miloš Zeman a Václav Klaus navázán na Rusko. Tomu se vysmál poslanec hnutí ANO Aleš Juchelka. Babiš je podle něj nejvýraznější politickou postavou mezi všemi prezidentskými kandidáty.

„Jsem moc rád, že Andrej Babiš kandiduje, měli jsme dlouho zprávu, že se volbě vyhne, protože se bál prohry. Prezidentské volby mají proběhnout s Andrejem Babišem a on musí prohrát. Je to konec 33 let postkomunismu v ČR reprezentovaných Klausem, Zemanem a Babišem, vždy tak či onak. Myslím, že tato etapa musí skončit a pointou konce této etapy budou prezidentské volby v lednu. Andrej Babiš je agentem státní bezpečnosti a reprezentuje 80. léta minulé doby,“ uvedl poslanec hnutí STAN.

Tomu se však hlasitě smál Juchelka. „Tady vidíte tu demagogickou argumentaci. Vždycky se to stočí na Andreje Babiše. To je důkazem toho, že je těžká politická váha, nejtěžší v té plejádě kandidátů. Všichni prezidentští kandidáti byli těžké politické váhy. Havel, Klaus i Zeman – bylo jasné, jaké mají názory, měli zkušenosti s praktickou politikou. Babiš má opravdu velkou váhu i v zahraničí,“ uvedl poslanec hnutí ANO.

„Nevidím do hlavy Andreje Babiše, ale vždy byl autentický. Vždy řekl, co si myslí, a za názory se pral. Můžu říct, že ta autenticita je strašlivě důležitá. Ostatní kandidáti různě lavírují, aby si nepoštvali tamtoho nebo tamtoho. Nejvtipnější byla přestřelka mezi prezidentskou kandidátkou a bývalou novinářkou ČT, kdo má být v čele průvodu,“ doplnil.

Do Babiše se pustil také lidovecký poslanec Michael Kohajda. „Nebudu volit Andreje Babiše, protože hrozně rozděluje společnost. Po Klausovi a Zemanovi nepotřebujeme dalšího prezidenta, který bude rozdělovat společnost. Osobně z kandidátů jsou mi nejblíže názory Petra Pavla. V lednu budu volit Pavla,“ zdůraznil.

Celou debatu si můžete poslechnout jako podcast:

Tagy: