reklama

Ringo Čech kritizuje Stehlíkovou kvůli Zemanovi: Čiší z ní zloba, vylila ze sebe jed, baba

Velmi ostrá slova volil v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS hudebník František Ringo Čech na adresu lékařky a exministryně pro lidská práva Džamily Stehlíkové. A to kvůli jejím komentářům o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Podle Ringo Čecha byla z lékařky cítit zloba a „vylila ze sebe jed“.

reklama

Stehlíková se v posledních týdnech hned několikrát vyjádřila ke zdravotnímu stavu hlavy státu. Zeman podle ní měl náběh na delirium a jeho „geniální mozek je pryč“.

Kromě toho se Stehlíková opřela do okolí prezidenta, konkrétně do kancléře Vratislava Mynáře, tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka a poradce Martina Nejedlého. „Miloš Zeman, kterého znám, by v dobrém slova smyslu rozdával rány a rozhodně by nepůsobil takhle. Pan Mynář nechápe váhu lidského života. Tou fraškou snižuje význam Zemana. Jde o ubohou parodii a Mynářovu snahu udržet si moc,“ řekla ve vysílání CNN Prima NEWS.

Na její slova nyní zareagoval zpěvák a politik František Ringo Čech, který je Zemanovým dlouholetým přítelem. Ze slov lékařky je podle něj cítit zlost. „Z toho čiší taková zloba. Vylila ze sebe jed, baba,“ opřel se do Stehlíkové nevybíravě v pořadu Co Čech, to politik! Stehlíková sice dodává, že jí jde o zdraví prezidenta, ale tomu zpěvák nevěří. „No, ta musela mít strašnej strach, ta ženská,“ poznamenal ironicky.

„My její zkušenosti nemáme a neumíme je ani posoudit či ocenit. Fakt je ten, že pohled na pana prezidenta byl v poslední době tristní v tom, že byl unavený,“ reagoval na slova Stehlíkové Michael Kocáb. Ten Ringo Čechovi připomněl, že psychiatrička byla coby ministryně pro lidská práva jeho předchůdkyní.

Ringo Čech souhlasil, že je prezident nemocný a je to na něm patrné. „Tyhle soudy, kor od lékaře... čekal bych aspoň vlídné oko,“ doplnil umělec.

Kocábovi vadí mlžení Zemanova okolí

Kocáb vidí velký problém v tom, že Zemanovo okolí v čele s vedoucím jeho kanceláře Mynářem mlžilo a dostatečně neinformovalo. Připustil, že z historie je plno případů, kdy se o vážných problémech lídrů v různých zemích informovalo poskrovnu, přičemž se tento problém řešil i za Václava Havla. O jeho stavu ale ve finále lékaři informovali podrobně.

Samotné vyjádření Stehlíkové mu proto tolik nevadí. „Tady došlo k obrovskému mlžení a z ní mluví lékařka. Podezírá Zemanovy spolupracovníky, že s ním manipulují,“ nedivil se Kocáb.

„Ti lidé jsou jeho tým, který mu měl sloužit. Mynář udělal chybu, že se tomu nepostavil čelem. Měl říct lékařskou zprávu a byl by klid,“ oponoval částečně Ringo Čech s tím, že Zemanovi tak jeho okolí neposloužilo dobře.

Tagy:
zdraví Miloš Zeman Jiří Ovčáček Vratislav Mynář Martin Nejedlý Ústřední vojenská nemocnice Michael Kocáb ÚVN František Ringo Čech Džamila Stehlíková Co Čech, to politik!

Hlavní zprávy

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog
Prezidentské volby 2023

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama