Dojemné gesto Vágnera: Zagorové poslal vyznamenání do nebe. Určitě se dívá, věří hudebník

Karel Vágner převzal od Miloše Zemana vyznamenání pro zesnulou Hanu Zagorovou

Prezident Miloš Zeman v pátek večer udělil 78 státních vyznamenání. In memoriam i Haně Zagorové. Medaili za ní převzal hudebník Karel Vágner, který redakci ShowTime přiznal, že se o ocenění se zesnulou zpěvačkou v minulosti bavil.

Zagorová získala ocenění za zásluhy o stát v oblasti umění. „Ona ho už měla dostat, ale trochu se cukala, protože si myslela, že se dává až na konec kariéry. Říkala: ‚Já bych chtěla ještě pár let zpívat.‘ A když, přála si to k nějakému výročí, to bohužel nevyšlo,“ vzpomíná Vágner.

Hudebník byl jeden z nejbližších přátel zpěvačky, a proto po převzetí vyznamenání poslal Hance do hudebního nebe dojemné gesto. „Myslím, že se dívá, tak jsem jí to poslal,“ přiznal její bývalý producent. Manžel Zagorové Štefan Margita se ceremoniálu zúčastnit nemohl, protože má aktuálně angažmá v USA.

Zeman vyznamenal i další

Ze světa umění byl oceněn i zpěvák Meky Žbirka, který zemřel v listopadu minulého roku. Vyznamenání tak převzala manželka Kateřina Žbirková. „Vzhledem k tomu, že v pátek je výročí vzniku Československa a on byl především československý zpěvák, byl to jeho svátek. Udělalo mi to radost, ale samozřejmě bych byla radši, kdyby si to převzal sám,“ komentovala udělení medaile.

Za zásluhy o stát prezident udělil vyznamenání také původem československé podnikatelce Ivaně Trumpové, která zemřela po pádu ze schodů letos v červenci. Medaili za ni převzali výjimečně dva lidé, její děti Donald jr. a Ivanka Trumpová. Ta okouzlila přítomné honosnou róbou. Kromě známých osobností Zeman vyznamenal i hasiče, lékaře nebo sportovce. Podívejte se na přehled oceněných.

Tagy: