Svět módy v slzách. Zemřela slavná topmodelka, zářila i v klipu George Michaela

Svět modelingu zasáhla ve středu 11. ledna smutná zpráva. Ve věku 56 let zemřela německá topmodelka Tatjana Patitzová. Rodačka z německého Hamburku, která se spolu s kolegyněmi Cindy Crawfordovou či Naomi Campbellovou objevila ve videoklipu britského zpěváka George Michaela, měla rakovinu prsu. Její agentka Corinne Nicolasová to potvrdila časopisu People.

„Zůstal po ní syn, sestra a rodiče. Všichni jsme jejím odchodem zdrceni,“ uvedla Nicolasová v prohlášení pro People. „Byla to soucitná duše, měla laskavé a štědré srdce. Byla zapálenou zastánkyní práv zvířat. Jednou z hlavních věcí, které podporovala, byla ochrana divokých koní,“ pokračovala.

Patitzová se narodila v německém Hamburku, její rodina se však brzy přestěhovala do Švédska. Do první soutěže krásy se přihlásila, když jí bylo 17 let. Skončila třetí a trvalo ještě několik let, než se její kariéra rozjela.

Největší úspěch zaznamenala Patitzová na konci 80. let a začátkem 90. let, kdy se zařadila mezi světové topmodelky. Objevila se na titulní straně britské verze časopisu Vogue, spolupracovala s fotografem Peterem Lindberghem a předváděla pro značky Calvin Klein, Versace, Channel, Donna Karan či Vivienne Westwood.

Se svými slavnými kolegyněmi Cindy Crawfordovou, Christy Turlingtonovou, Naomi Campbellovou a Lindou Evangelistou si v roce 1990 zahrála ve videoklipu George Michaela k písni Freedom! 90, píše web BBC.

„Tatjana byla vždy evropským symbolem elegance. Byla méně nápadná než její vrstevníci – tajemnější, dospělejší, nedosažitelnější – a to mělo svůj půvab,“ napsala šéfredaktorka amerického módního časopisu Vogue Anna Wintourová.

Po Patitzové zůstal její 19letý syn Jonah.

Tagy:
smrt rakovina prsu modelka Vogue Anna Wintour George Michael Tatjana Patitzová Channel