Umučenou maminku Andreu rozpustili v kyselině: Padly tvrdé tresty, únosci vinu odmítají

Reportér TV JOJ Rastislav Striško promluvil o tragické smrti Andrey Vlčekové

Andreu Vlčekovou ze Slovenska nejprve sledovali, pak unesli a nakonec ji měl její bývalý manžel sprovodit ze světa. Dvojice únosců ale vinu popírá. Tělo maminky dvou dětí po letech nalezli rozpuštěné v kádi s kyselinou.

Vlčeková zmizela v roce 2016. Měla být unesena třemi muži před mateřskou školou v Hlohovci. Vojtech Olle a Mladen Despotovski ji měli naložit do auta. Na vše údajně dohlížel Jozef Péter.

Andrea byla podle soudu odvezena ke svému bývalému manželovi Miroslavu Vlčkovi do hangáru ve Velkých Ripňanech. Tam ji prý Vlček připoutat k židli, zbil a donutil, aby přepsala své podíly ve firmách. Za únos měl Vlček trojici slíbit 30 tisíc eur (asi 750 tisíc korun), rodinný dům a luxusní Porsche. Olle se po zatčení ke všemu přiznal a ukázal na všechny aktéry. Byl odsouzen na 6 let a 8 měsíců.

Hanba Slovensku

Dvojice obžalovaných se nyní dostavila k soudu, ale po celou dobu vinu popírala. Soudce je přesto poslal na 11 let do věznice se středním stupněm ostrahy. „Výsměch slovenské justici. Je to nonsens. Bez jediného důkazu o vině je to nesmysl. Hanba Slovensku,“ prohlásil obžalovaný Péter.

Rozsudek v tomto případě není pravomocný. Oba obžalovaní se odvolali. Poslední slovo bude mít krajský soud.

Andrea byla od únosu nezvěstná. V loňském roce si ale kriminalisté při prohlídce skladu ve Velkých Ripňanech všimli podezřelého sudu. „Je nade vší pochybnost jasné, že v tomto sudu s kyselinou byla poškozená rozpuštěna,“ řekl zvláštní žalobce Daniel Lipšic.

Jak přesně Andrea o život přišla, není známo. V sudu byly nalezeny náušnice, umělé nehty a vlasy. Klíčovým důkazem mají být zubní plomby, které podle lékařských záznamů Vlčekové patřily. Lipšic proto žádá soud o obnovu procesu a obviňuje Vlčka, kterému hrozí až doživotní vězení, z brutální vraždy.

Tagy:
Porsche Slovensko vražda vězení matka únos rozsudek soud kyselina únosce Andrea Vlčeková Miroslav Vlček Hlohovec Daniel Lipšic Velké Ripňany bývalý manžel