reklama

V Liberci se zřítila část domu, vše zachytila kamera. Lidé už si nesmí ani pro věci

V Liberci se v pondělí odpoledne zřítila část rodinného domu. Hasiči museli evakuovat několik rodin, nikomu se naštěstí nic nestalo. Pád zdi zachytil na video divák TV Prima, na záběrech je jasně vidět, jak se stěna odlomí a zřítí. Statik nařídil demolici, pokud dům nepůjde k zemi sám.

reklama

Část domu se zhroutila zřejmě kvůli stavebním pracím, které se kolem prováděly. Rodinný dům má novou fasádu, pracovalo se i na izolaci. Když na místo dorazili hasiči, byla budova ještě v celku.

K tématu

„Zvenku byly vidět praskliny, bylo slyšet, jak ten dům pracuje. Uvnitř budovy se pohybovaly tři dospělé osoby a dvě děti. Hasiči v rámci průzkumu tyto osoby evakuovali,“ popsal pro CNN Prima NEWS řídící důstojník hasičů Petr Štajnc.

Zhruba půl hodiny po evakuaci se zřítila boční stěna. Hasiči přivolali dva autorizované statiky a oba konstatovali, že je dům nestabilní. To se potvrdilo i během živého vstupu v Hlavních zprávách. V pozadí bylo vidět, že se hroutí přední část domu.

Protože by bylo riziko příliš vysoké, nemohou už dovnitř ani lidé, kteří tam bydleli. U sebe mají podle Štajnce jen doklady. „Nemají ani žádné jiné oblečení, takže jsme řešili jejich ošacení v pobočce Českého červeného kříže,“ doplnil hasič.

Dům tak půjde k zemi i s osobními věcmi jeho obyvatel. „Pokud dům nespadne sám, předpokládá se, že přijede těžká technika, která ho shodí, aby nebyl nebezpečný,“ informoval Štajnc. Až poté se bude řešit odvoz suti.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
reklama
reklama
Co bude s Prymulovou pozicí vládního zmocněnce? Vláda prý bude hledat jeho nástupce

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Děláme vše pro bezpečí voleb, uvedl Hamáček. Podle něj se nejhorší scénář zatím nenaplňuje
Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala
Další články
reklama
reklama