Černý víkend pro řidiče veteránů: Z opečovávaných aut jsou vraky, jedno šlo na střechu

Hned dvě víkendové nehody, které se odehrály v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, měly jako společného jmenovatele „autoveterána“. V jednom případě skončil nablýskaný elegantní vůz dokonce na střeše. Zranění posádek naštěstí nebyla vážná.

Smutný pohled na hýčkané naleštěné historické automobily čekal v sobotu i neděli hasiče a záchranáře. V prvním případě šlo o kolizi veterána Jawa Minor, který skončil na střeše a mimo silnici, a to po jízdě z kopce do pravotočivé zatáčky.

„Dvoučlenná posádka utrpěla zranění a na místě je ošetřila zdravotnická záchranná služba. Hasiči zajistili veterána, otočili ho zpět na kola a pomocí jeřábu ho umístili na vozidlo odtahové služby,“ řekla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková. Na sraz veteránů do Trhové Kamenice už historický automobil nedorazil.

Přecenil auto

Neděle byla smutná pro dalšího příznivce starých aut, který možná to své přecenil. „V brzkých ranních hodinách došlo na silnici I. třídy ve směru od Vrchovin na Náchod k havárii historického vozidla AERO 50. Řidič zřejmě podle prvotních informací nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokrém povrchu dostal v levotočivé zatáčce smyk. Následně na přímém úseku silnice vyjel vpravo mimo komunikaci a svou jízdu zakončil nárazem do silničního příkopu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Lucie Konečná.

Policisté s řidičem provedli orientační dechovou zkoušku, ta měla negativní výsledek. Poté byl předán do péče lékařů. Škoda na veteránovi byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Příčiny obou nehod prošetřují dopravní policisté.

Tagy: