reklama
CNN Prima News životní úroveň

životní úroveň

Výpis příspěvků ke štítku „životní úroveň“

Recepty SPD Ústecku nepomůžou, říká Lipavský. Vždyť ani neumí zeměpis, rýpe Okamura

12. srpna 2021 07:24

Výrok předsedy Pirátů a hlavního lídra koalice Pirátů a STAN Ivana Bartoše, ve kterém srovnával Ústecký kraj s Rumunskem, vyvolal emotivní přestřelku mezi lidmi i mezi politiky. Šéf SPD Tomio Okamura ho označil za „dehonestující“. Naopak Pirátský poslanec Jan Lipavský svého předsedu hájí a doplňuje k němu statistku Eurostatu, ze které Piráti vycházejí.

Česko do tří let hospodářsky předčí Japonsko či Itálii, věští mezinárodní instituce

22. dubna 2021 06:41

Česká republika se v příštích pěti letech promění v hospodářského tygra střední Evropy. Už v roce 2024 strčíme v ekonomické výkonnosti do kapsy Japonsko, Itálii nebo Izrael. Do pěti let se přiblížíme také Německu a doslova na záda budeme dýchat Francii. Vyplývá to z aktuálního výhledu Mezinárodního měnového fondu, který předpovídá vývoj hrubého domácího produktu různých zemí světa do roku 2026.

Osoblaha aneb Jak se město v pohraničí rychle mění ve vyloučenou lokalitu

1. července 2020 06:39

Na panelovém sídlišti v centru Osoblahy na Krnovsku přibývá Romů vystěhovaných z Opavy, Ostravy ale i z Kolína, Brna a dalších měst. Osoblaha má pověst jednoho z největších zapadákovů v republice, je to „díra kdesi ve Slezsku“ obklopená ze tří stran Polskem. Ale také skvostnou přírodou. „Máme jedenáct set obyvatel, Romové už tvoří třetinu. Dřív se tu slibně rozvíjel turismus, teď se návštěvníci začínají městu vyhýbat,“ stěžuje si osoblažský zastupitel a učitel Marian Hrabovský. V obavách, aby vývoj v městečku nekopíroval Chánov. Romové to vidí jinak a místního obchodníka s byty a chudobou chválí do nebes: „Pan majitel je zlatý, děkujme Bohu, že nám dal byty. Jinde už nás nechtějí.“

Eurostat: České domácnosti mají druhý nejvyšší blahobyt z postkomunistických zemí

19. června 2020 12:44

České domácnosti mají podle Evropského statistického úřadu Eurostat druhou nejvyšší životní úroveň ze všech zemí bývalého východního bloku po Litvě. Vyplývá to ze statistiky individuálních spotřebních výdajů přepočtených podle parity kupní síly. Češi si tak „dopřávají“ 85 procent toho, co průměrný občan Evropské unie. Nejlépe si žijí domácnosti v Lucembursku, Německu a Rakousku.

reklama