reklama
CNN Prima News běženci

běženci

Výpis příspěvků ke štítku „běženci“

Drahá a smutná cesta Kurdů do Evropy. Z pohraničníků mají strach a vrací se

21. listopadu 2021 20:50

Kritická situace na hranici mezi Běloruskem a Evropskou unií je už mnoho dní aktuálním tématem. Co migranty motivuje vydat se na strastiplnou cestu za údajně lepším životem, zjišťovala reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová v samotném Iráckém Kurdistánu. Právě z něj převážná část běženců na hranici pochází. Hromadně se zbavují majetku, balí do kufrů to nejnutnější a z letiště v Arbílu míří za světlejší budoucností do některé ze zemí Evropské unie.

Přijímací středisko v Lampeduse praská ve švech. V úterý připlulo téměř 700 migrantů

28. září 2021 22:09

Na italskou Lampedusu dorazilo v noci na úterý 686 afrických migrantů, kteří pluli na velké rybářské lodi z Libye. Jde o jedno z největších vylodění z jednoho plavidla na tomto ostrůvku nedaleko afrických břehů v posledních několika letech. Dalších 119 běženců z pěti lodí se vylodilo na témže místě v pondělí. Informovala o tom agentura ANSA.

Vypíchli mi oči a chtěli mě hodit psům. Afghánská žena popisuje zvěrstva Tálibánu

28. srpna 2021 07:04

Člověk musí žít pod nadvládou Tálibánu, aby si vůbec dokázal představit, jaké peklo prožívají ženy v Afghanistánu. Tvrdí to třiatřicetiletá Khatera, která měla štěstí, že se jí podařilo ze země uprchnout. Nyní se rozhodla v rozhovoru pro televizi News18 otevřeně promluvit o hrůzách, které tálibánci páchají na ženách. „Bojovníci nás nejprve mučí a poté za trest hodí psům. Krmí je našimi těly,“ popsala.

Mučení i znásilňování. Dětští utečenci ujdou tisíce kilometrů a zažijí při tom peklo

8. února 2021 06:59

V Česku roste počet dětských uprchlíků bez doprovodu rodičů. Dětským domovům určeným pro jejich péči se plní kapacity, kromě nich na to upozorňuje také Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU). Náctiletí sami překonávají trasu dlouhou několik tisíc kilometrů a podle slov ředitele OPU Martina Rozumka někteří čelí i týrání ze strany převaděčů, kteří se z nich snaží dostat co nejvíce peněz.

Italská vláda posílá na Lampedusu karanténní loď. Ostrov se potýká s množstvím migrantů

31. července 2020 16:45

Italská vláda vysílá karanténní loď k ostrovu Lampedusa, který se potýká s obrovským množstvím připlouvajících migrantů. Na lodi bude k dispozici až 700 míst pro běžence, kteří musí po překročení italských hranic absolvovat povinnou dvoutýdenní izolaci kvůli současné pandemii, napsala agentura APA. Italský ministr zahraničí Luigi Di Maio si předvolal tuniského velvyslance a vyzval tuniské úřady, aby aktivněji zasahovaly proti lidem, kteří ve stále vyšších počtech z Tuniska vyplouvají k italským břehům.

reklama