CNN Prima News Češi v zahraničí

Češi v zahraničí

Výpis příspěvků ke štítku „Češi v zahraničí“

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Češi našetřili na zahraniční dovolené. V čem je problém?

8. června 2021 18:09

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Strach z cestování opadá a Češi se letos v létě opět chystají za hranice. Podle některých cestovních kanceláří se v uplynulých týdnech zvýšil prodej zájezdů až o 30 procent. I tak ale cestovní ruch zdaleka není v takové kondici jako před covidem. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Češka z Myanmaru: Armáda odřízla hlavní město, fungovalo jen vojenské vysílání

1. února 2021 20:03

V Myanmaru (dříve Barma) došlo v pondělí ráno k vojenskému převratu. Šéfka vlády a bývalá disidentka Su Ťij byla s prezidentem a částí vedení země zadržena. Češka žijící v Myanmaru redakci CNN Prima NEWS popsala, jak to aktuálně v jihoasijské zemi vypadá. Armáda prý kompletně odřízla hlavní město Neipyijto od světa, když k němu uzavřela cestu. V zemi navíc dlouho nefungovalo telefonní spojení ani televizní vysílání, s výjimkou armádního kanálu.

Ekonomická krize byla proti pandemii nic, říká Češka žijící v Řecku

11. ledna 2021 09:10

Situace v Řecku, které patří k zemím závislým především na cestovním ruchu, je kritická. Kvůli pandemii koronaviru, která loni vypukla a uzavřela všechny hotely a obchody, se řada lidí ocitla bez práce. Pokud by podobný scénář nastal i letos, znamenalo by to pro tamní obyvatele katastrofu. Své o tom ví Češka Zuzana Stavroulaki, která na ostrově Kréta žije pět let a sama v turismu podniká.

Výtvarnice z Plzně ukázala Americe, co umí české ručičky

25. května 2020 12:45

Rodačka z Plzně Radka Salcmannová žije přímo v epicentru pandemie v americkém New Yorku. I ona vážně onemocněla, ale pomoci se nedočkala. Zdravotnický systém v USA kolaboval, lékaři nestíhali a odmítli ji testovat. Po uzdravení se proto v boji proti smrtící chorobě angažovala sama. A to způsobem, který do té doby mnozí Američané neznali.

Za hranice jen s osvědčením. Testy si lidé mohou zaplatit v nemocnicích nebo soukromých laboratořích

29. dubna 2020 13:11

Soukromé laboratoře a nemocnice v Česku začnou vydávat lidem osvědčení potřebné pro překročení hranic. Takzvaný PCR test na koronavirus musí mít každý, kdo se vrací domů ze zahraničí. Pendleři jej musí absolvovat jednou za 14 dní a běžní cestovatelé musejí doložit potvrzení, které není starší než čtyři dny. Pokud ho nemají, musí do karantény. To vyplývá z nového nařízení vlády, které upravilo pohyb lidí přes hranice.

Češi v pasti. Za hranicemi mají domov, rodinu i nutné kontroly u lékaře, nemohou se tam ale dostat

21. dubna 2020 16:07

Jsou českými občany, bydlí však za hranicemi. Kvůli pandemii koronaviru se nemohou dostat do svých domovů. Mimořádnou životní situaci řeší i Kateřina a Petr. Dva Češi, kteří "uvízli" v Česku. Práci, rodinu i lékaře mají v zahraničí, kam se momentálně nemají jak dostat. Znemožňuje jim to nařízení české vlády, i nedostatek leteckých spojů. Kvůli uzavřeným hranicím se bouří část opozice i veřejně činní lidé. Rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová označila zavřené hranice za největší ztrátu polistopadové svobody.

Koronavirus v zahraničí: Vycházky na čestné prohlášení, kolaps zdravotnictví i zákaz prodeje alkoholu

16. dubna 2020 11:57

Koronavirus sužuje celý svět. Řada zemí přistoupila k opatřením, která by měla šíření nákazy zpomalit. V Česku platí nouzový stav od 12. března, kdy se život v republice zpomalil a v některých odvětvích téměř zastavil. Každá země si nastavuje svoje pravidla. Jak bojuje s koronavirem Srí Lanka, Francie, Španělsko, Kanada a Velká Británie? Na to jsme se zeptali Čechů žijících v těchto zemích.