reklama

ČVUT

Výpis příspěvků ke štítku „ČVUT“

Jak najít ideální místo k očkování? Lépe než státní web poradí speciální aplikace

Registrace k očkování se v České republice rozšiřuje pro stále mladší věkové kategorie. S blížícím se obdobím letních dovolených však lidé musí stále více kalkulovat s termínem očkování například kvůli druhé dávce, s jejímž termínem se již nedá příliš pohnout. K efektivnímu výběru očkovacího místa může dopomoci přehledný web z dílny ČVUT, který naznačí přibližnou dobu čekání na první dávku vakcíny v jednotlivých očkovacích centrech.

Plicní ventilátory CoroVent mají certifikaci pro nouzové využití, už teď jich není dost

Plicní ventilátory CoroVent získaly českou registraci pro nouzové využití při léčbě pacientů s covidem. Výrobci je tak mohou začít rozvážet do rezerv českých nemocnic, informovali zástupci ČVUT a třebíčského výrobce. Ventilátor vznikl na jaře díky spolupráci ČVUT, iniciativy COVID-19 a firmy MICo. Lidé na něj ve sbírce přispěli 12 miliony korun. Díky tomu se podařilo vyrobit 182 kusů. Už teď poptávka nemocnic o stovky převyšuje počet dosud vyrobených přístrojů.

Zlaté české ručičky. Respirátor z ČVUT zajímá NATO i americké námořnictvo

Několik desítek českých firem za podpory ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) se během pandemie koronaviru spojilo a vyvinulo a začalo sériově vyrábět masku s označením RP95-M. Teď se výrobku otevírají evropské i světové trhy, protože získal evropskou certifikaci. V praxi to znamená, že polomaska splňuje stejný či vyšší stupeň ochrany jako respirátor filtrační třídy FFP3. Ochranná pomůcka, kterou lze zjednodušeně řečeno vytisknout na 3D tiskárně, zaujala už i NATO či americké námořnictvo.

reklama