ČVUT

Výpis příspěvků ke štítku „ČVUT“

Obecné blaho nás nezajímá. Ekologičtější a dražší auto si koupí málokdo, tvrdí expert

13. června 2022 00:12

Regulace v dopravě z hlediska přechodu na elektromobilitu je potřeba, řekl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS editor webu Autosalon.tv Jan Blažek. Pokud bychom transformaci nechali na trhu, zákazníci ani výrobci by prý po změně nevolali, protože je ekologie nezajímá. Expert z Centra vozidel udržitelné mobility Fakulty strojní ČVUT Michal Vojtíšek souhlasil a dodal, že elektromobilitu je potřeba podpořit, jelikož nemáme plnohodnotnou náhradu za ropu.

Diskriminace, zlobí se ruští studenti ČVUT kvůli speciální žádosti. Škola to vidí jinak

11. června 2022 20:07

Ruští a Běloruští studenti ČVUT, kteří chtějí ve vzdělávání na univerzitě pokračovat, musí podat speciální žádost. ČVUT tím reaguje na směrnici EU, jež zakazuje poskytování technické pomoci studentům z Ruska a Běloruska. Součástí žádosti by měl být i motivační dopis s vysvětlením, proč chce student univerzitu dále navštěvovat. Vedle toho může obsahovat i jeho postoj k válce na Ukrajině.

Jak najít ideální místo k očkování? Lépe než státní web poradí speciální aplikace

3. června 2021 08:20

Registrace k očkování se v České republice rozšiřuje pro stále mladší věkové kategorie. S blížícím se obdobím letních dovolených však lidé musí stále více kalkulovat s termínem očkování například kvůli druhé dávce, s jejímž termínem se již nedá příliš pohnout. K efektivnímu výběru očkovacího místa může dopomoci přehledný web z dílny ČVUT, který naznačí přibližnou dobu čekání na první dávku vakcíny v jednotlivých očkovacích centrech.

Plicní ventilátory CoroVent mají certifikaci pro nouzové využití, už teď jich není dost

22. října 2020 14:30

Plicní ventilátory CoroVent získaly českou registraci pro nouzové využití při léčbě pacientů s covidem. Výrobci je tak mohou začít rozvážet do rezerv českých nemocnic, informovali zástupci ČVUT a třebíčského výrobce. Ventilátor vznikl na jaře díky spolupráci ČVUT, iniciativy COVID-19 a firmy MICo. Lidé na něj ve sbírce přispěli 12 miliony korun. Díky tomu se podařilo vyrobit 182 kusů. Už teď poptávka nemocnic o stovky převyšuje počet dosud vyrobených přístrojů.

Zlaté české ručičky. Respirátor z ČVUT zajímá NATO i americké námořnictvo

17. června 2020 19:02

Několik desítek českých firem za podpory ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) se během pandemie koronaviru spojilo a vyvinulo a začalo sériově vyrábět masku s označením RP95-M. Teď se výrobku otevírají evropské i světové trhy, protože získal evropskou certifikaci. V praxi to znamená, že polomaska splňuje stejný či vyšší stupeň ochrany jako respirátor filtrační třídy FFP3. Ochranná pomůcka, kterou lze zjednodušeně řečeno vytisknout na 3D tiskárně, zaujala už i NATO či americké námořnictvo.