CNN Prima News domovy seniorů

domovy seniorů

Výpis příspěvků ke štítku „domovy seniorů“

Vláda zakázala návštěvy v nemocnicích. Za dětmi a k porodům se ale dostanete

28. ledna 2021 20:32
Aktualizováno

Kabinet ve čtvrtek obnovil zákaz návštěv pacientů v nemocnicích u lidí na lůžkách akutní péče. Po jednání kabinetu to novinářům řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V pravidlech zůstaly některé výjimky, dál je možná například přítomnost třetí osoby při porodu, návštěva u osob s omezenou svéprávností či u dětských pacientů, doplnil Blatný. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) budou nová opatření platit od soboty.

Návštěvy budeme muset testovat, říká šéfka domova seniorů. Jinou cestu nevidí

19. listopadu 2020 12:01

Vzhledem k pozitivnímu epidemickému vývoji by v příštích dnech pro návštěvy mohly otevřít domovy pro seniory. Pro je i místopředsedkyně Asociace poskytovatelů sociálních služeb a ředitelka jednoho z domovů Daniela Lusková. Advent je podle ní na psychiku klientů, jejich rodin i starajících se pracovníků kritické období. Testování příchozích vidí jako nejúčinnější metodu v rámci bezpečnostních opatření.

Víc si teď vážíme zdraví, tvrdí zlínský vysokoškolák pomáhající v domově seniorů

18. listopadu 2020 11:18

Zlínsko zůstává jedním z nejvíce zasažených krajů koronavirem. Zejména pak Vsetínsko, Valašské Klobouky a Valašské Meziříčí. V boji s covidem tam pomáhají mimo jiné i studenti zlínské Univerzity Tomáše Bati. Hlídají děti zdravotníků, pomáhají s výukou v mateřských školách, v dětských domovech i v domovech pro seniory.

Roušky opět venku a v autech, sundat je můžete v přírodě. Vláda přitvrzuje v opatřeních

19. října 2020 18:51
Aktualizováno

Vláda v pondělí vyhlásila nové povinnosti nošení roušek, budou platit od středy. Povinné budou v autech, pokud spolu necestují členové jedné rodiny. Dále budou povinné v zastavěných územích obcí. Po jednání vlády o tom informoval ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). O lockdownu podle něj vláda tento týden jednat nebude.

Domovy seniorů nevědí, jaký má ministerstvo plán, míní poslankyně Richterová

26. května 2020 22:56

Domovy seniorů nevědí, jaký má ministerstvo práce a sociálních věci plán, míní poslankyně Pirátské strany Olga Richterová. Podle ní není vše zajištěno pro případný návrat, druhou vlnu nebo lokální ohniska koronaviru. Náměstek ministryně Jany Maláčové Michal Pícl oponoval, že situace, co se týká informovanosti a vybavenosti, je nyní mnohem lepší. Domovy mohou o nedostatku pomůcek informovat skrze formulář na webu ministerstva. Diskuzi doplnila i ředitelka domu pro seniory Hana Hlaváčková.

Změní pandemie domovy seniorů? Volný režim návštěv zřejmě skončí, míní odbornice

25. května 2020 19:15

„Stále apeluji na vládu, aby se zabývala dostatkem ochranných pomůcek,“ uvedla v pořadu Interview ředitelka domova seniorů Daniela Lusková. Mnohé se prý vládě v rámci koronavirové krize povedlo. Nepočítala však s tak rychlým otevřením domovů. Pandemie podle ní změní celý svět a tedy i sociální služby, v její instituci například zřejmě skončí volný režim návštěv a budou je nadále regulovat jako nyní.

Koronavirus v Itálii: Pozůstalí chtějí prošetřit dění v pečovatelských domech

20. května 2020 08:50

Nejvyšší počet úmrtí ve spojení s pandemií koronaviru zaznamenala v Itálii oblast Lombardie, kde s onemocněním COVID-19 zemřelo přes patnáct tisíc lidí. Průměrný věk obětí se pohyboval okolo osmdesáti let. Nákaza zasáhla nejvíce pacienty v pečovatelských domech a dění v nich chtějí nyní někteří pozůstalí prošetřit. V reportáži o tom informovala televize CNN.