Exministr Pilný: Pražská koalice s Piráty? Proboha, jen to ne. Hřib je naprostý sociopat

V Praze se nadále vede boj o to, kdo po volbách bude řídit hlavní město. Vznik vládnoucí koalice v metropoli brzdí především požadavky Pirátů, a to i přesto, že občané svými hlasy nejvíce podpořili koalici Spolu. Podle exministra financí Ivana Pilného by to nejhorší, co by se mohlo Pražanům stát, bylo, kdyby se Piráti dostali do koalice. Ve vysílání CNN Prima NEWS se opřel i do současného primátora.

„V pražském zastupitelstvu jsem seděl poslední čtyři roky. To nejhorší, co by se mohlo Pražanům stát, je, kdyby v nové koalici byli Piráti. V minulé pražské vládě bylo pět stran. Tou nejvyprázdněnější a s nejmenší expertizou byli právě Piráti. Kdyby se do vedení dostali, bylo by to pro Prahu to nejstrašnější. Proboha, jen to ne,“ varoval Pilný.

Podotkl, že se v dalších politických uskupeních najdou lidé, kteří mají expertizu i co nabídnout. „U Pirátů to bohužel není. Zejména u primátora Zdeňka Hřiba. Je to naprostý sociopat, který hraje na vlastní PR. Mluvím za všechny Pražany, jen ne do koalice s Piráty,“ dodal.

Spolu dostalo kapitulační návrh

Současnou situaci s vyjednáváním v Praze okomentoval také expremiér a dřívější ekonomický náměstek primátora Jiří Paroubek. „Pražané, a já k nim patřím, si nepovšimli, že by za poslední čtyři roky došlo k významnějšímu posunu. Jde o metro, pražský okruh, výstavbu mostů... Za to je někdo odpovědný a je asi třeba věci změnit,“ podotkl.

Následně přiblížil, co obsahuje návrh, který koalice Spolu od Pirátů a Prahy sobě dostala. „Spolu jako vítěz obdržela kapitulační návrh. Pokud by koalice měla mít z jedenácti členů rady jen pět, tak by většinu měli partneři. To je pro ODS těžko přijatelné. A to i přesto, že by primátor měl právo veta. Ze zákona to ale neexistuje, dá se přehlasovat. Koalice by byla v permanentní krizi. Buď ať změní vyjednavače, nebo složení koalice,“ okomentoval současné politické dění v metropoli Paroubek.

Jak se politici staví k takzvané válečné dani? A v čem dělá vláda největší chyby z oblasti rozpočtové politiky? Nejen to se dozvíte ve výše přiloženém videu.

Tagy: