Karel Diviš

Nejnovější příspěvky k tématu

Prezidentské šmejdění u Karla Diviše: Jak ho vidí sousedé a kam se nejraději chodí najíst?

Už za necelý měsíc se uskuteční prezidentské volby. Reportéři CNN Prima NEWS se proto snaží zjistit podrobnosti o každém kandidátovi, který se voleb zúčastní. Jak je vnímají jejich sousedé? A kam chodí do restaurace? Štáb se tentokrát vydal na místa, která jsou spojena s podnikatelem Karlem Divišem. V rámci seriálu vám CNN Prima NEWS nabízí zákulisí kampaní všech prezidentských kandidátů.

Zeman má výtky k většině prezidentských kandidátů. Pavel to bere pozitivně, co řekl Babiš?

V nedělní Partii se Miloš Zeman vyjádřil k jednotlivým kandidátům, ze kterých vzejde jeho nástupce. Například Danuši Nerudovou kritizoval za to, že její nejbližší spolupracovník a bývalý prorektor Mendelovy univerzity byl obviněn z plagiátorství. Petru Pavlovi pak vytkl, že nerozumí ničemu jinému než armádě. Černým koněm voleb se podle něj může stát Karel Diviš. Jak na výroky a kritiku prezidenta reagují samotní kandidáti?

Zeman tepal adepty na Hrad: Pavel rozumí jen armádě, Nerudová má škraloup. Kdo překvapí?

Petr Pavel rozumí jen armádě, Danuše Nerudová je zodpovědná za podvody na Mendelově univerzitě a Karel Diviš může být černý kůň prezidentské volby. Marek Hilšer nebo Pavel Fišer by uškodili jen sobě, kdyby odstoupili z boje o Hrad. Prezident Miloš Zeman se v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS pustil do kandidátů na novou hlavu státu a zhodnotil jejich šance v lednových volbách.

Návrat do boje o Hrad? Do arény pustili krakena, hlásí Diviš. Rakušan by měl podat demisi

Kraken prezidentských voleb je na světě. Alespoň tak vidí svou roli v nadcházející bitvě o Pražský hrad podnikatel Karel Diviš. Právě jeho jako jediného vrátil zpět do hry svým rozhodnutím Nejvyšší správní soud. Pochybení ministerstva vnitra ale bylo prý tak závažné, že by měl rezignovat sám jeho šéf Vít Rakušan (STAN). Mluvil o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Outsideři v boji o Hrad jsou exhibicionisti. Potřebovali by odbornou pomoc, rýpl si Kolář

Pokud si Karel Diviš a Denisa Rohanová mysleli, že v prezidentských volbách uspějí, měli by vyhledat odborné zařízení. Těmito slovy zhodnotil jejich mizivé šance podle předvolebních průzkumů komentátor MF Dnes Petr Kolář ve vysílání CNN Prima NEWS. Zatímco Diviš uspěl s odvoláním a boje o Hrad se zúčastnit může, Rohanová s kandidaturou neuspěla.

Babiš má sedmičku, Pavel čtyřku a Nerudová šestku. Komise vylosovala čísla kandidátů

Státní volební komise vylosovala pořadová volební čísla všech devíti kandidátů, kteří se v lednových volbách budou ucházet o post prezidenta. Číslo jedna se objeví na volebních lístcích senátora Pavla Fischera, šéf hnutí ANO Andrej Babiš půjde do volebního klání se sedmičkou, generál Petr Pavel se čtyřkou a ekonomka Danuše Nerudová se šestkou. Závěrečnou devítku komise přidělila senátorovi Marku Hilšerovi.

Systém sběru podpisů v boji o Pražský hrad je neudržitelný. NSS kritizuje resort vnitra

Zatímco Karel Diviš se díky verdiktu Nejvyššího správního soudu (NSS) vrací do boje o Hrad, Karel Janeček se svým odvoláním nepochodil. NSS důkladně šetřil žádosti obou uchazečů, jejichž kandidatury označilo ministerstvo vnitra za neplatné. Soud v obou případech konstatoval zásadní pochybení resortu, a dokonce vyzval zákonodárce, aby začali uvažovat o změně systému. Nelíbí se mu sběr podpisů občanů, které jsou k prezidentské kandidatuře zapotřebí.

Diviš se vrací do boje o Hrad. Rohanová s Janečkem neuspěli, oba se obrátí na Ústavní soud

Nejvyšší správní soud (NSS) svým rozhodnutím pozměnil výčet prezidentských kandidátů. Zatímco Karel Diviš se svým odvoláním uspěl a vrací se do boje o Hrad, Karel Janeček zůstává v poli vyřazených. Jasno už je také ohledně návrhu skupiny senátorů, kteří zpochybnili kandidaturu Denisy Rohanové. Ti u NSS uspěli s tím, že se Rohanová opírala o podpisy bývalých zákonodárců, kteří už nejsou členy Parlamentu. Zájemkyně o Hrad tak naopak z prezidentské volby vypadla. Rohanová i Janeček se obrátí na Ústavní soud.

Sledujte ZÁZNAM: Rozhodnutí soudu zamíchalo prezidentskými volbami

Prezidentských voleb se zúčastní devět kandidátů, jejich jména se ale po rozhodnutí Nejvyššího správního soudu proměnila. Zařadí se mezi ně také podnikatel Karel Diviš, naopak Denisa Rohanová byla z voleb vyřazena. Miliardář a matematik Karel Janeček se stížností neuspěl. Sledujte speciální vysílání CNN Prima NEWS, jehož hosty jsou i zájemci o Hrad, kterých se verdikt NSS týká.

Prezidentští kandidáti kritizují vládu. S její popularitou jim nic jiného nezbývá, říká expert

Jak jste spokojeni s vládou? Reportéři a moderátoři CNN Prima NEWS tuto otázku pokládali prezidentským kandidátům. Větší či menší výhrady k práci kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) mají prakticky všichni zájemci o Hrad. Tento fakt odborníky na marketing příliš nepřekvapuje. Například Jakub Horák považuje alespoň částečné vymezování se proti vládě za logický krok.

Karel Diviš kandiduje v prezidentských volbách 2023. Výzkumy veřejného mínění mu ale nedávají velkou šanci. Diviš je podnikatel v IT a někdejší sportovní redaktor České televize. Registraci pro volby si musel vybojovat až u soudu, protože ministerstvo vnitra ho odmítlo s tím, že mu chybělo 116 podpisů občanů. Diviš je rozvedený a má dva syny. Vystudoval Fakultu sociálních věd a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy.