Týrání a ponižování zvířat? Jsem před zhroucením, reagoval na záběry majitel jatek u Znojma

Na sociálních sítích se objevily otřesné záběry krutého zacházení se zvířaty. Podle aktivistů, kteří je natočili, jsou z jatek nedaleko Znojma

Otřesné záběry z jatek nedaleko Znojma

Na sociálních sítích se objevily otřesné záběry krutého zacházení se zvířaty. Podle aktivistů, kteří je natočili, jsou z jatek nedaleko Znojma. Jednatel společnosti CNN Prima NEWS řekl, že je kvůli videu před zhroucením a bez právníka mluvit nebude.

Video je podle aktivistů z jatek v Hraběticích u Znojma. O slušném zacházení se zvířaty, a to zejména před jejich smrtí, nemůže být prý ani řeč. „Zvířata kopali a zranili. Prasata tahali do prostoru jatek, ponižovali je, řvali na ně, poháněli je elektrickým naháněčem a tahali je za uši. Bylo to otřesné,“ říká ochránce zvířat ze spolku Zvířata nejíme Lukáš Vincour.

Podle mluvčího Státní veterinární správy Petra Majera dochází na záběrech k porušování zákona a týrání ze strany personálu. „Zejména v případech, jak je zacházeno se zvířaty při vykládání, manipulaci i tehdy, kdy dochází k používání elektrických nahaněčů,“ vysvětluje Majer.

Nehoráznost vůči mé osobě

Podle aktivistů se týrání mělo odehrávat za budovou na Znojemsku. V době natáčení ale nikdo neotvíral a dostat se dovnitř je takřka nemožné. Jednatel společnosti Intramo Znojmo, která má podle obchodního rejstříku jatka v Hraběticích provozovat, reagoval jasně.

„Prosím vás, jsem momentálně před zhroucením. Jestli něco chcete, tak oficiálně přes mého právníka. To, co se děje, je nehoráznost vůči mé osobě,“ sdělil redakci CNN Prima NEWS Jiří Sion ze společnosti Instramo Znojmo.

Veterinární správa dá podnět k zahájení správního řízení a zvažuje i podání trestního oznámení. Jestli se vše skutečně odehrálo právě na jatkách v Hraběticích, budou v dalších dnech inspektoři zjišťovat.

Tagy:
video sociální sítě Znojmo týrání zvířat CNN Prima NEWS sociální síť Státní veterinární správa jatka Státní veterinární správa České republiky Petr Majer Hrabětice Jiří Sion Instramo Znojmo Lukáš Vincour Zvířata nejíme