reklama
CNN Prima News legislativa

legislativa

Výpis příspěvků ke štítku „legislativa“

Senior i přes očkování zemřel. Virem ho zřejmě nakazila pečovatelka, která vakcínu odmítla

10. června 2021 19:13

Očkovaný klient domova důchodců ve Velkých Hamrech zemřel s covidem, nakazila ho zřejmě neočkovaná pečovatelka. Kvůli nákaze v domově, je teď zařízení uzavřené pro veškeré návštěvy. Nákaza se prokázala také u dalšího klienta, nakažená je i pracovnice z přímé péče. Ta očkování odmítla a právě ona zřejmě klienty nakazila.

Tři tátové v rodném listu? Jsme neobvyklí, ale ne aktivisté, tvrdí polyamorní trio

15. května 2021 13:57

Tříletá Američanka Piper a její o rok a půl mladší bratr Parker jsou členy netradiční rodiny. Mají totiž ve svém rodném listu uvedeny tři otce. Kaliforňané žijí v polyamorním homosexuálním vztahu jako trojice už osm let. Jeden z nich, Ian Jenkins, nedávno vydal knihu „Tři tátové a nemluvně: Dobrodružství v moderním rodičovství“, která popisuje právní odyseu na cestě za jejich snem, informovala agentura DPA.

Británie se chystá legalizovat autonomní jízdu. Má zvýšit bezpečnost na dálnicích

1. května 2021 19:45

Odchod Velké Británie z Evropské unie vyvolal doslova vlnu rozepří. Někteří tento zásadní krok vítali, jiní jej naopak bouřlivě kritizovali. Každopádně se teď ukazuje, že minimálně jedno pozitivum brexit přece jen přinese. Spojené království totiž chce řidičům a jejich moderním vozům umožnit automatizovanou jízdu, a to již od konce roku 2021. Evropská unie zatím nic takového nechystá.

Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní

21. dubna 2021 09:02

Evropské státy by mohly přijmout novou legislativu, která by považovala za trestné projevy nenávisti ve vybraných kategoriích. Proti této úpravě se mnozí lidé ohrazují, včetně videoherního designera Daniela Vávry, který je představitelem Společnosti pro obranu svobody slova. „Tyto projevy dají na seznam extrémně nebezpečných zločinů. Tím pádem se člověk za svůj názor dostane na úroveň teroristy nebo obchodníka s lidmi,“ uvedl Vávra v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Mnoho řidičů nepoužívá blinkry správně. Víte, kdy je zapnout a kdy naopak ne?

19. března 2021 16:14

Ukazatele směru jsou základním komunikačním prostředkem mezi účastníky silničního provozu. Někteří řidiči je ale stále používají laxně, často si nejsou jistí, před kterými úkony musí „vyhodit blinkr“, nebo dokonce považují blikání za nadbytečné. To má samozřejmě za následek snížení plynulosti, ale hlavně bezpečnosti provozu. Správné používání směrovek přitom není žádná věda, stačí se řídit jasně předepsanými pravidly.

reklama