Marek Hilšer

Nejnovější příspěvky k tématu

Bojují o Senát, ne o Hrad. Záměr Hilšera s Fischerem vyčuhuje jako sláma z bot, míní expert

Sponzoři nevěří, že senátoři Marek Hilšer a Pavel Fischer myslí svoji prezidentskou kampaň vážně, nejsou proto ochotní je výrazněji finančně podpořit, domnívá se politický marketér a komentátor Petros Michopulos. Cíl obou kandidátů je podle něj pouze setrvání v Senátu a o post prezidenta zájem ve skutečnosti nemají. Expert na politický marketing Vilém Rubeš si myslí, že se oba politici voličům spíše připomínají.

Zeman má výtky k většině prezidentských kandidátů. Pavel to bere pozitivně, co řekl Babiš?

V nedělní Partii se Miloš Zeman vyjádřil k jednotlivým kandidátům, ze kterých vzejde jeho nástupce. Například Danuši Nerudovou kritizoval za to, že její nejbližší spolupracovník a bývalý prorektor Mendelovy univerzity byl obviněn z plagiátorství. Petru Pavlovi pak vytkl, že nerozumí ničemu jinému než armádě. Černým koněm voleb se podle něj může stát Karel Diviš. Jak na výroky a kritiku prezidenta reagují samotní kandidáti?

Zeman tepal adepty na Hrad: Pavel rozumí jen armádě, Nerudová má škraloup. Kdo překvapí?

Petr Pavel rozumí jen armádě, Danuše Nerudová je zodpovědná za podvody na Mendelově univerzitě a Karel Diviš může být černý kůň prezidentské volby. Marek Hilšer nebo Pavel Fišer by uškodili jen sobě, kdyby odstoupili z boje o Hrad. Prezident Miloš Zeman se v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS pustil do kandidátů na novou hlavu státu a zhodnotil jejich šance v lednových volbách.

Komunistická minulost či příliš velké ego. Co voliči vyčítají prezidentským kandidátům

Prezidentské volby se kvapem blíží a kandidáti mají stále co vysvětlovat. Generál ve výslužbě Petr Pavel s expremiérem Andrejem Babišem (ANO) se jen tak nezbaví stínu komunistické minulosti, Danuše Nerudová zase vyslovila některé nešťastné výroky. Senátorovi Pavlu Fischerovi je naopak vyčítána věta, kterou řekl již před pěti lety před minulou prezidentskou volbou, a šéf odborářů Josef Středula musel vysvětlovat sběr podpisů na odborářské demonstraci. Jaké otazníky visí nad dalšími kandidáty?

Babiš má sedmičku, Pavel čtyřku a Nerudová šestku. Komise vylosovala čísla kandidátů

Státní volební komise vylosovala pořadová volební čísla všech devíti kandidátů, kteří se v lednových volbách budou ucházet o post prezidenta. Číslo jedna se objeví na volebních lístcích senátora Pavla Fischera, šéf hnutí ANO Andrej Babiš půjde do volebního klání se sedmičkou, generál Petr Pavel se čtyřkou a ekonomka Danuše Nerudová se šestkou. Závěrečnou devítku komise přidělila senátorovi Marku Hilšerovi.

Sledujte ZÁZNAM: Rozhodnutí soudu zamíchalo prezidentskými volbami

Prezidentských voleb se zúčastní devět kandidátů, jejich jména se ale po rozhodnutí Nejvyššího správního soudu proměnila. Zařadí se mezi ně také podnikatel Karel Diviš, naopak Denisa Rohanová byla z voleb vyřazena. Miliardář a matematik Karel Janeček se stížností neuspěl. Sledujte speciální vysílání CNN Prima NEWS, jehož hosty jsou i zájemci o Hrad, kterých se verdikt NSS týká.

Marek Hilšer kandiduje v prezidentských volbách 2023. Výzkumy veřejného mínění mu velké šance nedávají, preference se pohybují kolem 5 procent. Kandidát je členem hnutí Marek Hilšer do Senátu. Od roku 2018 je senátorem, patří do klubu STAN. Hilšer je vzděláním lékař. Překvapilo ho rozhodnutí vlády nepodpořit jeho kandidaturu, řekl však, že o tuto podporu nestojí. Rusko označil v souvislosti s válkou na Ukrajině za polofašistický stát. Podporuje přechod z fosilních na tzv. obnovitelné zdroje, skeptický je k jaderné energetice.